Šta je novo?

Savet - polovan Thinkpad ili nov laptop?

Nonas

Poštovan
Učlanjen(a)
25.08.2017
Poruke
76
Poena
60
Svaka pomoc bi mi dobro dosla, da napomenem da sam neko ko se apsolutno NE RAZUME u laptopove i konfiguracije pre svega. :d
Potrebno mi je nesto sto ce podneti internet pretrazivanje, odnosno multitaksing oko 5 tabova na Google Chrome-u da nije sporo. To je sve, jer to mi je potrebno za posao :D

Ono sto sam naucila pretrazivajuci po internetu oko nedelju dana je da ako kupujem polovno da treba da ima SSD ako je starija masina.
Nasla sam Lenovo ThinkPad T440p (procesor Intel Core i5-4210M 2.6 - 3.2GHz / ram 8GB DDR3L i 240GB SSD) cena 200e.

Moje pitanje jeste, da li mi je pametnije da kupim bilo koji novi u radnji (Acer na primer) da je do 300e (necu da dajem vise para od toga jer smatram da mi ne treba).

Bukvalno svaki savet je pozeljan, posto nemam pojma nista i ne razumem se, ovo je najbolje sto sam nasla do sada :type:
Hvala unapred od srca.
 
Taj polovan ce da radi bolje od tog novog, samo je pitanje u kakvom mu je stanju baterija i da li ima fizicka ostecenja po kucistu..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
shomispc ocuvan je kao nov, touchpad je takodje kao nov, ima srpsku tastaturu i baterija preko dva sata drzi (meni ovo nije faktor jer uvek radim na punjacu).
Nece biti spor u radu?
 
Poslednja izmena:
Pa nece, za svakodnevne stvari ce da radi super. Kakav je ekran? Je l' fhd ili hd ready?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
To je izmedju :)

Ja bih licno isao na neku varijantu koja ima anti glare ekran u rezoluciji 1920x1080, ali ako je tebi okej onda se ne opterecuj time - bitno da nije 1366x768 :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pogledaj u oglasima na KP i EliteBook 840.

Vidim da ima jedan G3 sa dve generacije modernijom konfiguracijom za 25 000 dinara...

Edit: vidim sad da mu nesto fali ocigledno....


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma necu gledati netfliks na njemu niti pustati filmove, ja trenutno imam hp x360 na kom radim i ne smeta mi ekran a on je (kopiram) 29.5 cm (11.6") diagonal HD LED-backlit touch screen (1366 x 768)
Sad, jedino sto mi je premali 11 inch, vrat me boli kad radim po 8 sati, cenim da ce 14 inch biti super.
 
Ovi thinkpad-ovi svakako imaju bolji ekran od toga :)

Sa vecom rezolucijom dobijes i vecu radnu povrsinu, e sad, na tebi je da biras :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
shomispc mogu menjati to svakako, ne? Koliko sam videla na internetu sve mogu menjati na ovom modelu thinkpad-a. Mislim da ima na eBay-u da se kupi.
 
Ja imam bas taj laptop, evo sa njega kucam ovo, samo sto je HD Ready a procesor je i5-4330M, sto je nikakva razlika. Nikad, ali nikad ne bih uzeo nesto novo ni za duplo vise para jer kad krenes da kucas na njemu, sve ce ti se samo kazati ;)
Jako kuciste, lak pristup za ciscenje/odrzavanje i upgrade komponenti ispod je veliki plus. 4 USB porta (svaki novi imaju dva, retko 3), touchpad je precizniji od slicnih gde su tasteri misa integrisani u sam touchpad. Jedino mu zameram lose zvucnike ali je to klasicna boljka Thinkpad serije ali zato bocnem USB neke i resen problem.
Plus ti je sto dobijas YU tastaturu, moja je neka nemacka ali je setovana na engleskom posto je znam napamet.
A da, zaboravi za Linux, nisam probao ali mogu da probam u Live okruzenju Linux Mint posto imam skinut ali verujem da to sve radi jer kao sto kolega rece Intel nema problema sa Linuxom.
Ajd da dodam opet, imao sam T430 sa 1600x900 rezolucijom i to je dosta sitno na 14" ekranu. Jeste da moze sve da se poveca ali mi sad nekako lakse na ovom 1366x768 i ako je TN panel i to isto jeste mana ali vrsi posao.
Pitanje, da li taj ima osvetljenje tastature? Posto moj nema a zgodno je kad ima.
 
