Šta je novo?

[TELENOR] - još jedno iskustvo sa ovim "genijalcima"

ZeeGerman

Čuven
Učlanjen(a)
05.01.2002
Poruke
2,369
Poena
725
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5-10400F & MASTERAIR G100M
Matična ploča
GIGABYTE B460 DS3H
RAM
32GB Kingston KF426C16BBK2/32 DDR4-2666 DIMM CL16 Dual Kit
GPU
GeForce RTX 2060
Storage
Samsung 980 PRO 1 TB Heatsink + 2x500GB old, crap SSDs
Zvuk
on board
PSU
600W
Kućište
NZXT H510 Flow
Monitor
Dell S2722DGM
Miš & tastatura
Redragon M913 & Redragon K569
Ostale periferije
Synology DS 220+
Laptop
DELL Latitude 5410
Tablet
Samsung Galaxy Tab S7+
Mobilni telefon
Realme GT2 PRO
Pametni uređaji
Usisivač!? Jesam učestvovao u diskusiji, ali baš da koristim tako nešto.... :D
Pristup internetu
  1. Optički internet
Unapred se izvinjavam zbog ogromnog posta, no imam potrebu da podelim još jedno svoje negativno iskustvo sa Telenorom. Možda nekome bude od koristi prilikom izbora operatera...promene istog...itd.

Mnogi će me verovatno kritikovati sa "pa što se petljaš sa njima, kad večito imaš negativna iskustva" i na to nemam odgovor i odmah mogu da shvatim i prihvatim kritiku. No, iz moje perspektive - svakako su najgori, najbezobrazniji, najneprofesionalniji a uz sve to su i najskuplji.

Elem, Jesen gospodnja 2019 (17.11.), ističe mi ugovor sa Telenorom. Planiram potpisivanje novog ugovora, bez kupovine telefona ili bilo čega drugog iz njihove "jeftine" ponude. Samo ugovor na 2 godine.

Početkom decembra, dolazim u poslovnicu i krećem razgovor sa zaposlenim. Skraćujem njegovu propagandnu priči (lik je bio skroz ok...i ljubazan i profesionalan....na čoveka, u datom momentu, nisam imao nikakvu zamerku) i saopštavam mu šta mi treba:

- Nešto najsličnije prethodnom paketu (koji više nepostoji) uz posebnu naznaku da imam i ugovor sa SBB-om i da mi je neophodan paket koji ispunjava uslove za aktivaciju SUPERSET-a. Naglašavam da mi je to uslov za potpisivanje novog ugovora i da bez postojanja SUPERSET-a - ne želim da potpišem novi ugovor, već odoh kod drugog operatera (preneću broj). Lik pokaže "svo razumevanje ovog sveta" i ponudi mi nekoliko paketa i kaže mi da izaberem između njih, a SUPERSET mi svakako ostaje.

Izaberem ja tzv "go data" paket....kaže čovek 1000 RSD mesečno (uračunat popust, jer ne uzimam telefon) i SUPERSET ostaje aktivan. Potpišem ja ugovor, a lik mi proda i pametni sat (akcija koju su imali u decembru - popust za sve korisnike koji obnavljaju ugovor, a tom prilikom ne uzimaju telefon). Tačnije, sat sam pazario istog dana ali u drugoj poslovnici, jer taj koji sam želeo - nisu imali na licu mesta.

Prođe nekoliko dana, SUPERSET nije aktivan. Pozovemja call centar, javi se ženska i kako nije mogla instant da mi reši problem, pokupila je sve podatke i obećala da će se javiti u roku od 24h. Nije se javila ni posle 7 dana. Hajde....ma koliko je neprofesionalno, iskuliram ja to....ljudski faktor, greška....svi grešimo itd. Na kraju krajeva, kažem sebi - imaj razumevanja, žena mi radi u call centru (druge firme) - znam šta je taj posao. Pozovem ja osmog dana, javi mi se opet neka fina ženska....nađe zabelešku o mom pozivu/primedbu (kapiram da imaju CRM software za takve stvari). Kaže ona meni - proverim pa se čujemo.

Ova me je zvala. No, poziv je bio obaveštajnog karaktera. Paket koji sam izabrao ne podržava SUPERSET. Šta ćemo sad? Pa...ništa, to je to. Obaveštava me da je situacija takva kakva je i to mi je što mi je. Naravno, na moju kritiku da sam prevaren, ona je rekla....ok, možete da reklamirate....ja ću sad da napišem vašu prijavu kao reklamaciju i ostaviću vas u CC-u maila. Mail nikada nije stigao.

Na kraju sam reklamaciju sam napisao. Na reklamaciju su mi odgovorili u zakonskom roku. Odgovor na reklamaciju je bio sledeći (parafraziram):

- Na žalost, paket koji ste izabrali ne podržava SUPERSET. SUPERSET radi samo uz stare pakete. Ono što možemo da uradimo jeste da vas vratimo na stari paket (bez ugovorne obaveze). No, to nije sve. Imajući u vidu da je vraćanje na stari paket moguće samo bez ugovorne obaveze (samo još jedna u moru laži), popust koji ste imali na paket više nećete imati. Takođe, popust koji ste dobili za sat više ne važi - morate da platite punu cenu sata (bez popusta).

[disclaimer] Činjenica je da su SUPERSET kao opciju ukinuli sa novim paketima....kako Telenor, tako i SBB. Jedino mi je nejasno zašto ta opcija i dalje postoji na njihovom portalu. No, dok se moja neinformisanost kao kupca može a i ne mora tolerisati, van pameti je da njihov čovek (prodavac u poslovnici) to ne zna. Čovek mi je obećao/garantovao ostanak na SUPERSETU i to je to.. [/disclaimer]

Na ovo sam im odgovorio da im za sat neću dati ni dinara više od onoga što je kupoprodajom ugovoreno. Jedino što mogu (i što mi ne predstavlja problem) je da im lepo zapakujem i vratim sat, a oni meni kintu (prilikom kupovine istog, platio sam odmah nekih 40% ukupnog iznosa, a ostatak je trebalo da dolazi zajedno sa računom za uslug tj. za izabrani paket). Što se tiče ugovora za paket - bilo mi je svejedno. Ako ne mogu da imam superset, ako jednostrano raskidaju potpisan ugovor - nema problema. Raskinite ga, ja ostajem bez SUPERSET-a - odoh kod drugog operatera i priča je zatvorena.

Cela ta priča je trajala negde do početka januara, kada su se ponovo javili i obavestili me da će mi izaći u susret i potpisati samnom novi ugovor na 2 godine, uz korišćenje STAROG paketa (znate, ono što su rekli da je nemoguće, kako bih i dalje imao SUPERSET i kako bi ja zadržao (!?) sniženu cenu sata. Možeš misliti....oni meni čine uslugu!?

Ok, ne mogu da kažem da meni ovo neodgovara....dobijam ono što želim....hajde da se iskuliram i odradim priču. Na kraju krajeva, problem jeste nastao greškom njihovog prodavca, a čoveku svakako ne treba skinuti glavu sa ramena zbog toga...hajde da zatvorim priču (zaboraviću na bezobrazluk sa predlogom da se poveća cene sata i ukine SUPERSET).

[disclaimer] Meanwhile, SUPERSET deo koji se odnosi na SBB radi bez problema. Benefiti kod SBB-a nisu nestali, prekinuti itd. Tekući ugovor sa SBB-om ističe u julu ove godine [/disclaimer]

Odem ja u poslovnicu, potpišem novi ugovor na stari paket (čak sam uzeo paket za stepenik skuplji u odnosu na prethodni) i dobijem obećanje da će SUPERSET biti aktiviran isto veče, ali da garantuju za 24h. Deset dana kasnije - SUPERSET (benefiti koje oni daju) i dalje ne rade (nema dodatnih minuta, gigabajta, SMS-ova).

Pozovem ja njih po stoti put i oni mi zatraže da napišem mail sa svim detaljima (između ostalog, tražili su i broj SBB ugovora). Valjda ne mogu da me slušaju više....kapiram da sam im tamo markiran kao "bolesnik" ili "težak čovek" :smoke: Napišem ja mail sa svim detaljima, a oni meni posle 5-6 dana odgovore "pa gospodine, ali vama je sve u redu sa SUPERSET-om. Dobili smo potvrdu od SBB-a da vam je SUPERSET aktivan i da vam ništa nisu skinuli od benefita.

ALO ROĐACI!?!?

