Šta je novo?

Da li uzeti fx6300 ili fx8300 ili "trpeti" ?

nenad89

Cenjen
Učlanjen(a)
19.09.2012
Poruke
64
Poena
160
Imam stari komp. 16 gb DDR3, rx580 4gb, ali - fx 6100.

I dalje moze da gura odredjene igre koje igram, ali pocinje da mi smeta to sto RDR Online ne mogu da igram "normalno".

RDR2 singleplayer mogu da igram i na ultra, sa par tweakova, fluidno cak ... Ali Online mi nenormalno nasumicno puca. Postigao sam neki normalitet tako sto sam spustio podesavanja na texture na high i skoro sve ostalo na medium low. Procesor mi stalno oko 90-95% usage u task manager tokom igranja Online ako je na vecim podesavanjima, i samo onako... nasumicno pukne...

Softverski cu probati ovo https://community.amd.com/thread/246292 . Ali razmisljao sam i ovo

Jeste fx 6300 i 8300 starija platforma, i da ne vredi ulagati u istu, ali mislim da tek za godinu dana bih mogao da kupim nov komp, ryzen i sve ostalo (trenutno samo hard i graficka mogu da se iskoriste, i eventualno kuciste...).

Da li ipak mozda kupiti polovnu 6300 ili 8300, za gejming... Barem malo bolja podesavanja za Online narednih godinu dana. Ne mogu 8350 ili neki drugi, jer ploca trenutna je takva da mogu samo ti 95w procesori.
 
ne isplati se,prodaj,dodaj nešto keša i pređi na rajzen.
 
8300 će biti sasvim dovoljan. 8treda su ipak primetno ispred 6. (naravno, ako je ulaganje u apgrejd razumno jeVtino)
takođe, cpu će i dalje da bude usko grlo za rx 580, i i dalje će veoma da ograničava njene performanse.

da bi tvoja grafika "prodisala" , trebaće ti 6 jezgarni rizen.

bezveze da bacaš ploču a i kasnije, kad uzmeš rizena će taj komp biti sasvim upotrebljiv kao sekundarna mašina, nas , itd..

ako možeš da prodaš cpu+mobo+ddr , go 4 it, samo što je potražnja za tim komponentama veoma mala.
 
Poslednja izmena:
Kakav bre sad Intel na AMD ploču i to još prastari?
FX 6350 lepo kloknut bi bio baš dobra mera za to.
 
Nisam govorio o tome da treba staviti Intel na AMD ploču, već da bolji Intel pravi usko grlo lošijoj grafici, pa prema tome nema smisla spajati lošiji AMD i bolju grafiku
 
Poslednja izmena:
apgrejd sa fx 6100 na 63xx je neprimetan i potpuno traćenje para i vremena. takođe, 6350 je 125w.
na njegovoj ploči nema kloka.

8300 ili prodaj sve đuture i uzmi ryzen 2600. biraj.
 
Sta memorija, pa mora da uzme DDR4 logicno. Nek prodaje sve i uzima drugo, njegova greska je sto je uzeo prejaku graficku za masinu koju poseduje. Na njegovoj masini GTX 1050Ti ili RX560 je plafon da ne bude bottleneck.
 
Ako je situacija gusta sa parama najbolje resenje je r3 1200 i asus ili gigabajt a320 ploca. Ryzenu 3 je taman neki maksimum 1060 ili rx 580 a kasnije moze neki ryzen 5 3000 da se bocne i napravi sasvim solidan sistem pa kasnije i grafa tako da ima mesta za apgrejd i na duze staze. Rajzeni trece generacije ne dobijaju nista overklokom pa komotno moze i a320 cipset jer ionako ove B ploce ispod 90-100e ne vrede nicemu a razlika u ceni je prilicna. Lako je sad da se gadjamo ciframa ali kada je budzet bas tanak bolje ne moze a u sustini je dovoljno.
 
Čovek zatražio pomoć da odluči da li da potroši 20 ili 50 evra za upgrade a vi mu potrošiste para za omanji polovan auto.
 
Pa ono ako hoce da igra najnoviji AAA naslov mora malo da se ulozi. Ryzen 3, a320 ploca i 8gb rama je 15000 din za sve novo iz radnje. Dakle moze to da se spusti malo ako se uzme polovno. Da proba da proda njegov kombo za 5,6000 doda 50e koje je hteo da potrosi i eventualno da proda rx 580 i uzme rx 470 i spusti par podesavanja i taman. Ili jednostavno da se strpi, kupovanje nekog jaceg FX procesora za te svrhe je bacanje para jer nece dobiti maltene nista. Ostale komponente moze da zadrzi jer mu ne treba ni novo napajanje.
 
Da proda 580 i da kupi 470???!!!

Miki, mani se saveta, lebati!
 
Ne postoji prejaka grafička, samo preskupa za date potrebe.
 
Tako je. Dzaba njemu najjaci moguci FX kada nece iskoristiti ni pola te grafe, ovako sa nekim koliko toliko dobrim cpuom za gejming imace makar dobar FPS. Evo skoro sam sastavio drugu PC. Budzet nategnut maksimalno on hteo da nadogradi grafu nekim polarisom u konfi sa athlonom dual core i HD 7750. Predlozim ja njemu da ostavi grafu i uzme ovaj ryzen kombo. Komp prodisao sa tom grafom FPS 2,3 puta bolji u svim igrama. E nakon toga moze da steka za grafu pa da nadogradi a dotle komotno moze da uziva. Toliko o tome. Dzaba rx 580 kada je cpu prevazidjen. Bolje rx 470 i ryzen 3 nego li FX 8xxx i rx 580. Ja sam mu makar dao koristan savet kako da unapredi drasticno gejming iskustvo sa time sto raspolaze a vase predloge o tome ma uzmi bolje i jace necu da komentarisem. Covek da ima 300e sam bi kupio ryzen 5, b plocu od 100e i 16gb rama ne bi ovde trazio savete i predloge.
 
