Šta je novo?

Sony Xperia 1 Mark II/Pro

^ Gluposti. Dugo koristim Pro verziju i nikakvih reklama niti ograničenja nema.
 
Kažu na netu (iskustva korisnika i prikazi-testovi-preporuke "koju Galery app.") da je nova verzija ("Pro") komercijalni program ... ili plati ili ćeš imati reklame, ograničenja upotrebljivosti programa i sl.
Detalje ne znam, ličnog iskustva nemam i ne želim da imam ... to mi je bilo dovoljno saznanje: no-no! za Pro verziju.

Ja sam dugo koristio free verziju i platio PRO na kraju, radi kao sat, prezadovoljan!
 
Poslednja izmena:
^ Taj lik kaze da motionflow/motion blur reduction radi ok. Mada, vidi se i u onom poredjenju da radi ok ali definitivno nije u rangu 90Hz, mozda 75Hz.

Jos foto semplova: http://takenswk.blog1.fc2.com/blog-entry-3403.html

Bice zanimljivo videti fotografije sa manual HDR ovo do sada su sve bez HDR-a ili sa auto HDR opcijom koja i nije bas sjajna. Jos da dodaju Ai Night Mode i da kompletiraju kameru za P&S upotrebu, Camera Pro i Cinema Pro su vec nesto najbolje na trzistu, uz LG V60 kamera aplikaciju.

Najava za Xperia 5 MK2, prakticno sve isto kao na 1MK 2 osim sto je displej manji i nije 4K (6-6.1'' FHD+), baterija 3600-3800 mAh. Interna memorija verovatno 128GB ili 256GB, mozda zbog nize pocetne cene ipak rese da to bude 128GB.

202004180942.jpg


Neki izvori navode i 120Hz rezim rada tog displeja, jer SD865 to svakako moze da podrzi dok to nije moguce u slucaju specificne 4K rezolucije na vecem 1 MK2, koji 99% takodje ima 120Hz panel samo podesen na 60Hz zbog ogranicenja cipseta. Mada, mislim da ce i 5 MK2 izbaciti za 60Hz + motionflow, da ne bi ugrozili prodaju veceg i skupljeg 1 MK2 a da ce od sledece godine i novog Qualcom SD875 imati otkljucane 120Hz displeje.
 
Poslednja izmena:
Evo jos jedan pregled i utisci za Sony Xperia 1 Mark II.
Ovaj put je u pitanju CNET:

Camera review:


Ono sto je na na kraju bitno je ovo (sa skrinsota), a cijena, pa svakako svi cekamo kad padne, prosjecna selfi kamera, heh i vise nego dovoljno koliko je ja koristim :)
023a12eb4e7b1ee8348267bf0a1980ab.jpg


Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Najava za Xperia 5 MK2, prakticno sve isto kao na 1MK 2 osim sto je displej manji i nije 4K (6-6.1'' FHD+), baterija 3600-3800 mAh. Interna memorija verovatno 128GB ili 256GB, mozda zbog nize pocetne cene ipak rese da to bude 128GB.

Ima li informacija o ceni za 5-icu MK2?
 
Kod nas ako i stigne ima da nam lupe 150k cenu a poklon ...poštarina [emoji2957][emoji854]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Kod nas ako i stigne ima da nam lupe 150k cenu a poklon ...poštarina [emoji2957][emoji854]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Macak, tesko da ce ga biti igde kod nas. Sto se mobilnih telefona tice koliko znam Sony se povukao sa naseg malog i jedva primetnog trzista. Sto se mene tice neka bar moze negde kod nas da se kupi, ne moraju nista da mi daju kao poklon. [emoji3][emoji6] Nisu ovi iz Sony-a skrtice kad su pokloni u pitanju i kod nas se davalo ranije na veliko. E sad ako sa ovim modelom poboljsaju prodaju generalno u svetu mozda se opet vrate kod nas. [emoji6]

Sent from my J9110 using Tapatalk
 
@Djuro89 Ne brinem se ja za tebe dovuci ces ga ti iz japana ako budeš morao [emoji23]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Sony ne prodaje vise telefone na nasem trzistu (info. od clana koji je zaposlen u sony srb).
U nasem (EU) okruzenju prodaja se nastavlja tako da ce biti malobrojnih primeraka na KP, naravno bez poklon slusalica. Da bar GT ponudi neku ogranicenu seriju, sa WF/WH slusalicama (kao do sada sto su radili) ali nema nista od toga.
 