Da li je realno da su oni moj mail tumačili kao žalbu na SBB!? Pročitam ja šta sam napisao. Mail tri puta veći od ovog posta. Sve taksativno objašnjeno, stavka po stavka...sa sve printscreen-ovima sa njihove aplikacije i portala. Možda jesam i težak i naporan, ali nisam lud. Svašta sam im odgovorio (bez upotrebe ružnih reči).

Pretposlednji odgovor koji su mi poslali je takav da postoji problem koji oni ne mogu da reše i ja to moram rešiti sa SBB-om. Kao znak izvinjenja, za tekući mesec me časte sa dodatna 2GB neta i valjda 200minuta u svim mrežama. Hvala im na tome. Minuti iz paketa se ionako nikad ne potroše, dok je net značio (zbog tog neta i insistiram na SUPERSET-u kao benefitu). Zahvalih im se na "poklonu" i pitah ih zašto mi daju poklon, zašto mi samo ne daju sve ono što mi trebaju dati kao deo SUPERSET-a, juče mi opet odgovoriše da oni to ne mogu i da ostaju pri tome da se za to moram obratiti SBB-u.


Zvao sam SBB sinoć, ako sam znao da ovo apsolutno nema veze sa njima. Žena koja mi se javila - bila je u čudu. "Gospođo, nisam lud i izvinjavam se što vas zovem sa de8ilnim upitom, ali zaista nisam lud. SBB deo SUPERSET-a radi kako treba, nemam primedbi, ali Telenor mi reče da zovem Vas da bi vi ispeglali problem sa Telenorovim delom SUPERSET-a".

Na kraju smo se dogovorili da im prosledim sve te bud5laštine koje mi je Telenor pisao, pa će mi oni pismeno odgovoriti. Tek da imam sve crno na belo, pre nego pošaljem RATEL-u (prethodni problem koji sam imao sa Telenorom - tri meseca sam ga rešavao, a bio je rešen samo 3 dana nakon pisanja RATEL-u.


Za one koji su imali živce da ovo pročitaju....voleo bih da čujem komentar. Da li sam ja negde (i gde) pogrešio?
Takođe, voleo bih za sugestiju - gde i kako da šerujem ovo iskustvo, a da bude što vidljivije i što veća anti-reklama za ove bizgove (nisam na društvenim mrežama)?

Hvala na strpljenju i razumevanju.
 
Zlatno pravilo žalbi putem maila je sažetost. Preduge mailove niko ne voli pa ga samo preskaču i otuda kasni odgovori. Niko ko tebi može da pomogne nije dovoljno placen.

Telenor meni generalno nije jasan. Najbolji su, ali to u opšte ne koriste.
 
Мени није јасно зашто ниси продужио коришћење пакета него си тражио уговор ба 2 године? Да ли би у том случају изгубио Суперсет?
Ако да, испада да је боље тако нешто обавити писаним путем, имејлом на пример.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Мени није јасно зашто ниси продужио коришћење пакета него си тражио уговор ба 2 године? Да ли би у том случају изгубио Суперсет?
Ако да, испада да је боље тако нешто обавити писаним путем, имејлом на пример.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока

Pa, ja zaključujem (bar na osnovu napisanog & rečenog sa njihove strane) da sam mogao da ostanem na starom paketu, bez ugovorne obaveze i da bih i dalje imao SUPERSET. Jedino što bih izgubio popust na pretplatu (25% ili 30%, više se i ne sećam). Međutim, ja to nisam znao. Drugo, ostajanje na paketu koji bih plaćao 900rsd, a u okviru istog imao 500MB+250MB neta - je van pameti (broj ne koristim ja...ali to je tek nebitna priča). Bio sam spreman da pratim 10%-15% više za malo više neta. Npr. 1GB je prihvatljivo, jer na taj 1GB bi SUPERSET dodao još 500MB i onda se dobije 1,5GB, što je više nego pristojno za potrebe onoga ko koristi taj broj odnosno paket.

Zlatno pravilo žalbi putem maila je sažetost. Preduge mailove niko ne voli pa ga samo preskaču i otuda kasni odgovori. Niko ko tebi može da pomogne nije dovoljno placen.

Telenor meni generalno nije jasan. Najbolji su, ali to u opšte ne koriste.

Slažem se sa prvim delom konstatacije. Zato sam prvo i zvao call centar, a onda i pristao na scenario gde će oni "podići" reklamaciju u moje ime. Nije "upalilo", pa sam onda ja krenuo pisati. Da, svaki moj naredni mail je bio sve duži i duži, što je čist izliv moje frustracije (iako ni u jednom momentu nisam bio nekulturan).

