Šta je novo?

Prvi jutarnji "power" - nekad i sada

Bane-Nis

Čuven
Učlanjen(a)
03.12.2000
Poruke
1,460
Poena
650
Setih se daaaavno pri jednoj nagradnoj igri benchmarka, tačnije neposredno nakon dodele nagrada u kojoj je i moja malenkost imala puku sreću da dobije, tada čudo tehnike, wireless logitech miša ne optičkog [emoji16] jer tada je optika bila još u razvoju... da ne otežem više... povela se priča o nama samima koliki smo zavisnici IT tehnike postali. Pri tom je i @Peca tada prokomentarisao nešto u smislu "toliko se razvija sve i računari postaju naša svakodnevnica da evo ja sam jedan od primera zavisnih korisnika. Ujutro kada ustanem prvo što uradim je da pritisnem to magično power na računaru, bez obzira trebao on meni u tom trenutku ili ne... nek radi" [emoji16]
Eto nakon deceniju, dve i tri čak. Toliko se sve još više razvilo, otkrilo i napravilo da su nam mobilni telefoni skoro pa zamenili omiljenu, da kažem, it igračku.
E sad pitam ja vas a i Pecu. Da li vam je sada prvi "power" i dalje računar ili je mobilni preuzeo tu čast da bude upaljen prvi? Naravno ako izuzmemo alarm i njegov "snoze" [emoji16]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je računar stalno upaljen, ne gasim ga nedeljama, tako da prvo otključavam telefon. :)
 
prvo stiskam "power" na ketleru za kafu, pa potom na racunaru :)
 
power on monitor :)
 
Komp palim SAMO i ISKLJUČIVO ako moram. Dakle, vrlo vrlo retko. Dosta mi ga je na poslu...

Telefon obicno gledam jos pre ustajanja iz kreveta. Mada, mislim da sam i to smanjio u poredjenju sa nekad.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Izuzetno retko palim komp kući. Nekad i po više meseci. Kao što reče mironiko, dosta mi ga je na poslu.
Ne skidam više bilo šta nelegalno, svi programi su kupljeni, filmove gledam ako šta naleti na tv...
Kao da sam krenuo unazad, prema detinjstvu, počeo da skupljam stripove...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Има тема, негде на форуму, где је прошле године и сам Пеца поставио ово питање. :D
 
Komp palim SAMO i ISKLJUČIVO ako moram. Dakle, vrlo vrlo retko. Dosta mi ga je na poslu...

Telefon obicno gledam jos pre ustajanja iz kreveta. Mada, mislim da sam i to smanjio u poredjenju sa nekad.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Upravo, od reči do reči! [emoji846]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Takodje. Telefon je zasluzan vecinski, pored odbojnosti zbog kolicine vremena provedenog ispred kompa na poslu. Ukljucujem ga jedino ako gledam neki film ili, vrlo retko, odigram koju igricu.
 
Poslednja izmena:
Telefon je stalno ukljucen ali nocu iskljucivo u airplane modu, nema zvonjave, pistanja, nada. Njega ukljucim prvog, onda mikrotalasnu za kafu, pa onda tek laptop, ako mi zatreba, ako ne kasnije. Posto radim servis racunara od kuce, ja sam prakticno stalno na poslu i okruzen sam racunarima ceo dan, svaki dan pa i vikendom. Po obimu posla mogu da konstatujem da se racunari koriste isto kao i pre, u nekim momentima mozda i vise nego ranije. Mobilni uredjaji ne mogu da zamene racunare po meni jer im namena nije ista.
 
Ne gasim računara dva, totalno iracionalno. Na desktopu gasim monitor uveče, palim ga ujutro, pre kafe i cigare.
 
Palim računar preko mobilnog[emoji6]

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ne ide ni u sleep ni hibernate upaljen je 24/7, samo se monitor gasi/pali, naravno prva stvar je mobilni ujutru pošto mi je u krevetu zbog alarma i sledeća stvar koju palim je monitor čim ustanem pa onda sve ostalo, ketler za čaj i pravac za računar i bench forum :)
 
Nazad
Vrh Dno