Šta je novo?

Sony Xperia 1 Mark II/Pro

Ne znam sta je u pitanju, iPhone su uvek imali odlican audio kvalitet preko slusalica. Nikada nisam probao htc koji je ''daleko kvalitetniji'' od iPhone uredjaja (mislim preko slusalica, ne preko zvucnika), jedino sto imaju odredjenu ''sminku'' kroz htc efekte i eq ali to nije = kvalitet.
 
Izgleda da Cirrus Logic Dual AMP radi i kao pojacalo za slusalice: https://idomizu.dev/archives/4093

Displej je navodno Samsung Super Amoled (4k HDR, 90Hz motion flow, 120Hz touch-sensing): https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sony_Xperia_1_II

Ako je ovo tacno onda su sve divizije ucestvovale u razvoju ovog uredjaja, bukvalno ''one sony'' filozofija :)
Fale samo 4K 120Hz displej i 5000 mAh baterija, ali dobro, valjda ce 2021 tehnologija i SD875/885 podrzati tu rezoluciju sa 120Hz.
 
Poslednja izmena:
Valjda ce poceti sa prodajom do sredine 2021. godine, ne moraju da zure.

Brutalna AF tehnologija.




 
Valjda ce poceti sa prodajom do sredine 2021. godine, ne moraju da zure.

Brutalna AF tehnologija.




Odlican telefon, a iskustvo kamere se nadam da ce biti fantasticno. Bolje ovako, neka sve lepo skockaju softveraki i ispeglaju pa onda kad krene u prodaju da to sve bude na najvisem mogucem nivou. [emoji3]

Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Poprilicno sam siguran da oni i dalje ''peglaju'' softver kamere i da ce (i pored ovoliko cekanja) telefon pustiti u prodaju sa nedovrsenom kamera aplikacijom/sw, 98% testova ce biti napisano na osnovu tog ''polupecenog'' stanja. Sony klasika.
 
Pa ko zna, mozda se ovaj put potrude vise i pokazu vecu ozbiljnost oko takvih stvari. Nekako mi sada pocevsi od modela Xperia 1 deluju dosta ozbiljnije. Svakako cemo videti. [emoji6]

Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Poprilicno sam siguran da oni i dalje ''peglaju'' softver kamere i da ce (i pored ovoliko cekanja) telefon pustiti u prodaju sa nedovrsenom kamera aplikacijom/sw, 98% testova ce biti napisano na osnovu tog ''polupecenog'' stanja. Sony klasika.

+1

Očigledno je da godinama nemaju resursa da naprave nešto na vreme a da valja. Oni su nit tamo nit vamo. Telefoni na MWC uvek kasne i imaju nedovršene software, a da taj isti model odlože do septembra (što bi bio realan termin za ispeglan software, sudeći koliko su spori i koliko im vremena treba) - opet je previše. Očigledno da i dalje nemaju jasnu ideju u kom smeru idu i kako posluju. U svakom slučaju šteta...
 
Poslednja izmena:
Kao i uvek kod Sony-ija, sve prelepo na papiru a u realnosti ništa posebno, pravi primer je njihov a7iii koji sam imao, u realnom korišćenju ne daje rezultate koje obećava na papiru, na kraju sam prešao na Canon eos R koji je na papiru dosta slabiji ali rezultati u realnom korišćenju izuzetni.

P30 Pro
 
Kao i uvek kod Sony-ija, sve prelepo na papiru a u realnosti ništa posebno, pravi primer je njihov a7iii koji sam imao, u realnom korišćenju ne daje rezultate koje obećava na papiru, na kraju sam prešao na Canon eos R koji je na papiru dosta slabiji ali rezultati u realnom korišćenju izuzetni.

P30 Pro

Gde se uhvati baš za aparate i to za A7III koj uništio konkurenciju cena/dobijeno kad je izasao cak i dan danas. Neosporivo najprodavaniji Sony prosumer pritom oteo masu tržišta canonu i nikonu ...van toga najnagradjivaniji MILC današnjice zbog koga su canon i nikon požurene proizvode izbacili čisto da imaju neku MILC ponudu.

Povrh toga sigma & tamron kompletno zaboravili na canon/nikon... sav focus na sony, nije to bez razloga [emoji6]

Ja sam na A7III od početka jer tada R i Z6-7 nisu postojali dok obe kompanije nisu rushovali proizvode ili u prevodu izbacili sta bilo samo da imaju MILC ponudu, sta to A7III ne pruža sto obećava? Pritom bas EOS R do skoro od kako je izasao nije ispunjavao najbitniju stvar kako treba ( AF/eye AF pritom i dalje nije ni blizu pouzdan / precizan poput sonyevog ) nit i dalje može u dosta stvari da se bori sa A7III, između ostalog A7III snima u 6k nativno pa downscaluje u 4k dok eos R snima 4k + cropuje ... da ne pričam o masi LOG formata na A7III v.s. EOS R i Z6 između ostalog i HDR koj ova 2 nemaju ... takođe EOS R koj jedini nema 120fps FHD...

Pritom 1 kartica u eos R i Z6 a IBIS nigde na vidiku kod EOS R

Sony je loš sa ekranom najgori je od sva 3 I EVF je sa manje rez ...prema sony-u morali su da iseku negde da zadrže cenu ispod 2000$

- sto se software-a tiče sony je napravio Animal EyeAF koj nije bio na A7III kad je izasao ...ova dva dan danas nisu sustigla u "Human EyeAF" da ne pričamo o animal ili video AF

Pa pitam opet sta to tačno A7III ne nudi sa papira, čisto me zanima.

P.s. koristio sam dosta i EOS R i Z6 pored A7III, sto se tice same slike generalno su svi slični na prvu, tamo gde ih Sony debelo bije je u RAW obradi ...smešno koliko više izvlači, u low light ih ubija, video EOS R nema sta da traži pored ova 2, što se mene tiče sva 3 aparata su odlična jedino bi EOS R jos spustio sa cenom naspram Z6 prosto Z6 je meni lično bolji aparat.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo, upravo sve što si nabrojao su specifikacije a ne realno korišćenje, i sve je tačno što se tiče toga da je Sony počastio konkurenciju i da je napravio fenomenalan aparat u klasi do 2000e, zato sam ga i kupio kad je izašao ali ja ne pričam o tome. Recimo njegov af je daleko od lošeg ali nema sta da traži pored Canon-ovog dual pixel af, jednostavno ubija bez greške, ne znam koliko si upoznat ali r je dobio novi firmware odavno gde je eye af na nivou Sony-ijevog ako ne i bolji. Konkretan primer, a7iii ima burst 10fps u sec i to je mnogo superiornije od Canonovih 4fps ali džaba kad mi je svega 70% fotki u fokusu, kod Canona 99%. Recimo, kod R-a vučeš prst preko displeja dok gledaš u viewfinder i to radi fenomenalno i bez greške i to je jedino bitno, kod Sony-ija je tač neupotrebljiv za takve stvari.
Snimanje u 4k je sve lepo na papiru ali rolling shutter je toliko izražen da je meni bolji snimak u full hd na eos r upscale-ovan na 4k. Full hd na a7iii je baš mek u odnosu na eos R. 4k na Canonu je neupotrebljiv zbog velikog cropa ali ima 480mbit pa uz 16-35mm može da posluži ako je baš neophodno. Sony ima milion log-ova ali je Canonov C-log sve što mi je u životu potrebno. Slažem se da Sony ima bolji raw i iso ali nije to toliko drastično koliko su mu displej i viewfinder netačni i loši.
Ovako bih mogao do prekosutra ali mi nije cilj da se raspravljam, jednostavno, po meni, ono što piše u specifikacijama Sony-ija, nije tako i u realnoj upotrebi.

P30 Pro
 
Evo, upravo sve što si nabrojao su specifikacije a ne realno korišćenje, i sve je tačno što se tiče toga da je Sony počastio konkurenciju i da je napravio fenomenalan aparat u klasi do 2000e, zato sam ga i kupio kad je izašao ali ja ne pričam o tome. Recimo njegov af je daleko od lošeg ali nema sta da traži pored Canon-ovog dual pixel af, jednostavno ubija bez greške, ne znam koliko si upoznat ali r je dobio novi firmware odavno gde je eye af na nivou Sony-ijevog ako ne i bolji. Konkretan primer, a7iii ima burst 10fps u sec i to je mnogo superiornije od Canonovih 4fps ali džaba kad mi je svega 70% fotki u fokusu, kod Canona 99%. Recimo, kod R-a vučeš prst preko displeja dok gledaš u viewfinder i to radi fenomenalno i bez greške i to je jedino bitno, kod Sony-ija je tač neupotrebljiv za takve stvari.
Snimanje u 4k je sve lepo na papiru ali rolling shutter je toliko izražen da je meni bolji snimak u full hd na eos r upscale-ovan na 4k. Full hd na a7iii je baš mek u odnosu na eos R. 4k na Canonu je neupotrebljiv zbog velikog cropa ali ima 480mbit pa uz 16-35mm može da posluži ako je baš neophodno. Sony ima milion log-ova ali je Canonov C-log sve što mi je u životu potrebno. Slažem se da Sony ima bolji raw i iso ali nije to toliko drastično koliko su mu displej i viewfinder netačni i loši.
Ovako bih mogao do prekosutra ali mi nije cilj da se raspravljam, jednostavno, po meni, ono što piše u specifikacijama Sony-ija, nije tako i u realnoj upotrebi.

P30 Pro

Izgleda zavisi do upotrebe, ja prevashodno 90% vremena slikam ljude i dosad me nijednom nije izdao EyeAF dok mi to nije bio slučaj kod canona, pre svega mnogo ti zavisi od objektiva kako ce ti raditi Eye na sony, recimo sa kit 24-70 3.5-5.6 je smece, sa tamron 28-75 2.8 je bez greške, sigma 35 1.2 bez greške, 85 1.8 sony fe bez greške, 85 1.4 sigma bez greške, sony 85 1.4 GM bez greske, 14-24 2.8 sigma bez greske, te objektiva sam koristio dobar deo njih i imam pre toga imao i KIT pa ti iz iskustva pišem.

Sto se tice video-a volim da radim sa C-LOG al prosto mi HLG, s-log vise leže i bolja je dinamika. Elem ono bez čega nmg je 120fps i 4k, slažem se da 1080p nije nesto posebno oštar na sony naspram canon al je zato 4k bolji a klasični 24/25/30/50/60 FHD i ne koristim, svodi se na 4k, 120fps FHD, wishlist bi bio 4k 100-120fps

Slažem se za display u principu oslanjam se na EV i histogram display je tu za kadar samo pri snimanju jer opasno laže sa highlightima prevashodno, EVF je ok s njim nemam problema sto se tiče preciznosti boja/svetla.

Burst 10FPS sam par puta koristio gde je na Eye 9 od slika, realno meni ni ne treba, verovatno zbog objektiva tebi nije služio kako treba.

Licno mi je mnogo bitno dupla kartica ne zbog razloga sto ovi youtuberi potencira vec sto mi na glavnu ide video + RAW na drugu JPG

Svakako mislim da ce buduće generacije da budu gotovo isti svi i vise ce se uzimati aparat prema objektivna/ navikama.

Samo da nam daju 10bit interno sa 4k 60 + h265 i ja srećan, na MP2 recimo 10bit D-LOG mi bolje nego bilo šta što mogu sony/canon u normalnim uslovima/zalazak. Bilo bi idealno da možemo da ubacimo D-LOG u aparate kad nam daju 10bit [emoji38], bixe zanimljiva godina svakako R5 - R6 treba da izađu a vrv i dugo očekivani A7 SIII

Svakako nema ljutnje samo mi nije bilo jasno šta se to ne dobija kad sve u lrincipu radi kao "advertised"

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pazi, ja sam imao navrnut Sony-ijev zeiss 35mm 1.4 i upravo na tom otvoru blende mnogo greši, tj ne stigne da fokusira lepo u continualnom modu, i to me izludjivalo. U stvari, on fokusira, ali rezultat nije dobar. Znam da u single shot I kad je subjekat miran, to radi perfektno ali meni je akcenat na tim spontanim momentima pa mi je continius fokus mnogo bitna stavka.
Ovo za dva slota si potpuno u pravu i tu nema polemike, to je veliki minus za R i to mi baš nedostaje, uvek sam malo zabrinut, međutim ima lepa opcija da fajlove šalje direktno na komp ili telefon pri fotkanju, pa sam malo mirniji [emoji16]

Haha pa i ja imam mavic 2P i generalno ga više koristim za fotkanje nego za video (fotka u prilogu) ali se slažem za 10 bit video, prosto dozvoljava da se igram u postu više nego R

Znam da smo otišli dosta u off ali samo da kažem da jedva čekam R5!

P30 Pro
Pogledajte prilog 284600
 
Poslednja izmena:
@Spanjeli baš čudno ja sam jedno 95% vremena na continious samo nekretnine u single. Kako god čekaju se nove sprave [emoji16].

Eto jos jedne razlike kod MP2 u većem procentu snimam nego sto slikam sa njim [emoji1].

P.S. Attachment nesto zabagovan nmz da se otvori.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ako ti je samo 70% fotki u fokusu na A7III, mozda je nesto i do tebe. Nesto je mozda i do objektiva koje si koristio. Znam jedno 10ak profesionalaca, ozbiljnih fotografa, neki sa 3-4 decenije u fotografiji, koji su presli sa Canona i Nikona na A7III i niko nema slicna iskustva, vec naprotiv... Ali dobro, svako prema potrebama...
 
Moguće da je i do mene i da se nešto nismo zavoleli ali eto na eos R je sve kako treba od starta.


Ne znam šta se dešava ali ni ja ne mogu da vidim attachment koji sam postavio, ako radi sada ok, ako ne, nebitno da ne idemo više u offIMG_20190523_201523_268.jpgIMG_20190617_224717_432.jpg

P30 Pro
 
Moguće da je i do mene i da se nešto nismo zavoleli ali eto na eos R je sve kako treba od starta.


Ne znam šta se dešava ali ni ja ne mogu da vidim attachment koji sam postavio, ako radi sada ok, ako ne, nebitno da ne idemo više u offPogledajte prilog 284632Pogledajte prilog 284633

P30 Pro
Brutalan vodopad ! Gde je to ?

Evo jedan od mene doduse sa zemlje nemoguće prici mu previše " prska " [emoji38][emoji38][emoji38]

49839380941_ce8d295f5e_k.jpg


Evo i neki video na brzaka smuckao od danas [emoji85]

https://youtu.be/p5wmIn_AfUI

Odosmo u masni off [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Opaaa kolege weddingari :)))

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Xperia 10 II stize sa Ai night modom, za sve 3 kamere - Xperia 10 II Night Mode
Looks great for midranger. Xperia 1 Mark II is rumored to receive Night Mode feature according to reliable leaker Zackbuks. Hope that older Xperia such as Xperia 1 will also received this feature update.

Kakvi likovi :) Pustice 1 MK2 u prodaju bez night moda (verovatno i bez jos nekih funkcija kamere), vecina testova ce biti napisana na osnovu tog stanja i onda ce posle toga azurirati kamera aplikaciju :d
 
Apsolutno logike bez [emoji849]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Koji će najverovatnije budući Pixel koristiti. [emoji16]

Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока
 
Nece ga koristiti nijedan telefon, a strahovito je koliko spijunska oprema napreduje.
 
Nazad
Vrh Dno