Šta je novo?

Da li uzeti fx6300 ili fx8300 ili "trpeti" ?

Ma samo polazim od prvog i jedinog posta, izgleda da mu malo fali za RDR online, FX 6100 je baš "dog", 6300 i 8300 su puno bolji, možda bude dovoljno. Samo da mi je znati koja je to ploča, 6350 nije tako strašan a tu je i 3820e, znatno manji ptrošač.
Beleška 2020-02-27 111515.png
 
Poslednja izmena:
manji def taktovi od fx8300, Mike, nema overkloka, zato ga nisam pominjao.
 
Poslednja izmena:
Taj FX 6300 je uzas, bas juce radio jedan komp sa njim. Crkava mu napajanje, dodata skoro GTX 1650 koja ne trazi dodatno napajanje pa nisam sumnjao na napajanje jer FX 6300 navodno ima TDP 95W. Uzeo merac i merio, pustio OCCT CPU test i on ide do 170W uz malo opterecenje graficke a kad pustim i CPU i GPU ide do 270W. Napajanje jeste neko starije ali je Tagan 600W koje je ok, sa njim testirao sat vremena i radi. Obicna kungfu ubija kao nista.
Bolje ici na nesto novije kao Ryzen.
 
Pa naravno da je bolje ići na Ryzen, još bolje Threadripper a tek Epic....... ali to nije ni bilo pitanje. Problem sa tom mašinom je bilo napajanje a pomešao si TDP sa strujom koja mu treba na punom optarećenju.
Ja imam FX 6350 na jednom kompu ali je na Gigabyte 990fx ploči, sa sa AMD 370x grafikom i LC 600w radio ko sat dok grafika nije crkla. Još uvek radi ali imam neku rezervnu grafu od 500MB pa nije više za igranje, sve ostalo je super.
FX 6300 je osetno bolji od 6100. 8300 ne prolazi bolje 6300 u igrama a vuče više struje iako je TDP isti.
 
Svi lažu dok ne proveriš sam. Fx su provereni watt-o-jedi. Taj TDP je samo na leru, čim se optereti skače ko lud.
 
Da, iskren da budem, preskocio sam tu FX eru i nisam je ni sklapao tada nikom jer je Intel naravno bio bolji, mozda malo skuplji. Radio uglavnom servis na gotovim masinama a sad kad se setim sve su one imale jaca napajanja od 600W, naravno ne bas kvalitetna. Nije mi palo na pamet da prikacim merac a sad cu cesce da proveravam. Takodje se tako vidi i efikasnost, ovaj komp sa FX sam prikacio na neko HP brend i pokazivalo je do 300W potrosnje dok ovaj Tagan do 270W. To je ta efikasnost.
 
Fx je i kao nov bio rupa, sada ga ne bih ni neprijatelju preporucio, bolje uzeti quad core ryzen pa kasnije nadograditi, nego se zakopavati buldozerom:)
 
Imao bi lep bump u performansama sa 8350 mada sto se gejminga tice meni je i FX6300 bio odlican ali obzirom da je Ryzen postao toliko jeftin msm da bi trebao da ko ja polako predjes na novu platformu a preformanse jos bolje
 
Svi lažu dok ne proveriš sam. Fx su provereni watt-o-jedi. Taj TDP je samo na leru, čim se optereti skače ko lud.
To naravno nije tačno ako uzmemo u obzir mogućnost undervolt-a.
A svi ti fx-evi lepo rade i na 1.3v pa čak i blago overclock-ovani. :)
 
Pa svi procesori mogu da se undervoltuju a i sam napon nije jedini uzrok grejanja i potrošnje struje.
 
Kod mene ne prelazi 55c sada , LC cc120 hladi, undervolt na 1.3v 4ghz
Druga je priča na 1.425v ...ume da se zagreje kao ringla..čist pokazatelj da tada troši više.
Mislim logika.
 
Ne radi se samo o grejanju nego koliko struje vuku, uvek mogu da se ohlade ili undervoltuju. Evo moj stari FX 6350 na Ga 990fx-ud3 ploči a ispod Mugen3 sa 2 fena i dobro provetrenom kućištu, može 4.9GHz 24/7 i skoro 1.5v da stoji ispod 55c ali zato sam morao da stavim prisilno hlađenje na VRM jerbo se grejao VRM kao lud. Grejao se i na 4GHz.
 
Većina (90%) se i ne bavi time, tako da ne misli koliko vuče struje...
Ja bih kod fx-a uvek išao na undervolt a ne da zbog 10% pregrevam ploču i CPU..
 
To samo dokazuje da vuku dosta struje. Vishera je dosta blaža od buldozera.
 
Nazad
Vrh Dno