Poslednja izmena:
djalf moram samo da se zahvalim sto si izdvojio vreme da iskucas i odgovoris na post.
Imam main PC mislim da na laptopu nikad nisam ni pustala nista, a na ovom imam beats audio zvucnike, meni to apsolutno nista ne znaci tako da krs zvucnici mi ne smetaju.
Nadam se da ce sljakati dobro Linux ali ako ne bude, mogu i win10 da koristim nije mi ni to nesto presudno :)

Eh sad, ako sam te dobro razumela, je l savetujes da kupim novi displej onda?
Ovaj model nema backlit tastaturu nazalost, ali nasla sam da ima za oko 30 dolara da uzmem.
 
Ne, na tom ima bolji displej sa 1600x900 rezolucijom, moj je dosao sa nizom 1366x768. Jedino da menjas za neki IPS, to bi vec znacilo ali se to ne isplati.
Da, videh i ja da ima ali pitanje je da li je original za te pare a ova koju imas fabricki je perfektna, najbolja tastatura na laptopovima je bas na Thinkpad seriji.
 
To mi je najbitnija stvar na laptopu jer zivim od kucanja na tastaturi :D
Da imam vise vremena, naucila bi mnogo vise o svemu tome (konfiguracijama i ostalo), ali jednostavno nemam. Cini mi se po odgovorima na temu da sam na dobrom putu i da necu pogresiti.
 
Thinkpad je top serija i tu nema greske. Ono sto treba znati je da kupujes polovnu stvar, da nema garancije, osim radne ako prodavac daje neku. Posto i sam radim servis a i prodaju pomalo tih polovnih mogu ti reci da se Thinkpad odlicno pokazao kao i Elitebook serija. Novije serije od T440 nisam imao prilike da vidim pa ne znam kakve su ali po nekim komentarima nisu tako dobri kao ove starije serije.
 
Ja imam t420 koji ima još bolju tastaturu, ali verziju sa i5 cpu i baš se razmišljam da ga zamenim i7 procesorom.
Odličan je thinkpad, a mislim da je i 200e odlična cena za 440p u tom stanju.
"Svetleća" tastatura je samo ako iz nekog razloga radiš u potpunom mraku.
Ja imam običnu i sasvim je ok.
 
Deluje lepo ns slikama, ali prekontrolisi sve sto mozes :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Imam Thinkpad vec godinama. U zivotu cu uzimati samo Thinkpad laptopove i to polovne. Sjajna stvar. Radi bez greske, kvalitet izrade ne treba ni komentarisati. Fenomenalna i ne toliko skupa spravica.
Svaki Thinkpad koji sam imao ili video je bez greske radio sa Linuxom. Isproban je sa Ubuntu, Arch i Fedorom, ali mislim da sa bilo kojom poznatijom distribucijom nece biti problema. Svima sam do sad preporucio da uzmu Thinkpad umesto novog laptopa i do sad su svi zadovoljni.
Tastatura novog laptopa ne moze da se meri sa onom na Thinkpad laptopu. Mislim da nema mesta dvoumljenju, a ako neko misli drugacije, neka napise. Moj je kupljen polovan, sa garancijom do novembra sledece godine, ali sam siguran da mu nista nece faliti ni posle toga.
Nasao sam brend za sebe, a nisam fanboy. Bukvalno mi sve odgovara na njemu.
Uostalom, uzeces i uverices se sama. :d

EDIT:
E, da... Sto se tice rezolucije ekrana, nemoj ni da gledas one sa 1366x768 rezolucijom, kvalitet ekrana je jako los. Oni sa visom su kvalitetniji. Imao sam t430 sa 1600x900 i OK je. Sad imam 1920x1080 i jos je bolji. :D
 
Poslednja izmena:
Eh, to me je sad usrecilo bas za linux :D hvala ti na tome, mislim da cu staviti Ubuntu posto win10 ne mogu da gledam ni iz daleka.
Ne dvoumim se vise, to je to :type:

edit: svakako bi htela da cujem i misljenje onih koji se ne slazu, zasto se ne slazu.
 
