Šta je novo?

Sony Xperia 1 Mark II/Pro

Fina reklama, daj bože da se ovo i u praksi pokaže ovako impresivno...ll koji nismo videli uopšte takođe!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Kamera ce po kvalitetu biti veoma slicna S20+ modelu (jer i dele veoma slican hardver), uz standardne manje razlike u WB/bojama a glavni akcenat je na Eye AF mogucnostima, rafalima i mozda na ovom Zeiss premazu :d
U prevodu, klasicna flagship 2020 kamera ali uz najbolje AF/burst mogucnosti, koje ce hteti/umeti da iskoristi mozda 30% korisnika. Sama kamera aplikacija ce biti mozda i najbolja u klasi, sto moze da vazi i za kamkorder.

Mene vise zanima displej, navodno se radi o Samsung Super Amoledu, te cudne 4K rezolucije, sa 90Hz motionflow.
 
Kamera ce po kvalitetu biti veoma slicna S20+ modelu (jer i dele veoma slican hardver), uz standardne manje razlike u WB/bojama a glavni akcenat je na Eye AF mogucnostima, rafalima i mozda na ovom Zeiss premazu :d
U prevodu, klasicna flagship 2020 kamera ali uz najbolje AF/burst mogucnosti, koje ce hteti/umeti da iskoristi mozda 30% korisnika. Sama kamera aplikacija ce biti mozda i najbolja u klasi, sto moze da vazi i za kamkorder.

Mene vise zanima displej, navodno se radi o Samsung Super Amoledu, te cudne 4K rezolucije, sa 90Hz motionflow.

U čemu bi mogla biti razlika Sony IMX557 (u X 1 II) i Sony IMX555 (u S20)?
 
U čemu bi mogla biti razlika Sony IMX557 (u X 1 II) i Sony IMX555 (u S20)?
Pa za nijansu je veci senzor na Sony modelu, a sve ostalo msm da je identicno. Mene vise zanima Zeiss premaz kako ce se pokazati u praksi i koliko doprinosi boljem kvalitetu slike, sobzirom da je to prvi telefon koji ima takav premaz, takodje nadam se najboljem odnosno najbrzem fokusiranju na mobilnim telefonima do sada, a tu dosta vaznu ulogu igra 3D iToF senzor. Sve u svemu videcemo kad krenu recenzije, ili jos bolje licna iskustva korisnika. Takodje me zanima kako ce izgledati HDR Video u 120fps.

Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
 
Cek cek, fon nema bar 90hz ekran?
 
Sony Xperia 1 II goes on pre-order in the US and Europe

Displej radi u ovom rezimu: 60Hz + motionflow za 90Hz efekat pri koriscenju, uz 120Hz touch sense. Inace, sam panel je vrlo verovatno 120Hz ali zbog specificnosti visoke rezolucije i ogranicenja cipseta, radi u tom modu.

Citirano iz testa koji je postavio Djura (grub prevod sa JP na ENG): As a new function, afterimage reduction technology is installed. The refresh rate remains 60Hz as it used to be, but by adjusting the voltage control, the afterimage effect can be reduced to 90Hz (1.5x speed). The response speed of the touch panel has been doubled to 120Hz, and after playing several action games, the afterimage was reduced and the direct feeling of operation was increased.

Tako da ce iskustvo pri koriscenju najverovatnije podsecati na uredjaje sa 90Hz + 120Hz touch sensing ekranima, u svakom slucaju bolje od prethodnih sony-a. Ostaje da se vidi potrosnja baterije u praksi, ipak se radi o veoma visokoj rezoluciji.
 
Poslednja izmena:
Napokon nesto zanimljivo,videcemo kako ce se pokazati ali obecava po svemu osim baterijevidecemo
 
Extra telefon, ali ovaj "daljinski" izgled, ubija u pojam.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Extra telefon, ali ovaj "daljinski" izgled, ubija u pojam.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
Evo ja koristim Xperia 1 vise od pola godine i nikad nisam imao utisak da izgleda kao daljinski. Jeste kad sam ga tek kupovao i kad sam ga uzeo odma posle XZ Premium koji ima ( Aspect ratio 16:9), a Xperia 1 (21:9) na prvi pogled izgleda dosao vitkije i uze. I svako ko ga je video i uzeo telefon u ruku kaze da na prvi pogled izgleda malo neobicno i posle minut korisce sve izgleda super. Telefon izgleda lepo, elegantno i vitko. Cak mi posle njega kad vidim neki drugi telefon npr 18:9 nekako dodje zdepasto. I jos nesto kad se npr stavi u nillkin hard case koji jos malo rasiri telefon sa strana, a visina ostane skoro ista, onda ispadne kao da je 19:9 ili 20:9.
Kompaktniji telefon za koriscenje sa jednom rukom sa ekranom od 6:5" mislim da ne postoji. Ali opet sve u svemu stvar ukusa. Kad uzmem od brata P30 Pro, ili od druga note 9 plus ili note 10 plus izgledaju nekako primetno sife i manje udobno za koriscenje.

Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Od 17:30 - 4K video/steadyshot demo, posle toga i nekoliko foto semplova.

 
Od 17:30 - 4K video/steadyshot demo, posle toga i nekoliko foto semplova.

Primetio sam sa je stabilizacija u rezoluciji 4K/30fps dosta bolja u odnosu na prethodni model. [emoji6]

Sent from my J9110 using Tapatalk
 


Od 13:25, demo zvucnika vs Xperia 1 i posle toga sa aktiviranim Dolby Atmos.
Odlicni zvucnici, dosta puniji i ''mesnatiji'' zvuk. Deluje da su nastavili tamo gde su stali posle XZ2/XZ3 modela (veoma kvalitetni zvucnici + stabilizacija videa u 4K rezoluciji), tu su XZ2/XZ3 bolji od proslogodisnjih 1 i 5, sada 1 MK2 nudi jos bolji kvalitet na ta dva polja.

9:55 - kraci COD + Game Enhancer demo.

The Game Enhancer app is designed to heighten the gaming experience with the following features:

Find all of your games in one location.
Block all external notifications so you can focus on the game.
Record the screen, share it with other gamers, and talk to them while playing
Find in-game tips and tricks while you play.
With the extended screen of the Xperia® 1, the Game Enhancer UI will not interfere with the game view.

Note: Screen recording is not available in all games.
 
Poslednja izmena:
Nekoliko poredjenja sa iPhone 11 Pro.



Displej je sjajan, zvucnici odlicni.
 
Konačno nešto zanimljivo od sonija!...i prosto ne verujem da su se setili pa ubacili 256gb mem. u startu! [emoji847][emoji106]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 




 
Nazad
Vrh Dno