Šta je novo?

Savet - polovan Thinkpad ili nov laptop?

Nonas

Poštovan
Učlanjen(a)
25.08.2017
Poruke
76
Poena
60
Svaka pomoc bi mi dobro dosla, da napomenem da sam neko ko se apsolutno NE RAZUME u laptopove i konfiguracije pre svega. :d
Potrebno mi je nesto sto ce podneti internet pretrazivanje, odnosno multitaksing oko 5 tabova na Google Chrome-u da nije sporo. To je sve, jer to mi je potrebno za posao :D

Ono sto sam naucila pretrazivajuci po internetu oko nedelju dana je da ako kupujem polovno da treba da ima SSD ako je starija masina.
Nasla sam Lenovo ThinkPad T440p (procesor Intel Core i5-4210M 2.6 - 3.2GHz / ram 8GB DDR3L i 240GB SSD) cena 200e.

Moje pitanje jeste, da li mi je pametnije da kupim bilo koji novi u radnji (Acer na primer) da je do 300e (necu da dajem vise para od toga jer smatram da mi ne treba).

Bukvalno svaki savet je pozeljan, posto nemam pojma nista i ne razumem se, ovo je najbolje sto sam nasla do sada :type:
Hvala unapred od srca.
 
Ako je cist posao, Thinkpad je neprevazidjen, super tastatura i pouzdan u radu. Ako ga koristis i za multimediu, baci pogled na Dell E7450 i E7440, verzije sa IPS ekranima, dublja crna boja i daleko bolji zvuk od Thinkpada koji je na tom polju bas tanak.

Realno ne bi nikada uzimala ovaj laptop da mi treba za multimediju, ovo je iskljucivo za posao, ali hvala na predlogu. Vidim da ga ima polovnog za oko 250-350eur
PC i ostalo mi je namesteno za te svrhe onako kako volim ,)
 
https://imgur.com/JCFW7At

U slučaju da je neko imao istu dilemu kao ja (dakle neko ko se ne razume u ove stvari :p ) treba da zna da neće pogrešiti ako uzme ovaj laptop umesto novog, ako neće da potroši puno para, a hoće da ima super mašinu.
Prezadovoljna sam, sve je super sem trackpad-a koji je očajan :D To ću prvo zameniti i biće taman. Tastatura je jedna od najkvalitetnijih koju sam ikada koristila u životu bez ikakvog preterivanja. Radi bolje nego što sam mislila, definitivno 10/10 hvala svima na savetima od srca :type:
 
Koju specifikaciju T470s imaš?

Ja imam sad X250 koji sam koristio 90% na docku ali će to da se menja uskoro, tako da bih 14" i FHD. Nažalost, na mom docku je upravo T470s najnoviji podržan laptop, a ne bih da se cimam sa menjanjem, tako da ništa od 8th gen procesora. Koji ekran je u tvom i kako ti deluje? Ostalo mi je manje više poznato, verujem da su tastatura i touchpad isti kao na ostalim.

Moj je sa 14" IPS Full HD ekranom osetljivim na dodir. Nema govora o losoj slici ili bilo cemu losijem od bilo kog Dell laptopa u istoj klasi. Slika je perfektna. Imam i5 6300U, 8GB RAM i 250 (mislim da je) Sasmung NVMe. Nema greske. BIOS otkljucan, naravno. Kad sam kupovao prvi Thinkpad, otisao sam u Kikindu po njega i nisam ni mislio na BIOS, pa sam shvatio da je zakljucan tek kad sam dosao kuci. No, prodavac je bio korektan i pristao je da mu vratim laptop. Ovaj sam lepo pregledao. Dell, inace, hoce da ima problema sa drajverima u Linuxu. Nisam koristio, ne znam koji tacno drajveri, ali kad sam guglao pre kupovine, zaista sam naisao na teme o tome na interentu.

EDIT:
Nonas, cestitam! Neka te sluzi kao i nas! :d
 
Poslednja izmena:
Izvinite sto hijackujem temu.
Evo i ja trazim za zeta neki polovni laptop, naisao na neki Lenovo E540 sa i7 4702mq, 8b ram, 240gb ssd. Mene zanima ovo oko zakljucanog BIOSa. Kako da proverim to? Tako sto pokusam da udjem u BIOS i ako mi zatrazi password onda je zakljucan?
Ako nije odmah ulazi u BIOS? I koje su mane zakljucanog BIOSa? Sigurno da nemam sve opcije kao kad je otklucani BIOS, ali sta to znaci za prosecnog korisnika? tj. mene najvise buni posto u djalf-ov post oko reinstalacije sistema? Ne bih mogao da reinstall sistem ako je zakljucan BIOS?
 
Pa ako ne mozes da izaberes drugi boot device osim hdd onda ne mozes da reinstaliras sistem :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Blokiro mozak, glup sam...
Cini mi se da kad sam nekome reinstalirao sistem, da je bilo opcije da se menja boot device bez ulaska u BIOS. Verovatno nema to ovde, ili sto je locked nece moci ta opcija.
PS: Secam se da sam na nekom bas starom laptopu instalirao sistem preko flesa, iako nije podrzavao usb boot. Preko nekog programa je islo to, ne mogu da se setim sad.
 
Poslednja izmena:
Neces imati tu opciju jer je obicno ukljucen fast boot. Jedini metod bi bio fizicko vadjenje SSD-a, instalacija na drugoj hardverski slicnoj masini, pa onda nazad u zakljucani laptop za nastavak. I potencijalni problem ako crkne memorijska baterija gde nece biti podizanja sistema dokle god ne uneses password, mada se obicno ne desava na uredjajima mladjim od 10god.
 
I da je bios zakljucan verovatno shortcut za boot devices radi (tipa f10)..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno