Šta je novo?

Jeftini telefon sa dobrom baterijom

lab310

Slavan
Učlanjen(a)
08.05.2005
Poruke
1,053
Poena
360
Imate li neku preporuku? Jeftini-znaci do 150evra nov, a da je baterija najbolja sto se za te pare moze naci.
 
Poslednja izmena:
Ako je baš akcenat na bateriji i autonomiji onda pod broj jedan

Ulefone Power 5, međutim njemu je cena porasla te se više ne uklapa u kategoriju do 150e

do 150e od ostalih standardnijih i malo češćih modela, po osnovu autonomije redom

Motorola Moto G7 Power
Realme 5 / 5i
Xiaomi Redmi 8
Xiaomi Mi Max 3
 
Realme 5 definitivno. Isti čipset kao Mi A3 ili Redmi Note 8 (znači odličan), ali...

Baterija od 5000 mAh i ekran hd+ rezolucije - što znači duplo manje pixela za izračunavanje u odnosu na fhd+ ekran koji ima recimo Redmi Note 8 a to znači bolje performanse u igrama i duže trajanje baterije generalno. Evo tabele sa GSMArena sajta gde su pobrojani svi telefoni koje su testirali ikada (većina telefona vredna pomena):

https://www.gsmarena.com/battery-test.php3

Na toj listi Realme 5 je četvrti, a od aktuelnih modela je samo Motorola One Power bolje kotirana (treća) ali bolja je za 2% a sad druge strane u svemu je lošija. Manji ekran, dosta lošiji čipset, slabije kamere itd. Realme skor 144, Moto Power 147, Mi A3 skor 101, Redmi Note 8 skor 108, Mi Max 3 skor 115.

Realme 5 je zver od 6.5 inča. Za igre fenomenalan, surf naročito u desktop modu, youtibe, filmove. Youtube izgura preko 22 časa neprekidnog gledanja. Baterija izgura 2 dana uz SOT od 10 sati.

Jedina realna mana telefona je stari tip punjenja koje je sporije od Type C konektora i treba mu oko 2 i po sata da se napuni od nule do 100.

Cena novog 150 u radnji u Balkanskoj, 140 na KP kod mađarona. Verzija 4/128GB.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno