Šta je novo?

Sony Xperia 1 Mark II/Pro

Jel rade i na drugim tel ili samo na xperiama? Pitam za ove live?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne znam koji telefon koristis, ja sam bez problema ma Xperiu XZ2 instalisao, a ove staticke su su u stvari samo slike, a svaku sliku mozes staviti za pozadinu, a probaj taj .apk fajl instalisati, nemas sta izgubiti, ako ne radi, ne radi.

EDIT: evo sad vidjeh da koristis POCOPHONE F1 ali svejedno sam u medjuvremenu procitao da su modifikovane i da bi trebale da rade na svim telefonima.
 
Poslednja izmena:
 
Koliko ce biti ovo cudo , zna li neko?
Edit: Nasao sam,1200usd
 
Poslednja izmena:
^ U Nemačkoj zvanična cena 1199€
 
https://www.mobilcom-debitel.de/handys-smartphones/sony/sony-xperia-1-ii-ohne-vertrag/p/P-M-3277862?dcl=smartphones&ds=P-3353382#

Na bogatim i normalnim trzistima ima smisla kupiti ovaj uredjaj po toj ceni ali samo uz preorder poklon, odnosno vrhunske sony slusalice. Mada, i na nasem trzistu je bilo takvih akcija ali (nazalost) sony se povukao iz ove rupe (bar kada su telefoni u pitanju) tako da ne treba ocekivati ovaj model u ponudi operatera, cak ni u GT i slicnim prodavnicama. Jedina sansa za kupovinu ce biti KP i nekoliko prodavaca koji nabavljaju sony iz okolnih zemalja mada ce broj takvih primeraka biti ogranicen, bez sony slusalica WH/WF serije i cene ce biti nerealno visoke u pocetku, mozda ce krajem godine biti prihvatljive.

Bas losa situacija, pored OnePlus 8 serije, Xperia 1 MK2 i LG V60 su definitivno hardverski najzanimljiviji (SD865) Androidi do sada, posebno ovaj Sony koji ima bolje kamere, bolji displej, zvucnike i UI/podrsku od LG-a, LG verovatno i dalje ima najbolji audio kvalitet preko slusalica i odredjena unikatna podesavanja zvuka, mikrofona ali je i V60 svakako sjajna sprava za multimediju. Tako da nam od Androida ostaju prehajpovani Huawei bez GMS, Exynos Samsung modeli i Saomi koji ipak ne moze da parira ovim flagship modelima.

Hajp je bas prisutan (svakako treba malo smanjiti ocekivanja, ipak to nije Alpha kamera vec nesto najblize tome u formi smartfona) ali ocekujem i ozbiljnu seriju hejta i pljuvanja od raznih $$ jutjubera, kao sto je Juan Bagnell lepo opisao.

Telefon deluje odlicno u skoro svakom smislu, posebno na polju UI/brzine, displeja, multimedije i rucnih podesavanja kamere/kamkordera ali mislim da ce bas na polju kamere ponovo biti napljuvan, jer ovakve mogucnosti kamere prosecan smartfon 2020 korisnik/jutjuber tesko da ce moci odnosno znati/hteti da iskoristi i prikaze na pravi nacin. Sto se toga tice ovo je uredjaj za entuzijaste.

I na kraju, stara sony nebulozna prica - Ai night mod (za sve 3 kamere) ce izbaciti tek u narednim nedeljama (ili mesecima), kada 99% review-a bude odradjeno a svi znamo da su ti Ai modovi (posebno night) mozda i najhajpovanije funkcije kamera u poslednje 2 godine, sa njima je najlakse oduseviti laike.
 
Poslednja izmena:
1200eur hahahaha, stvarno su pošandrcali skroz!

P30 Pro
 
Ni meni nije jasno kome ce prodati po tim cenama,sve ode u nebesa zato i imaju toliki pad prodaje ,doduse i korona je malo zasluzna ali opet.....
 
Sony i njihovi bezeli, nikad im nisu bila jaca strana ;)
 
Ima li neko ideju, gde će se zaustaviti cene flagship modela mass production mobilnih?!? Bar ovih bez zlata, platine i dijamanata. :trust:
Gledao sam grafikone nekih anaLiticara, otprilike ovo danas je vrhunac, cene ce rasti samo telefonima na preklop (tipa Samsung Fold) i to malo preko 2000 dolara, raspon od 1200 do 2000+ u prvim godinama. Cim se oni omasove, cene "obicnih" ce pasti, verovatno na 800$ za nekoliko godina.
 
Cene svih vodecih (2020) modela su formirane na osnovu istrazivanja trzista i hardvera samih uredjaja pre COVID19 krize, otuda i Saomi od 1000 evra.
1200 evra je samo pocetna cena, koja je zapravo jos i ok u odnosu na Exynos Samsunge ili Huawei bez GMS. U zavisnosti od ozbiljnosti dolazece recesije i cene flagship modela ce pratiti stepen te krize, Apple je vec najavio iznenadjujuce korektne cene za iP12 seriju tako da ce i ovaj Sony vec na jesen biti primetno jeftiniji a (nestrpljivi) kupci u normalnim, bogatim drzavama mogu da iskoriste preorder ponudu i dobiju odlicne Sony slusalice u vrednosti 300-400 evra. Svako ko prati cene Sony androida zna da im cene veoma brzo padaju na neke normalne iznose, a krajem svake godine zavrse i na rasprodajama (na Amazonu, B&H i slicnim sajtovima). Ako nekoga zanima ovaj uredjaj, uopste ne treba da ga brine visoka pocetna cena, vec cinjenica da u SRB najverovatnije nece moci da se kupi sa validnom garancijom.

Losa vest za korisnike Album aplikacije, obustavili su dalji razvoj i verovatno ce je zameniti sa manje funkcionalnom Google Photos aplikacijom. Ali na svu srecu, tu je XDA: https://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony-themes-apps/app-sony-album-6-1-0-14-ui-updated-22-t2378816

Razni sinteticki testovi vs Xperia 1 i poredjenje 1 MK2 displeja bez i sa ukljucenim 90Hz motionflow. Deluje da je prikaz malo fluidniji i cistiji uz motionflow.

 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Losa vest za korisnike Album aplikacije, obustavili su dalji razvoj i verovatno ce je zameniti sa manje funkcionalnom Google Photos aplikacijom. Ali na svu srecu, tu je XDA: https://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony-themes-apps/app-sony-album-6-1-0-14-ui-updated-22-t2378816

Sony je sada skoro totalno stock android. Na zalost album je jedna od najkvalitetninih i najboljih njihovih aplikacija, za svo ovo vrijeme ni jedna druga album aplikacija me nije ni dirnula. Da, znam da je to samo kako ga "komsije" nazivaju preglednik slika, ali stvarno ga je milina koristiti. Ma u pocetku ce ih biti za skinuti ali sa vremenom ce i to izlapiti (ako je ukinu).
 
^ Da, probao sam ko zna koliko tih album/gallery aplikacija i uvek sam se vracao na Sony Album, nije bez mana ali mi najvise odgovara.
Mada, i Simple Gallery je veoma dobra, ko nije probao neka skine, i ostale ''Simple'' aplikacije su dobre.

 
GSM areni je stigao za test, kad ga odrade moci cemo okvirno da procenimo SOT. 4000mAh nije nista posebno, ali ako je ekran mali potrosac onda bi mogao da ima dobru autonomiju.
 
Koliko bi ovo bio dobar telefon da su stavili 18:9 odnos i shodno većoj širini jedno 500-1000mah veću bateriju! Sad gledam poređenje dnevnih i noćnih fotki vs iphone 11 pro, skroz mi se sviđaju rezultati sa sonija...i iskreno se nadam da ću konačno da dočekam da sony izdominira za promenu po pitanju slika i videa!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
GSM areni je stigao za test, kad ga odrade moci cemo okvirno da procenimo SOT. 4000mAh nije nista posebno, ali ako je ekran mali potrosac onda bi mogao da ima dobru autonomiju.