Poslednja izmena:
prodaja ispravnog rx 580 za 100e (brat bratu) da bi kupio rx 470 (99 posto su iz rudnika, i veoma upitne ispravnosti) za 70e, je pokazatelj elementarnog nepoznavanja materije.

Miki, brukaš se. Ako to radiš namerno, izvoli, mi smo tvoja publika.

Što se fx 8300 tiče, on sa svojih 8(4) treda i jezgara i dalje služi svrsi. Pitanje je da li ima para za apgrejd na 6core Rizen, ili jok. Toliko.
 
Poslednja izmena:
Fx ne sluzi nicemu osim za neki htpc. Mozda je i njegova 580 iz rudnika kakve su to nebuloze. Ima ljudi koji prodaju 470 kao sto je njegova 580, pita za zamenu uz doplatu i resen problem. Navodis glupe primere. Ja imam u kuci jednu 470 iz rudnika i nista joj ne fali osim ustedjenih par hiljada. Pa naravno da je vama ovde sve ili daj 500e ili jok, toliko o tome koliko stvarno razumes hardver. Ja mu ne savetujem da menja 580 za 470 vec *mjau**mjau**mjau* ako nema para onda da. Sa tim fx nece iskoristiti ni gtx 1050 a kamoli rx 470. Bolje da ima 20% losiju grafu koju procesor koristi do maksimuma nego bolju grafu koja ce da radi na 50%. Svakako je najbolje da uzme ryzen 5 i resen problem ali problem vecine vas ovde je sto ne razumete pojam odredjenog budzeta i kako iscediti najbolje performanse sa pravom kombinacijom hardvera. Od masine koju moze da baci za neko vreme dobio bi nesto na cemu moze da ima osetno bolje iskustvo i sto moze da se apgrejduje u narednom periodu i iskoristio nekog kome bi taj njegov fx posluzio jos uvek. Sve teze ce biti prodavati tu platformu sa pojavom jos vise koriscenih rajzena i intela izlaskom novijih modela.
 
Odyssey, origins, nfs heat, bf 1, 5

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
fx 8300 je dovoljan bice gusenja u procesorski bas zahtevnim igrama ali mnogo manje u gpu orjentisanim nece.

Idealno je da predje ryzen no ako ne moze fx 8300 je zadovoljavajuci i zbog 8 treda ne vredi vikati predji na ryzen ako nema para ako ima ryzen 5 1600 AF a skoro da je onaj stariji vise nemoguce ubosti jer ga nema u prodaji.
 
Kojoj to igri treba 6 jezgara, sem mozda RDR2? Ako i zatreba onda ce i RX580 biti slaba za ta podesavanja.
R5 1400 i nema da se nadje za male pare pa dolazimo do toga da je R5 1600 najnizi izbor.

sa svakom od tih igara ima sit sitan da se naigra sa 580ticom,ali na 6 jezgara,uključujući i RDR2.potpuno je nebitan balans gpu-a i cpu-a kad je igra prosto pisana za 6 jezgara,tu se više ništa ne može,sem da se pređe na noviju platformu i 6 jezgara.
 
Ok, onda R5 1600 bar, mada ih i nema nesto, treba naici.
Pitanje za pokretaca teme, kako ti radi GTA V ako si probao? On je bas osetljiv na bottleneck, imali smo neki pentium sa dva jezgra i sa R7 250 2GB presli na RX570 i to je lagovao podesen manje od predhodne graficke. Na kraj stavio i3-4130 koji sam imao i onda je sve prodisalo. Ostale igre nisam primetio neke probleme, ali nije probano nista od ovih zahtevnih pomenutih ovde.
 
Ja sam imao gtx 1060 prvo sa i3 i3 3220 nisam bio svestan dubine gusenja dog nisam presao na i7 3770,potom po prelasku na ryzen 5 2600 klokovan na 4 ghz osetio sam na moje iznadjenje opet poboljsanje u nekim igrama kao Odyssey,b1 ,trebalo bi menjati skoro i graficku trebalo bi zaposliti sasvim novu platformu.Staru platformu sam prodao da dodam za novu.Za ozbljniji gejming 6 jezgra /6 treda je sada zaista minumum ..po meni ne isplati se ici na 4 jezgra/4 treda mozda kao odskocna tacka da se kupi jaci kasnije.

i3-4130 je preslab za rx 570 ...i7 4770 i opet bi video kako bi ti prodisala graficka.
Sigurno bi on osetio poboljsanje i sa f8300 u dosta igrica posebno on line na sta se zalio.Ali ako vredi i jeftino...i pod uslovom da mu skupo da kupi ryzen .Ima kod madjara povoljno tamo sam uzeo procesor.
 
Samo vi trošite njegov novac, što mu vi ne kupite now komp. ?
 
Ma taj i3 je samo prelazno resenje jer nisam imao bar neki i5 da mu stavim, to mi je bratanac. Zamenicemo kad naidje nesto sa ok cenom, precenjena je ta cetvrta generacija debelo.
Mike, pitao je i dobio vise odgovora sta da radi. Ne moze da ocekuje da se igra za male pare sa tom grafickom koju ima. FX nikad nije dobio optimizaciju da se iskoristi pun potencijal tako da je bacanje para.
 
Nazad
Vrh Dno