Šta je novo?

Asus Xonar DX

serbishe

Poštovan
Učlanjen(a)
21.12.2017
Poruke
229
Poena
80
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700x i Arctic eSports 34 Duo
Matična ploča
Gigabyte x570 Aorus Elite
RAM
DDR4 Patriot Viper Steel 3600mhz, 2x8gb c17
GPU
Sapphire Nitro+ RX5700XT
Storage
Kingston A2000 1tb i HDD WD Ezex 1tb
Zvuk
Asus Xonar DX, Logitech Z4 2.1 i Cooler Master MH751
PSU
SeaSonic Focus GX-650w
Kućište
Cooler Master MasterBox5
Monitor
AOC 24G2U
Miš & tastatura
Logitech G402 Hyperion Fury i Logitech G213 Prodigy
Ostale periferije
Logicetch G27
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21FE
Pametni uređaji
Samsung Galaxy Watch 5 Pro i Samsung Galaxy Watch 46mm.
Pristup internetu
  1. ADSL
Ljudi treba mi mali savet. Posto stari komp ukoro odlazi u penziju, a sa njim i Asus Xonar DS koju ne mogu da stavim u nov komp zbog PCI konekcije, trazim joj zamenu da bude u tom rangu. Ne treba mi nista skuplje, imam Logitech Z4 zvucnike i sa njima sam prezadovoljan i posle 7. godina. Dobar zvuk pri pustanju muzike i to je to. Ne koristim slusalice za gejming.

Jel ima neko iskustva, da li radi na win10 (znam da ima drajvere, ali cisto da pitam)?
Malo me nervira sto ima posebno napajanje, ali ajd.


Hvala.
 
Poslednja izmena:
Ne, ne, samo ovo sto sam napisao u prvom postu. Eventualno ako neko ima neki savet za neku zvucnu u cenovnom rangu do 5000.din.
 
trebalo bi da možeš xonar d2x da nađeš za te neke pare.jeste matora ali radi,i ima burr-ove na izlazu,zvuči u 90 posto kao i svaka karta/interfejs sa burr-ovima.
 
trebalo bi da možeš xonar d2x da nađeš za te neke pare.jeste matora ali radi,i ima burr-ove na izlazu,zvuči u 90 posto kao i svaka karta/interfejs sa burr-ovima.

Odakle si izvukao tu karticu, nema je ni na itsvet-u, ni na kp?
 
nema u momentu,ja sam uzeo pre koju nedelju drugaru,bila je još jedna tad po oglasima.naravno da nema na itsvetu kad se ne proizvodi skoro 10 godina,i zamenila je stx linija kao flagship asusove ponude.ko ima pci slot na matičnoj može komotno i d2 da uzme,razlika je samo u slotu.
 
Znam da su to sve stare kartice, samo se ne secam da sam uopste vidjao taj model sto si naveo, a bio sam na oglasima svakodnevno.
 
šta da ti kažem,staviš da pretražuješ i tekst samog oglasa ne samo naslov,čekiraš sve xonar oglase...d2 obične skoro uvek ima (imaju i sad obe na kp).
 
mnogo je to za d2 koja je sama problematična.

nek pojuri dx, i to maksimalno za 30ak evra.
svaki dinar preko za internu zvučnu karticu je bačena para, obzirom da postoje veoma kvalitetni ext dacovi za male novce.
 
gde su problemi?radi perfektno ova koju sam uzeo,radila je meni d2 jedno 4-5 godina (bez problema) itd,a zvuči kao što rekoh u 90 posto kao svaka karta-interfejs sa burrovima.opampi su samo za slušalice,koje ne koristi...
 
o kojim opampima pričaš ?

svaka zvučna karta inkorporira operativne pojačivače na pcb-u. na ds-u i st(x) su izmenjivi, ali se o tome sad ne priča.
jedno je dac (bur braun na d2, Cirus na d1 i ds) drugo je dsp (via oxygen, x-fi...) treće opamp... itd

d2 je xonar sa najlošijim zvukom posle phoebusa , možda i posle dg(x)-a. i ima istoriju problematičnog ponašanja. nije loša, ali ne vredi preko 30e , pogotovo polovna.
 