Poslednja izmena:
Postavicu ovde sliku kad mi stigne u ruke :D
Bas sam se obradovala, hvala vam na savetima za nekoga ko nema pojma sta radi, al' trudim se da naucim :d
 
Po meni je mana sto nema HDMI port ali ima Mini DP pa moze preko adaptera, kome to treba, ja ne koristim ali nije lose imati.
Ja sam ekranom zadovoljan i ako je HD Ready, veca rezolucija mi nista ne znaci na 14" a sledece kad uzimam gledacu samo da ima IPS.

Pre t470s sam imao t430. Mana mu je bila mini DP, niska rezolucija (losiji ekran) i napuknut jedan taster koji se ni ne koristi cesto. :D
Realno, nisu to mane i zbog toga ne prodajes laptop, osim ako nisi ja. :D
Kad sam otisao da uzmem ovaj, uzeo sam t450 prvo, ali sam se setio da ni taj nema HDMI i da ce mi verovatno smetati, pa sam dodao jos i uzeo t470s (koji ima i thunderbolt).
 
Oni cini mi se nekako sporo uvode nove stvari u serijama, od kad klasicni jeftini su imali HDMI a oni tek od T460, T470? Mada sada vidimo da je DP dominantan na grafickim karticama novije generacije, ide samo jedan HDMI i 3-4 Display Porta.
T430 je odlican i imao sam sa 1600x900 ekran, jeste kvalitetniji od ovog sto imam sad na T440P ali sam ovaj uzeo bas za male pare (130e) sa 8GB i nekim SSHD-om koji sam izvadio i stavio SSD od 250GB i ono sto je lose, zakljucanim BIOS-om. Mada posto se ja bavim servisom meni to ne smeta i uvek mogu da podignem nov sistem, ima resenja (instalacija sistema do prvog restarta na drugoj masini i onda ubacim u laptop i on nastavi).
Menjao sam cisto da se ponovim, nisam nista doplatio realno a ovaj mi je prelazno resenje dok ne ispadne nesto bolje sa IPS-om.
 
Pre t470s sam imao t430. Mana mu je bila mini DP, niska rezolucija (losiji ekran) i napuknut jedan taster koji se ni ne koristi cesto. :D
Realno, nisu to mane i zbog toga ne prodajes laptop, osim ako nisi ja. :D
Kad sam otisao da uzmem ovaj, uzeo sam t450 prvo, ali sam se setio da ni taj nema HDMI i da ce mi verovatno smetati, pa sam dodao jos i uzeo t470s (koji ima i thunderbolt).

Koju specifikaciju T470s imaš?

Ja imam sad X250 koji sam koristio 90% na docku ali će to da se menja uskoro, tako da bih 14" i FHD. Nažalost, na mom docku je upravo T470s najnoviji podržan laptop, a ne bih da se cimam sa menjanjem, tako da ništa od 8th gen procesora. Koji ekran je u tvom i kako ti deluje? Ostalo mi je manje više poznato, verujem da su tastatura i touchpad isti kao na ostalim.
 
Oni cini mi se nekako sporo uvode nove stvari u serijama, od kad klasicni jeftini su imali HDMI a oni tek od T460, T470? Mada sada vidimo da je DP dominantan na grafickim karticama novije generacije, ide samo jedan HDMI i 3-4 Display Porta.
T430 je odlican i imao sam sa 1600x900 ekran, jeste kvalitetniji od ovog sto imam sad na T440P ali sam ovaj uzeo bas za male pare (130e) sa 8GB i nekim SSHD-om koji sam izvadio i stavio SSD od 250GB i ono sto je lose, zakljucanim BIOS-om. Mada posto se ja bavim servisom meni to ne smeta i uvek mogu da podignem nov sistem, ima resenja (instalacija sistema do prvog restarta na drugoj masini i onda ubacim u laptop i on nastavi).
Menjao sam cisto da se ponovim, nisam nista doplatio realno a ovaj mi je prelazno resenje dok ne ispadne nesto bolje sa IPS-om.

Moze se otkljucati taj bios ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ako je cist posao, Thinkpad je neprevazidjen, super tastatura i pouzdan u radu. Ako ga koristis i za multimediu, baci pogled na Dell E7450 i E7440, verzije sa IPS ekranima, dublja crna boja i daleko bolji zvuk od Thinkpada koji je na tom polju bas tanak.
 
Nazad
Vrh Dno