E sad, znam ja šta je call centar....znam da plate variraju, da idu od minimalca, ali i da idu i preko 70k-80k RSD, (u zavisnosti od firme do firme, tipa biznisa, broja operatera, broja smena i u zavisnosti od jezika koji se pokriva). Na kraju krajeva, supruga mi radi kao operater call centra. Ne znam kakvi su uslovi rada u Telenoru, ali sumnjam da su baš-baš loši.

Što se tiče drugog dela tvoje konstatacije - ipak je sve to individualno iskustvo. Moj službeni broj je kod VIP-a, privatni na MTS-u, supruga je takođe na MTS-u. Nemam visoko mišljenje ni o jednom operateru, šaltao sam privatne brojeve između sva tri operatera (i suprugin i moj broj su na moje ime) - ali najviše neprijatnosti i problema sam imao sa Telenorom. Nemaju svi isto iskustvo kao ja, znam da su sva tri operatera na "liniji vatre" korisnika, ali svakako nikad ne bih rekao da je Telenor najbolji.

Zapravo, zadivljujuće je da sam sa njihovim ljudima imao neprijatna iskustva i van onoga čime se oni bave. Dva puta sam imao "situacije" u saobraćaju sa ljudima koji voze njihva službena vozila, tako da na sam pomen Telenora, ja dobijem dijareju. Znam, totalno subjektivno, ali potkrepljeno razlozima za to.
 
Апропо дијареје, ја имам сличан осећај кад је у питању Телеком.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Samo si gubio zivce i vreme (koji nemaju cenu). Superset svakako prestaje na jesen kao mogućnost.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Iz tvoje priče, a i iz ranijih, ja sam naučuio da od operatera ne uzimam ništa od opreme, samo uslugu. Ako uzmeš kod njih telefon ili sat, to samo koriste da te kasnije ucenjuju kada dođe do nekog problema sa njima.
 
I ne baš. Uzimao sam do sada mnogo uređaja preko Telenora i ako si izmirio sve rate i otplatio dugovanja, nemaju za šta da te cimaju i prave problem tim pre što sada imaš sve i elektronski tako da imaš i dokaz.
 
Meni nije jasno, izabrao si go data i treba da imas 10gb interneta plus jedna aplikacija. dok na starom paketu imas 500Mb+250Mb superset .
 
Samo si gubio zivce i vreme (koji nemaju cenu). Superset svakako prestaje na jesen kao mogućnost.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Ozbiljno? Izvor?

Ako je ovo tačno, moram da razmatram strategiju za SBB, jer gubim mnogo toga (pre svega HBO OD) prelaskom na EON. Naravno, imam opciju da doplatim, ali bih da izbegnem to.
 
Dobili ljudi obavestenje od Telenora...
4eb3d200d12bd2411a9014ec6abcde48.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Meni nije jasno, izabrao si go data i treba da imas 10gb interneta plus jedna aplikacija. dok na starom paketu imas 500Mb+250Mb superset .

Stari paket je bio "Prenesi S" paket. U okviru istog sam imao 500MB, 150 minuta. Superset mi je davao benefit 50% na MB i na minute - dakle ukupno 750MB i 225 minuta. Isti sam plaćao nepunih 700 RSD (popust na pretplatu uračunat jer nisam uzimao nikakav uređaj).

Došao sam da produžim ugovor i kao uslov za produžetak sam naveo samo 2 stvari: da i dalje imam SUPERSET aktivan i da račun ne prelazi 1000-1100 RSD. Čovek iz poslovnice mi reče, ok, uzmi "go data", plaćaš ga 999 RSD (imajući u vidu da ne uzimam nikakav uređaj). Na 10GB i 200 min bi SUPERSET doneo još dodatnih 5GB i 100 min - meni više nego ok. No, problem je što SUPERSET važi samo i isključivo uz stare "Prenesi S" i "Prenesi M" pakete (možda još neke skuplje, koji nisu bitni za ovu priču), a uz nove ("go data" i "total") pakete ne važi.