Poslednja izmena:
Pitanje je da li vredi preko 20e, s obzirom sta Kinezi sve prodaju za 30-ak $.
1
2
 
Kontaktirao sam dvoju na KP. Kod jednog je rezervisana, cekam nedelju, a kod drugog je 4000.din samo kartica. Znam da su jake cene, ali jako volim te kartice. Steta sto ne mogu moju DS da iskoristim.
Kazite mi jel ova nova napajanja, nisam otvarao moj Seasonic GX, imaju kabal za ovakvu karticu? Ako se ona skuplja proda, da jurim kod tog drugog, pa da znam.
 
važi Orčarde, kupi je slobodno za 50e, ne brani ti niko.
 
pusti ironiju,ako ima nešto što ne znam,gde grešim ukaži ne zbog mene nego zbog nekog ko čita temu.ja kažem da sam je imao (pci varijantu,radila perfektno ceo svoj vek,prodao kad sam prešao na interfejse) skoro uzeo drugaru (ne za 50e,niti kažem da vredi) i zvuči manje više kao svaka karta/interfejs sa burr-ovima na linijskom izlazu,koji je bitan ovde jer dečka ne zanimaju slušalice,samo linijski izlaz,tj bitan mu je samo DAC.ali okej,moguće da sam ja gluv,lud,štaveć,ali me sva merenja podržavaju.

nije stvar ega,niti je patkometrija,već dal' je jeftina varijanta da se dođe do dobrog dac-a i linijskog izlaza,kome ne treba softver,akceleracija,DSD itd,već bi samo puštao standardne 44100/16bit formate.
 
Manite se ubedjivanja. Nego kazite vi meni kakva je ova DGX u odnosu na DS?
 
lošija za nijansu, kao i d2. Prednos' joj je pojačalo za sluške i dolbi.

nedostatak je što ne podržava 192khz sampling rate, ukoliko poseduješ takve fajlove.

ako imaš PCI slot na matičnoj, možeš da biraš - Audigy 2 ZS, Obična audigy 2, x-fi xtrememusic i xtremegamer, i majn favorit - DS i D1
ako imaš samo pci-express , onda xonari u X izvedbi

i naravno, cena pomenutog ne sme da prelazi cenu tepsije rečne ribe na lokalnoj pijaci
(ne smuđa, smuđ je preskup)
 
Poslednja izmena:
невезано за тему, али постови Лепог Кокана су једна од ретких ствари које ме још увек везују за овај форум...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
lošija za nijansu, kao i d2. Prednos' joj je pojačalo za sluške i dolbi.

nedostatak je što ne podržava 192khz sampling rate, ukoliko poseduješ takve fajlove.

ako imaš PCI slot na matičnoj, možeš da biraš - Audigy 2 ZS, Obična audigy 2, x-fi xtrememusic i xtremegamer, i majn favorit - DS i D1
ako imaš samo pci-express , onda xonari u X izvedbi

i naravno, cena pomenutog ne sme da prelazi cenu tepsije rečne ribe na lokalnoj pijaci
(ne smuđa, smuđ je preskup)

E ovo je pravi odgovor. Hvala.

Nemam PCI slot, zato trazim nesto umesto DS. Sto se tice cena, tako je kako je za DX model. Na kp jedan trazi 4000.din (samo kartica), a drugi 5000.
I jel moze neko da mi kaze jel taj kabal za napajanje mora da dodje uz karticu, ili dolazi sa napajanjima?
 
Ma to je obicni kablic ciji konektor odgovara onom na kartici a sa druge strane ide u sata (novi) ili molex (stari) strujni konektor na kablovima od napajanja.
Ima tih kablica da se kupi "bilo gde"...
 
To je FDD konektor - za flopi disk, ko se toga seća još uvek. :) Većina napajanja ga ima i dalje.
 
@serbishe

Kabl Molex na FD dolazi uz DX kao i onaj low profile lim i toslink na opticki prelaz


Za tovje napajanje: proveri na SS sajtu ili otvori kuciste
 
Sad sam proverio u kutiji sa napajanjem, ima molex konektor. Hvala na pomoci, definitivno idem na DX.
 
Sad sam proverio u kutiji sa napajanjem, ima molex konektor. Hvala na pomoci, definitivno idem na DX.

A hoces li da prodas tu tvoju DS ako je ispravna, ja imam PCI slot, a kokan je nahvali :D Nisam nikad imao zvucnu kartu, mozda mi bude malo bolji zvuk u PUBG :D
 
@ lepi kokan maticna mi je MSI M POWER MAX AC Z87 koju zvucnu mi preporucujes za gaming?
Btw slusalice su ove Razer Kraken X Lite a muzicku bi drugu jer ova na ploci zna da krci i pucketa...
 
Poslednja izmena:
Uzeo DXG i za sada kratki i brzi utisci,prezadovoljan naspram integruse koja je krcala i pravila probleme u Discordu.
 
cheers
 
Nazad
Vrh Dno