Poslednja izmena:
Phone Arena je upravo objavila recenziju za Sony Xperia 10 Mark II. Ovaj model je dobio bolju ocenu nego proslogodisnji Sony Xperia flagship modeli( kao i neki konkurentski vodeci modeli) i znatno visu od prethodne generacije Sony Xperia srednje klase. ( Xperia 10)
Videcemo kako ce po njima proci Sony Xperia 1 Mark II. Ne ocekujem nista manje ispod devetke. [emoji6][emoji3]

Link:
https://www.phonearena.com/phones/Sony-Xperia-10-II_id11367
65e2d53a10a9bd08d08ec31cc08fc99c.jpg


Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Može li se naći podatak o prodaji ili moramo čekati one kvartalne i godišnje izvještaje...
 


Ova slika verovatno znaci (konacno) slanje u penziju klasicnih kompakt fotoaparata sa malim senzorima.

VsjodBs.jpg
 


Ova slika verovatno znaci (konacno) slanje u penziju klasicnih kompakt fotoaparata sa malim senzorima.

VsjodBs.jpg
Tako nekako. Ne znam vise ko kupuje one gluposti od fotoaparata od stotinak evra.
Verovatno potencijalni penzioneri ispod: [emoji3]

Sent from my J9110 using Tapatalk
068e6339ad0c0e661775df03ce1b49f2.jpg
b2c99f91a3e77cd2bd5c3d9de75e2f08.jpg
 
Poslednja izmena:
Tako nekako. Ne znam vise ko kupuje one gluposti od fotoaparata od stotinak evra.
Verovatno potencijalni penzioneri ispod: [emoji3]

Mozda kupuju glupani koji su svesni da optika ispred slicnog senzora je samo nedostizni san za sve postojece i buduce mobilne. Shodno tome i fotke, koje prave ti penzioneri, su 20x bolje od svih mobilnih danas a i u buducnosti jer optika je fizika a tu nema p.r.e.je.ba.va.nja...
 
Upravo to, ali trziste i marketing rade svoje, kao i "razmazenost" sadasnjih mladih generacija kojima je tesko nositi fotoaparat u jednom dzepu a mobilni telefon u drugom.

Nedavno sam imao diskusiju sa jednim clanom na FB u vezi kamere na mobilnom telefonu. Upitanju je bio mi9t pro i Gcam vs Stock.
Napise on kako mu se GCam ne svidja jer nema dovoljno mesa za bradu u lightroom, i da stock ima vise potencijala ( koristi samo jpg za obradu ). Ja mu kazem da stock ne moze nikako imati vise potencijala od GCam jer na Gcam mozes da fotografise u RAW formatu, i tu tek obrada dolazi do izrazaja uz kvalitet. On me ubedjuje da ne voli RAW jer su mu fotke nekako isprane . Ja mu odgovorim da je to normalno za RAW i da uz obradu u light room moze da podesi fotku da bude perfektna bez gubljenja kvaliteta. Ali ne vredi, jpg je bolji.
 
^ pa kad ne zna da obradjuje. JPG na telefonu je vec tesko obradjen od samog software-a telefona posebno GCAM i unazad nekoliko generacija flagshipova koji se teško oslanjanju na bracketing, meni se na n10+ recimo ne dopada dokle je to stiglo sa auto BCT... ide do te mere da "highlight" gotovo ne postoji [emoji23]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Telefon nikada neće zameniti ni kompaktne "aparatčiće". Još pamtim oduševljenje kada sam našao neki stari Olympus od 6mpx pre koju godinu, zanemarivši rezoluciju, nije bilo flagshipa koji je mogao da mu parira, zbog toga i uzeh DSLR prošle godine, koji tek nema svrhe porediti sa telefonom. Nikada nisam koristio Gcam jer HDR+ uvek izvuče senke, ubije highlight, napravi plastičnu (našminkanu) fotku. RAW ima i na stock kamerama nekih telefona, na primer imam na trenutnom (OP 7), i osetno je bolji kvalitet nego sa stock ili Gcam kada se odradi u LR, dok je sirova naravno katastrofa. Svakako stoji činjenica da će ovaj telefon imati jednu od boljih kamera u flagship segmentu.