Sad, ako ja kapiram tvoje pitanje - zašto bi forsirao stare pakete, kad su novi bolji....pa..tehnički jeste tako, "go data" za sličan novac daje mnogo više, ali gubim SUPERSET. Dok se gubitak SUPERSETA u slučaju Telenora i može protumačiti kao prihvatljiv, istovremeno gubim i SUPERSET kod SBB-a, a to znači gubitak HBO OD i HBO GO - e to mi nije bila prihvatljiva opcija.

Imajući u vidu da sam (da bih imao SUPERSET) ipak vraćen na stari paket (sa osetno manje MB u paketu), insistiram i da mi taj SUPERSET i uključe....a oni su imbecili i prosleđuju me SBB-u, da SBB ispegla činjenicu da ja nemam Telenor benefite SUPERSET-a.

Van pameti.
 
Dobili ljudi obavestenje od Telenora...
4eb3d200d12bd2411a9014ec6abcde48.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Vidiš, ovaj info je korektan. Problem je što ja taj info nisam imao prilikom obnavljanja ugovora, a još veći problem je što njihov zaposleni (očigledno) nije imao taj info.
 
Najava ukidanja Superset-a je skorašnjeg datuma, možda od pre nedelju dana ili slično. Nije čudno da ni zaposleni nije znao za to.
Pozdrav
 
Ako vec imas kod telenora uzmes total 2 za 975 dinara bez uredjaja. U jednom slotu imas pravo na HBO go tako da mozes da koristis na smart tv i preko google chromecast. Bar sam ja tako uradio. Jeftinije me izadje i manje cimanja nego superset (koji uzgred nece jos dugo da traje)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Najava ukidanja Superset-a je skorašnjeg datuma, možda od pre nedelju dana ili slično. Nije čudno da ni zaposleni nije znao za to.
Pozdrav

Stvar je u tome što SUPEREST ne važi uz Total i go data pakete...i to (bar prema informacijama sa njihove strane) nije toliko sveža vest, naprotiv.
To što ja to nisam znao je moj propust ili problem, ali daleko veći je to što njihov čovek to nije znao, već mi je još i srdačno nudio go data paket i obećavao SUPERSET uz isti.

@laksativ

ima smisla. U tom smeru ću i da idem kad istekne SUPERSET...
 
To što tamo piše da ne važi neka usluga uz neki paket nema nikakve prevelike veze... Imaju valjda softver kojim mogu da konfigurišu uslugu i pakete uz neko odobrenje nekog supervizora. Tako da tehnički oni to mogu da puste. E, sada ako se usluga kompletno ukida to je problem...

Meni su poslednji put kada su me zvali da produžim paket nudili, osim telefona iz standardne ponude, neke gluposti tipa x stotina minuta besplatno ili hiljade SMS-ova gratis. Tražio sam da mi produže na još dve godine 10 GB interneta gratis promo i kao može OK. Uključili.

U međuvremenu sam ponovo menjao paket, a taj promo mi stoji zakucan i radi. Uglavnom, imam tih 10 GB, ako se ne varam, već 3 godine. Kapiram da je njima bolje, ako je ugovor već istekao, da me posle mesec-dva pozovu i uključe npr. tih 10 GB koje ionako često ne postrošim i skinu moj broj sa "dnevnog reda".
 
To što tamo piše da ne važi neka usluga uz neki paket nema nikakve prevelike veze... Imaju valjda softver kojim mogu da konfigurišu uslugu i pakete uz neko odobrenje nekog supervizora. Tako da tehnički oni to mogu da puste. E, sada ako se usluga kompletno ukida to je problem....

Naravno da sve mogu. Suviše su velika kompanija da ne poseduju software za ovakve stvari. Između ostalog, kad su mogli da me časte sa 2GB neta i 200min za mesec februar, isto tako su mogli i da uključe ono što mi SUPERSETOM sleduje (dodatnih 500MB i ne znam koliko minuta - nije ni bitno). NE, oni mene prosleđuju na SBB da mi SBB reši problem sa njima.

Kako vreme odmiče, čini mi se da je SBB-ova odluka da se SUPERSET (kao akcija/promocija) ukine ili im je prosto istekao ugovor o saradnji koju imaju. No, to i dalje ne menja činjenicu da je van pameti da me prosleđuju ka SBB-u, a SUPERSET benefite od SBB-a sv vreme (bez prekida) imam.

No...prođe koliko dana, još uvek nema odgovora od SBB-a. Sad sam baš zaintrigiran (daleko više nego što sam u popizd modu).
 
Nazad
Vrh Dno