Šta je novo?

Monitor za oko 20000

serbishe

Poštovan
Učlanjen(a)
21.12.2017
Poruke
229
Poena
80
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700x i Arctic eSports 34 Duo
Matična ploča
Gigabyte x570 Aorus Elite
RAM
DDR4 Patriot Viper Steel 3600mhz, 2x8gb c17
GPU
Sapphire Nitro+ RX5700XT
Storage
Kingston A2000 1tb i HDD WD Ezex 1tb
Zvuk
Asus Xonar DX, Logitech Z4 2.1 i Cooler Master MH751
PSU
SeaSonic Focus GX-650w
Kućište
Cooler Master MasterBox5
Monitor
AOC 24G2U
Miš & tastatura
Logitech G402 Hyperion Fury i Logitech G213 Prodigy
Ostale periferije
Logicetch G27
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21FE
Pametni uređaji
Samsung Galaxy Watch 5 Pro i Samsung Galaxy Watch 46mm.
Pristup internetu
  1. ADSL
Sta bi ste vi uzeli?

AOC 24G2U5/BK
LG 24GL600F-B TN

Grafika je RX5700XT. 1920x1080 rezolucija. Za igranje, Youtube, surf.

Znam da nisu isti paneli, a sad malo citam da TN imaju losiji ugao vidljivosti. Ili ako vi imate neki predlog za domace radnje na E, Gig.., Teh...

Vezan za kupovinu na rate. Moze da ide do 25000.din

Hvala.
 
aoc q3279vwf (VA panel) ako igraš pretežno tamnije i mračnije igre i na slabijem ambijentalnom osvetljenju,a q3279vwfd8 (IPS panel) ako igraš šarenije igre i koristiš generalno najviše monitor pri velikom ambijentalnom osvetljenju.konja za 2k imaš,dobiješ i freesync.trtebalo bi da se mogu obe verzije naći i kod domaćih derikoža.
 
Nista preko 24-25, zbog prostora.
 
Vec mogu da zamislim situaciju kako ga neko obara sa stola, s obzirom da i ovaj stari p2350 redovno kace. :d 'Ajd da kazem da to nije glavni razlog. Vise sam se usresredio na rezoluciju i da ne opterecujem grafiku, kako bih sto duze mogao da zadrzim visoke detalje, a i na odziv i brzinu osvezavanja. Jednostavno, veca dimenzija mi nije prioritet.
 
Poslednja izmena:
nije neka razlika u frejmovima na toj grafi u igrama koje su nečemu na 2k,sem u rdr2 (plus niko ti ne brani da igraš i na 1080p na 2k monitoru,skaliranje je okej),jedino ako te zanima 144hz.e sad,ako mene pitaš 32'' 2k 75hz i freesync je mnogo,mnogo bolje od 1080p 144hz 24'' i to na TN panelu,sem ako igraš samo i isključivo kompetitivne šutere i ništa više ne radiš na tom računaru.da neko ne pomisli da csgo i ekippa ne može da se igra na ovakvom ili većem displeju,igrao sam i na 43'' 4k i bilo je isto zabavno,ali fakat je fakat.

a što se tiče čukanja,i ti aoc-i mogu se šrafe na zid i rešen problem,samo treba malo cimanja.
 
Ne moze na zid, prozor. :D Ceo dan citam, pojma nemam gde sam, kao i sa memorijom. Igre koje igram su Battlefield 5, PES, NBA 2K, GTA 5 i obavezno voznje (DiRT, Forza itd.) offline i CS 1.6 online, verovatno cu preci na CS:GO. Bitno mi je da je igranje fluidno i da je kvalitet slike dobar. Moze do 27''.
 
Moze li neki savet za ova 2 modela? Jel imao neko iskustva?

ACER LED Nitro VG270 - UM.HV0EE.001 27"

ASUS Monitor 27" IPS - VA27EHE
 
Znam da je odlican, ali ga nazalost nema nigde. I dalje lutam, ono sto je definitivno je da mora da bude 1ms i 144hz, IPS ili barem VA i 24''.
 
Znam da je odlican, ali ga nazalost nema nigde. I dalje lutam, ono sto je definitivno je da mora da bude 1ms i 144hz, IPS ili barem VA i 24''.
sacekaj malo i svaki dan proveravaj na sajtovima da li je stigo kucas na google
AOC 24G2U/BK cena i tako proveravas i cim stigne poruci
ja sam tako 20 dana svaki dan proveravao i cim video da stigo u viphaosu sedeo do ujutru i odmah ih zvao i porucio, jer se brzo razgrabe
 
Nazad
Vrh Dno