Tesko da ekran ove rezolucije moze da bude bas mali potrosac, posebno jer stalno radi u maksimalnoj rezoluciji a ne 1080p +4k za multimediju kao na starim Premium modelima.
Ono sto moze da ''izvuce'' autonomiju ovakvog uredjaja sa 4000 mAh je povrsina displeja od 98.6 cm2 (6.5'') dok recimo OnePlus 8 Pro ima displej primetno vece povrsine 111.7 cm2 (6.78'', nize rezolucije) + 510 mAh vecu bateriju. Tako da bi bilo dobro kada bi 1 MK2 mogao da ostvari skor OP8 Pro @60Hz.

Inace, YT je vec mesecima prepun laznih (clickbait) poredjenja raznih kamera, na raznim sveze otvorenim (pateticnim) kanalima, isto vazi i za ovaj model. Tako da treba sacekati da ozbiljni sajtovi/YT-eri postave testove i poredjenja.
 
Poslednja izmena:
A cemu 18:9, ni tamo ni ovamo, opet ima black bars i to onada u oba slucaja i kad gledas 16:9 i 21:9, bolje onda jedna od te 2 opcije...
Tačno tako. 21:9 možda ne leži svakom ali lepo leži u ruci, odličan je i za gledanje filmova.
 
Oce biti u ponudi u Telenoru?

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Ne vredi, nikada se nece opametiti, ponovo su poslali uredjaj sa softverom koji nije u finalnoj verziji i pored toliko cekanja i odlaganja pocetka prodaje. Tako da GSMA sajt nije ni radio test autonomije, sto je jedan od bitnijih testova.
Takodje, kamera nema night mod, to ce dobiti verovatno tek za 2 meseca, zajedno sa RAW podrskom. I ono najbitnije - slagali su za 90Hz motionflow, jos u poredjenju ''60Hz vs motionflow'', koje je postavio onaj Japanac, videlo se da je razlika u korist motionflow-a minimalna i da u najboljem slucaju moze da se vodi kao 75Hz. Znaci malo bolje od 60Hz ali nikako u rangu pravih 90Hz panela.

Sve u svemu jos jedan sony telefon izbacen u prodaju sa nedovrsenim softverom, koji ce biti kompletan tek za mesec ili dva, taman pred izlazak Xperia 5 MK2 modela.



 
Poslednja izmena:
^ Da, probao sam ko zna koliko tih album/gallery aplikacija i uvek sam se vracao na Sony Album, nije bez mana ali mi najvise odgovara.
Mada, i Simple Gallery je veoma dobra, ko nije probao neka skine, i ostale ''Simple'' aplikacije su dobre.

I ja sam navikao na Sony Album i nisam je menjao preko deset godina ni na jednom Sony Xperia modelu. Ali izgleda da polako treba da pocnem da trazim neku alternativu za ovu jednostavnu i fantasticnu aplikaciju. [emoji6][emoji3]

Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Kao što je i kolega spomenuo, probaj "Simple Gallery", ali kada je instaliraš, nikako nemoj da je apdejtuješ na "pro" verziju, koju ponekad nudi!
Program je skoro pa savršen.
Pošto je veoma složen, tj. ima mnooogo podešavanja, evo ti moj konfig. fajl, samo ga importuj (gore desno na tri tačkice, pa Settings, pa na dnu je Import settings).
Ako ovo čitaš preko telefona, možda nećeš videti attachment, ali na kompjuteru - hoćeš.

P.S.
Nadam se da je ovim konfig. fajlom stvarno sačuvano sve od podešavanja (nisam nikada probao reset aplikacije, pa učitavanje ovog konfiguracionog fajla).

P.P.S.
Ako ti se ne sviđa naziv fajla preko slike, samo klikni gore-desno na srednju ikonu (između lupe i one tri tačkice). Takođe možeš zumirati prstima - na dve ikone po redu (a ne 3 kao kod mene) ... i sl.
 

Prilozi

  • gallery-settings.txt
    1.5 KB · Pregleda: 17
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
^ Nisam u toku, koji je problem sa apdejtovanjem na pro verziju?
Kažu na netu (iskustva korisnika i prikazi-testovi-preporuke "koju Galery app.") da je nova verzija ("Pro") komercijalni program ... ili plati ili ćeš imati reklame, ograničenja upotrebljivosti programa i sl.
Detalje ne znam, ličnog iskustva nemam i ne želim da imam ... to mi je bilo dovoljno saznanje: no-no! za Pro verziju.
 
Nazad
Vrh Dno