Šta je novo?

Povezivanje zvuka sa televizora na zvucnike preko kucnog bioskopa.

jevta9

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.02.2020
Poruke
1
Poena
1
Kupio sam novi smart TV (LG43UM7400PLB) i hteo bih da povezem stari kucni bioskop (DVD/CD receiver LG LH-T6340D) tako da kada gledam televiziju, youtube, netflix itd. da se zvuk cuje kroz zvucnike kucnog bioskopa, ako je to uopste moguce jer u podesavanjima zvuka na TV moguce je namestiti da se zvuk cuje kroz prikljucene zvucnike.
Ovo su slike prikljucaka na TV-u i kucnom bioskopu. Hvala unapred.
 

Prilozi

  • 238056446alt700.jpg
    238056446alt700.jpg
    989.7 KB · Pregleda: 107
  • receiver-lg-lh-d6340d-slika-100840763.jpg
    receiver-lg-lh-d6340d-slika-100840763.jpg
    61.6 KB · Pregleda: 93
Može da se poveže audio L i R na TV-u sa AUX IN na risiveru sa odgovarajućim interkonekt kablom (2x2 činča) i da se na risiveru izabere za ulaz AUX.
 
Kako se jedva vidi ? :) slika 1427x789 rezolucija !!!
 
Ja bih rekao da taj TV nema 3,5mm izlaz - jedina alternativa za optical audio out uz adapter bio bi HDMI ARC, ali i za to mu treba adapter.
 
Poslednja izmena:
Da li može neko da mi pomogne oko ovih novih džidža-bidža,

zamolili su me da poboljšam zvuk na TV-u, i ja sam uzeo šta mi je prvo bilo pri ruci, a to su aktivni zvučnici 2.0,

i bili su zadovoljni.

Onda su hteli malo više basa i ja sam rekao da moramo da kupimo wufer, ali ne znam da li to može tako da se spoji.

TV je plazma, zvučnici su obični, aktivni 2.0 sa utičnicom za struju i sa jackom 3.5mm koji sam gurnuo u izlaz za slušalice na TV-u, i to radi.Kako da sad tu ubacim vufer, predpostavljam da mora biti aktivan i da ima izlaz za jack 3.5mm gde bih spojio zvučnike, i neki ulaz sa TV-a, buni me što bi i vufer i zvučnici bili aktivni tj uključeni u struju, pa da ne ode sve u tri........
 
Hajde da probam da dignem temu možda mi neko odgovori. Uzeo sam Fox TV koji ima optički izlazi i imam blu-ray DVD sa dva optička ulaza ali nikako ne mogu da dobijem ton. U uputstvu TV-a piše da je ovo digitalni izlaz. A u DVD piše optical in 1 i 2 .
Jedino ako su ovo sve ulazi ovde dole.
Ne želim da slušam preko izlaza slušalice. Hoću da mogu da biram da li ću da slušam na zvučnike tv-a ili preko DVD-ja.
Hvala na pomoći 🙂
1634071401978134297689856359052.jpg
 
Hoću da mogu da biram da li ću da slušam na zvučnike tv-a ili preko DVD-ja.
Kako misliš da puštaš Tv preko DVD-a?
Da li je to neki risiver sa DVD plejerom?
Da bi prosledio zvuk sa TV-a na digitalni izlaz, treba u meniju izabrati da zvuk ide na optički izlaz i da bude u PCM formatu.
 
Kako misliš da puštaš Tv preko DVD-a?
Da li je to neki risiver sa DVD plejerom?
Da bi prosledio zvuk sa TV-a na digitalni izlaz, treba u meniju izabrati da zvuk ide na optički izlaz i da bude u PCM formatu.
U pitanju je LG blu-ray DVD player. Hvala ti, uspeo sam. Ja sam stavio da audio izlaz bude "auto". Nisam znao šta znače sve te skraćenice pa sam zato stavio auto 😬
 
Nazad
Vrh Dno