Edit: Evo nadjoh neka stara poređenja, stock kamera vs na brzinu obrađen RAW sa stock kamere. Svrha poređenja je koliko ubiju detalje sa softverom. Maks zum je u pitanju. Mislim da nema potrebe da pišem koja je stock [emoji23]



Sent from my GM1900 using Tapatalk
7b86c2a551fe6dff2927b045a1f4fb26.jpg
c8a0a1a322b2562566dbdafeffaf77ed.jpg
c642393dc94bad5540f6a8414967efbb.jpg
67246cd2f93e395a21be47b8fc8c4fb8.jpg
 
Poslednja izmena:
Djura ocigledno misli na najjeftinije kompakt kamere od 100-ak $ ili evra, to su neretko veliki krsevi (zato i kostaju toliko), dzaba solidni 1/2.3'' senzori kada je QC optike problem kao i post-processing, koji je cesto gori nego na prosecnom telefonu sa stock softverom (gcam da ne spominjem). Jos pre 5 godina sam se uverio da Sony Z2 ima bolju kameru od sony kompakta koji je imala sestra, i platila ili oko 15k din ili oko 150 evra. Naravno, kada se u pricu ubaci zoom i upotreba xenona, tu je taj kompakt bolji, logicno. A jos je to bio i ''ok'' fotoaparat, za te pare i u to vreme, bolji od raznih Nikona slicne cene. Da ne govorimo o cpu/gpu ''snazi'' telefona, mogucnostima naknadne obrade u samom uredjaju, mogucnostima 1080p/4k i 960fps snimanja, AF/AE rafala koje danas imaju kamere na telefonima.

Jedno su RX serija i ostali kvalitetni, premium kompakti ostalih proizvodjaca (najcesce sa 1'' senzorima i veoma kvalitetnom optikom), drugo su ovi 80-100$ krsevi iz ''supermarketa''. Tako da ovaj slajd sa sony promocije nikako nije tu slucajno.
 
Poslednja izmena:
Evo ja ne znam šta je ovde odlično? Boje isprane, sve vuče na zeleno i sivo...da ne komentarišem što su sve slike po danu/suncu rađenje odnosno idealni svetlosni uslovi!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
^ slazem sa, WB mu izgleda maši fino sto mogu srediti softwerski, ovo mi izgleda kao nekih 5000k treba biti do 6000 da to bude fino a da ne ode u žuto.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Djura ocigledno misli na najjeftinije kompakt kamere od 100-ak $ ili evra, to su neretko veliki krsevi (zato i kostaju toliko), dzaba solidni 1/2.3'' senzori kada je QC optike problem kao i post-processing, koji je cesto gori nego na prosecnom telefonu sa stock softverom (gcam da ne spominjem). Jos pre 5 godina sam se uverio da Sony Z2 ima bolju kameru od sony kompakta koji je imala sestra, i platila ili oko 15k din ili oko 150 evra. Naravno, kada se u pricu ubaci zoom i upotreba xenona, tu je taj kompakt bolji, logicno. A jos je to bio i ''ok'' fotoaparat, za te pare i u to vreme, bolji od raznih Nikona slicne cene. Da ne govorimo o cpu/gpu ''snazi'' telefona, mogucnostima naknadne obrade u samom uredjaju, mogucnostima 1080p/4k i 960fps snimanja, AF/AE rafala koje danas imaju kamere na telefonima.

Jedno su RX serija i ostali kvalitetni, premium kompakti ostalih proizvodjaca (najcesce sa 1'' senzorima i veoma kvalitetnom optikom), drugo su ovi 80-100$ krsevi iz ''supermarketa''. Tako da ovaj slajd sa sony promocije nikako nije tu slucajno.
Upravo tako, na te igracke od stotinak evra i mislim. Na skrinsotu koji sam izbacio se svakako i vide takve cene. Naravno jos i ranije je sve njih bilo smesno njih porediti sa nekim vodecim modelima telefona, a da ne pricam tek sad. [emoji6]

Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno