Šta je novo?

Sony Xperia 1 Mark II/Pro

https://www.gsmarena.com/antutu_tests_snapdragon_730_and_665_has_good_and_bad_news_respectively-news-36495.php
Ne kazem da nece raditi dobro, to dosta vise zavisi od softverske optimizacije nego od sirove snage cipseta, nego su morali da ugrade brzi cipset uredjaj iz te cenovne klase. Sve ostalo je dosta dobro, od displeja preko kamera, IP68 do baterije korektnog kapaciteta ali su korisnici u toj nekoj nizoj srednjoj klasi sve zahtevniji, i sve vise se loze na antutu brojke itd. Videces i ovde, cudi me da ivanbass vec nije dosao da napljuje 10 MK2 zbog cipseta i da napise kako je Saomi 10x bolji :)

Po mom misljenju, sony treba ili da batali sve osim flagship uredjaja ili da ozbiljno odgovori Kinezima, sa jednim ili dva modela, na osnovi Xperia 10 MK2 ali uz SD730, minimum.
 
Poslednja izmena:
Vec je to ubaceno u prethodnom modelu Xperia 1, samo sto je to sada znacajno poboljsano odnosno unapredjeno. [emoji6]

Sent from my J9110 using Tapatalk
Slabije pratim telefone u poslednje vreme, a to mi je bilo najzanimljivije. Pogotovo što su i za životinje omogućili.
 
https://www.gsmarena.com/antutu_tests_snapdragon_730_and_665_has_good_and_bad_news_respectively-news-36495.php
Ne kazem da nece raditi dobro, to dosta vise zavisi od softverske optimizacije nego od sirove snage cipseta, nego su morali da ugrade brzi cipset uredjaj iz te cenovne klase. Sve ostalo je dosta dobro, od displeja preko kamera, IP68 do baterije korektnog kapaciteta ali su korisnici u toj nekoj nizoj srednjoj klasi sve zahtevniji, i sve vise se loze na antutu brojke itd. Videces i ovde, cudi me da ivanbass vec nije dosao da napljuje 10 MK2 zbog cipseta i da napise kako je Saomi 10x bolji :)

Po mom misljenju sony ili treba da batali sve osim flagship uredjaja ili da dostojno odgovori Kinezima, sa jednim ili dva modela, na osnovi Xperia 10 MK2 ali uz SD730, minimum.
Pa ako mozda tokom godine izbace Xperia 10 Plus Mark II mozda u njega ubace snazniji cipset( SD730) kao sto je to bilo i prosle godine kad je ova plus verzija imala malo bolji cipset. [emoji6]

Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, zaboravio sam na Plus verziju :d Ali to su morali sada da urade, s obzirom da nisu mozda i ne planiraju 10 Plus MK2.
 
Poslednja izmena:
Kako je ovaj lik smesan, odnosno ovaj njegov zakljucak sto se cene za Xperia 1 Mark II tice. Kako lik napisa Sony ulazi u teritoriju Apple i Samsung, pa uvek je i bio u Premium teritoriji, sigurno se ne svrstava u kineze. A pritom je strucnjak odvalio da konkurentski modeli za iste pare dosta vise nude na papiru. To ne bi komentarisao. [emoji2][emoji2][emoji2][emoji6]

Link:
https://www.bajtbox.com/sony-xperia-l4-1-ii-10-ii-cijena-europa-sluzbeno/


Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, zaboravio sam na Plus verziju :d Ali to su trebali sada da urade, s obzirom da nisu mozda i ne planiraju 10 Plus MK2.
Pa ko zna, mozda izadje do jeseni, a mozda ga predstave zajedno na IFA sa naslednikom modela Xperia 5. [emoji6][emoji2]

Sent from my J9110 using Tapatalk
 
https://www.gsmarena.com/antutu_tests_snapdragon_730_and_665_has_good_and_bad_news_respectively-news-36495.php
Ne kazem da nece raditi dobro, to dosta vise zavisi od softverske optimizacije nego od sirove snage cipseta, nego su morali da ugrade brzi cipset uredjaj iz te cenovne klase. Sve ostalo je dosta dobro, od displeja preko kamera, IP68 do baterije korektnog kapaciteta ali su korisnici u toj nekoj nizoj srednjoj klasi sve zahtevniji, i sve vise se loze na antutu brojke itd. Videces i ovde, cudi me da ivanbass vec nije dosao da napljuje 10 MK2 zbog cipseta i da napise kako je Saomi 10x bolji :)

Po mom misljenju, sony treba ili da batali sve osim flagship uredjaja ili da ozbiljno odgovori Kinezima, sa jednim ili dva modela, na osnovi Xperia 10 MK2 ali uz SD730, minimum.

A71 sa 730 je 450 EUR, dok je ovaj 370 a ima opcija koje ovaj drugi nema. Sony ne može niti treba da se takmiči sa Kinezima, ali ima prazan prostor koji su ostavili HTC i LG. Ne želi svako Samsung ili Apple, a trećeg igrača i ne vidim. Huawei nažalost to više nije, Xiaomi sa proximity senzorima koji ne rade to svakako nije.
 
Hardverski djeluje baš kompletno, čitač otiska na dugmetu, nema notch ni gluposti, ima 3.5mm jack, stereo zvučnike, novi procesor, jaču bateriju...

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
Ocekivao sam vise (veci senzor primarne kamere, vise rezolucije npr. 1/1.33'' 20MP), DVS, 4500 mAh

Koliko vidim, za razliku od vecinom razocarenja i na prvu negativnih komentara, od tamo negdje Z3+ pa sve do... ajde da kazem pojave Xperia 1/5, (jer se vec sa XZ2/3 situacija malo pocela mijenjati, naravno ako izuzmemo konstantan pad na trzistu), prvi put da nas je telefon vecinom obradovao, te manje vise, Sony ponudio kompletno i ukupno dobru masinu. Mozemo malo cjepidlaciti sto nije 4500mAh, sto je 1/1.7" a ne 1/1.33" kao na Ultri, S-Master MX pojacalo koje si spominjao i tako, ali bez obzira, specifikacije i unapredjenje je odlicno. Mozda mozemo reci da sa tim nekim stvarima bi bilo 10/10, ali i ovako, ne mogu nista negativno reci odnosno zamjeriti. Te stvari koje svako od nas moze spomenuti su vjerovatno rezervisani za "telefon iz snova" :d , za mene to bi to bio 10x opticki zum, bez ikakvih 100x vjestackih hibrida i ksenon blic (za neke rijetke blizinske situacije), njega sanjam jos zadnjeg iz ponude, Sony Ericsson Satia ;)

Ono sto je vec sada jasno je da ce ih u vecini testova (posebno ovi tech klovnovi/zabavljaci na YT) verovatno sahraniti zbog osvezavanja displeja.
Za ovo nadam da nece biti rijec sahraniti, ne djeluje mi da bi moglo imati bas toliko uticaja. Pogotovo sto je Sony to malo ublazio sa Motion Blur Reduction. A na GSMareni u opisu cak stoji 90Hz :p

Mene zanimaju 3 stvari, s obzirom na povratak 3,5mm dzeka, i silne audio mogucnosti, da li ce na Xperia 1 II raditi Noise Canceling slusalice koje imam, MDR-NC31E, jer na XZ2 ne rade, tj. rade one ali ne radi NC funkcija, bar ne sa adapterom koji je dosao uz telefon, ne znam da li u opste postoji adapter sa 5 pinova i bi li radio sa njim, jer kako neko rece da XZ2 podrzava Noise Canceling ako su slusalice sa USB C portom.
Druga stvar, ovaj Xperia 1 II Pro ima HDMI input, dobro ajde to zbog povezivanja sa kamerama i kamkorderima, nego mene interesuje HDMI output na Xperia 1 II, da li postoji, Xperia 1 ga je imala mada je malo ko o tome pisao a meni licno je to jako dobra opcija, ove screen mirroring gluposti nikad nisu radile 100% kako treba, uz ogroman lag izmedju telefona i televizora, tu je uvijek sjeckanje, kockice, stekanje komplet svega i samih uredjaja itd, pogotovo ako se gleda neki visoko kvalitetan video. 10x sam bio mirniji i zadovoljniji sa Xperia Acro S (imao je micro HDMI port/izlaz, bukvalno samo kabal direkt ustekas u telefon i u TV), te sa Xperia Z3, samo preko adaptera, imao je MHL/HDMI (sa micro USB-a na adapter kojem je potreban i punjac, pa u TV)...
I treca, da li prednja kamera ima Auto Fokus, to mi je nekako *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ski sto izostave, a imali su na ranijim modelima, cak i ako jako rijetko koristim prednju kameru?
 
Poslednja izmena:
Moglo je i bolje, to i dalje mislim, posebno u odnosu na cenu, isti stav imam i za S20 seriju. Ali u pravu si, i ovakav uredjaj je odlican i komentari su uglavnom pozitivni i generalno vlada mnogo veci hajp i odusevljenje nego pre, zasluzeno.

Tek sada gledam razne slike uredjaja i dizajn je stvarno odlican, u crnoj boji izgleda brutalno. I dalje je to klasican Sony vec na prvi pogled a telefon izgleda skladno, mocno i sto je najbitnije nema rupu, obrvu, pilulu i slicne gluposti, dizajn postavke kamera uopste nije los, ni ovaj sony ne pokusava da lici na hibrid galaxy/iphone, nema zakrivljen displej, bezeli su taman i ima frontalne stereo zvucnike, sve potrebne tastere sa strane.. a vracanje 3.5mm dzeka je definitivno najvece iznenadjenje. Pun pogodak sto se tice dizajna i ostalih resenja, jedino sto bih voleo da su tezinu zaokruzili na 200g :d

Koliko sam video na YT, nova kamera aplikacija izgleda bas ozbiljno, pomalo retro ali opet dosta dobro, pregledno. I uopste sam odusevljen tehnickim mogucnostima kamere (alpha tehnologijama) samo sto ne treba ocekivati cuda od foto kvaliteta, primarni senzor je otprilike velicine kao kod Nokie N8 iz 2010. godine.

Na GSMA su dodali 90Hz u specifikacije a nasao sam i ovaj komentar : I was at a Sony pre-briefing for the device. Someone asked in the Q&A and they confirmed it is a 90Hz screen...I'm assuming they were telling the truth
To je napisao autor ovog videa.


Ne znam koliko je sve ovo tacno, zanimljivi podaci o rastu cena smartfon hardvera a na kraju i samih uredjaja:

Some people on reddit were discussing prices.
Someone pointed what Realme GM said.

For example, the combo 865/5G increases price by almost $90 compared to SD855.
Then you have one new exmor, bigger battery, ToF, the newer screen (I suppose it is not same), they have to create software that has Alpha stuff, faster storage of higher capacity, faster ram.

Xiaomi CEO said ddr5 costs 20% more than ddr4x. That 865/5G is about 2x the 855.

Sadly, this is reality. In few years, there wont be flagship from Samsung, Sony, LG, Google, Htc, OnePlus, Oppo and Huawei for less than €2000/$2000.
 
Poslednja izmena:
Odlični su novi modeli. Mnogo to bolje deluje u odnosu na pojavu prošlogodišnjih.

Sent from XA2
 
Xperia 1 Mark II izgleda fantasticno kako spolja, tako i iznutra. [emoji2][emoji6] Sto se dizajna tice, najzad dobitna kombinacija sacuvano sve najbolje iz prethodnih generacija pocevsi od modela iz Z/XZ, XZ2 i Xperia 1 serije. Sve u svemu, vidi se taj legendarni omnibalance dizajn, sa malo zaobljenijim ivicama, dosta smanjenim bazelima, ali ipak zadrzanim frontalnim stereo zvucnicima, 3.5mm prikljuckom za slusalice kao i senzorom otiska prsta koji se nalazi sa strane. Dosta je Sony eksperimentisao sa raznim dizajnerskim jezicima ovih godina, i nadam se da ce ovaj dizajn zadrzati na duze staze. Sto se tice kvaliteta izrade i izdrzljivosti kada je Sony u pitanju tu nema sta da se sumnja. Telefon izgleda bas mocno a siguran sam da je i osecaj u ruci fantastican. Pored svega navedenog lici samo na svog starijeg brata i ni na jedan drugi telefon cime se izdvaja iz mase copy/paste dizajn telefona, i nema nikakve kapljice, kruzice, tackice, i slicne gluposti na ekranu.

@hsv.stoned, slazem se sa tobom, da je bar 200g to bi bio pun pogodak. Nema veze mozda ce sledece godine staviti jos vecu bateriju pa ce valjda nekako nagurati jos tih dvadesetak grama. [emoji2] Za sada neka malo teza obloga i tu je negde sa tezinom. [emoji6] Xperia Pro je teska oko 220g to je tih 20g sto su zakinuli na ovom modelu pa prebacili na ovaj drugi. [emoji2]

Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja koliko sam shvatio ovaj telefon ima veci senzor od recimo Samsunga S10 koji je do juce "zario i palio" a sada ispadne da niste zadovolnji velicinom senzora?

Mene iskreno interesuje samo primarna kamera i nadam se da ce biti top.
Ako ne bude, dzaba su krecili...
 
Ja koliko sam shvatio ovaj telefon ima veci senzor od recimo Samsunga S10 koji je do juce "zario i palio" a sada ispadne da niste zadovolnji velicinom senzora?

Mene iskreno interesuje samo primarna kamera i nadam se da ce biti top.
Ako ne bude, dzaba su krecili...
Glavni kamera senzori na Xperia 1 i na S10/S10Plus su identicne velicine. (1/2.6") Inace Samsung od 2016 godine pa do sada nije menjao velicinu glavnog senzora.
Tako je isto i sada, velicina glavnog senzora na Xperia 1 Mark II je (1/1.7"), a na S20/20Plus(1/1.76"). U poredjenju sa prethodnom Sony Xperia generacijom na novom vodecem modelu glavni senzor je sada 50% veci. Znatno je povecana i velicina senzora za ultra wide sa 1/3.4" sada je 1/2.6"

f87d84d8070cfb372f2480808b144c54.jpg


Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo neko približno poređenje veličine senzora.
A 1/2.55" je taman negde između ova dva manja.untitledg.jpg

Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока
 
Evo i od mene poređenje u fizičkoj formi od 'oka [emoji23][emoji23][emoji23] @Djuro89 ( interna šala )

2d114cc87d07979c4a7d42b3ceed4cb2.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja koliko sam shvatio ovaj telefon ima veci senzor od recimo Samsunga S10 koji je do juce "zario i palio" a sada ispadne da niste zadovolnji velicinom senzora?

Mene iskreno interesuje samo primarna kamera i nadam se da ce biti top.
Ako ne bude, dzaba su krecili...

Ima veci senzor primarne kamere (1/1.7'') od S10/+/Xperia 1 (1/2.55''), poredjenje:
gsmarena_003.jpg


Ali pogledaj 1/2.3'', senzor upravo te velicine je imala Xperia Z1 iz daleke 2013. godine kao i sve ostale Xperie do 1 & 5 modela. Velicina je bila ista (1/2.3'') ali je svaka nova generacija unapredjena na bitnim poljima ali nikada nisu dobili OIS, 1 & 5 senzori su malo manji ali sa optickom stabilizacijom. U tom smislu Xperia 1 MK2 je svakako solidan korak napred ali sam ocekivao da ugrade 20MP 1/1.33'' senzor, slican kao kod S20U Samsunga samo 20MP i uz sve ostale Alpha tehnologije koje ima X1 MK2. Ali dobro, uopste me ne bi cudilo da sledece godine naprave takav potez, za sada je i ovo dobro.

Ovako izgleda nova kamera aplikacija.

I 16mm ultra-wide kamera je primetno unapredjena u odnosu na X1 2019, senzor je 12MP 1/2.55'' (Dual-PD AF)

CameraModules_1.jpeg


Videcemo kako sve to izgleda u praksi.
 
Poslednja izmena:
Dizajn kamere je preuzet sa alpha aparata, ikonice i fontovi su identicni.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Senzori na mobilnim su vec jako dobri, limitirajuci faktor su objektivi ispred senzora. Nikakav AI ne moze da "slomi" fiziku...
 
Press text: Sony and ZEISS to expand strategic collaboration to Xperia smartphones
Sony’s Xperia 1 II Smartphone Borrows Real-Time Eye AF, 20fps, and More from the Sony a9

Za kamkorder je potvrdjeno da snima 2k(120fps) i 4K HDR(60fps), sjajno. Ostaje jos da se vidi za 1080p(960fps), navodno novi taj novi IMX555 senzor, u kombinaciji sa SD865, podrzava ultra slo-mo snimanje cak i bez DRAM-a na senzoru, dakle direktno u brzu memoriju uredjaja. Mnogi navode da je u toku nestasica DRAM memorije.

RAM je navodno LPDDR5, obecavaju i jos bolji zvuk preko 3.5mm dzeka (zato je i vracen) itd.

https://www.flickr.com/photos/zeekmag/albums/72157713260814948

Svaka im cast za dizajn i zadrzavanje nekih klasicnih resenja (displej bez rupa, obrve, pilule), vec vidim prazninu u novcaniku, krajem ove ili pocetkom sledece godine :d
 
Poslednja izmena:
Iskreno, vrhunska mašina, sviđa mi se dizajn, bolje je rešenje nego notch, sabijene ivice lepo, i što je bitno identična je gornja i donja strana, skladno je skroz. Možda se vratim na Sony, poslednji sam koristio Xperiu Mini koja me je brutalno služila [emoji3]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Od kad je Sony Xperia 1 Mark II pre nekoliko dana predstavljen od medija i javnosti uglavnom je dobio samo reci hvale i privukao odlicnu paznju. Ovaj model kao sto sam vec i rekao izgleda odlicno kako spolja tako i iznutra. Da je neuporedivo vecu paznju privukao u odnosu na prethodne modele potvrdjuje i sam broj pregleda na YouTube. Evo na primer u poredjenju sa prethodna dva flagship modela nova Xperia 1 Mark II je za nekoliko dana ostvarila skoro veci broj pregleda nego prethodna dva modela za godinu ipo dana zajedno. Takodje sam stavio i par konkurentskih modela
Da li ovo konacno znaci da ce mozda bas ovaj najnoviji Sony Xperia Flagship model moci da ostvari znatno bolje rezultate nego svi prethodni vodeci Xperia modeli pocevsi od modela Xperia Z

Broj pregleda na YouTube:

Sony Xperia 1 Mark II - preko 1.5 miliona pregleda od pre nekoliko dana kada je inace i predstavljen.
3c5dab6f69f6f3d8ec767eedd7ffd15e.jpg


Sony Xperia 1 - malo vise od 900 hiljada pregleda za oko godinu dana.
29696247fb68d21fa9b5718893148663.jpg


Sony Xperia XZ3 - malo vise od 1.1 milion pregleda za oko godinu ipo dana.

258a0b8d6d2a04b3129e53d6519ef824.jpg


Huawei Mate 30 Pro skoro 2.0 miliona za skoro pola godine.
954311cb5e9a7b4d56b3cfda91089470.jpg


Samsung Galaxy S20 Ultra oko 3. miliona pregleda za nekih malo manje od pola meaeca.
d024c0a3b516c09c15b570990f6544e6.jpg
 
Poslednja izmena:
Džabe... 99% će omašiti sa vremenom izlaska na tržište kao i obično (večito kasne), plus ako bude velika potražnja neće moći preko noći uskladiti povećanje proizvodnje.


Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока
 
Neka, primetan je napredak, trenutno sem nas Sony entuzijasta niko ni ne obraća pažnju na njih, većina mi na pomen Sonija samo kaže 'šta, zar oni još prave telefone?'
Prošle godine su postavili dobru osnovu sa 1/5, ajde i 10 kao neki mid range, mada meni nije legla nešto po pitanju brzine.

Skrenuli su pažnju iako se neće naprodavati istih, kako je Djuro gore i okačio, sad već sa naslednicima su pomerili dosta granicu i napravili veći hype, samo da ih puste u prodaju do leta, eventualno naslednika 5ce na jesen.

Sledeće godine ako bi spremili flagship Mk3 modele za proleće i da dorade još malo stvari koje su zamerke trenutno i eto ih opet na vrhu.

Nije teško kad znaš da napraviš dobar uređaj, ovde je izgleda samo bio slučaj da neće, a ne da ne mogu. :d
 
Setim se svoje xperie mini pro. Kakav je to tel bio. Sada kada bi napravili slican tel sa nekim SD7XX i 4gb rama bar. Ja bi ga kupio bez gledanja u cenu. Steta sto nema vise te serije tel. A garantujem da bi se prodavao ko alva.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Neka, primetan je napredak, trenutno sem nas Sony entuzijasta niko ni ne obraća pažnju na njih, većina mi na pomen Sonija samo kaže 'šta, zar oni još prave telefone?'
Prošle godine su postavili dobru osnovu sa 1/5, ajde i 10 kao neki mid range, mada meni nije legla nešto po pitanju brzine.

Skrenuli su pažnju iako se neće naprodavati istih, kako je Djuro gore i okačio, sad već sa naslednicima su pomerili dosta granicu i napravili veći hype, samo da ih puste u prodaju do leta, eventualno naslednika 5ce na jesen.

Sledeće godine ako bi spremili flagship Mk3 modele za proleće i da dorade još malo stvari koje su zamerke trenutno i eto ih opet na vrhu.


Nije teško kad znaš da napraviš dobar uređaj, ovde je izgleda samo bio slučaj da neće, a ne da ne mogu. :d

Tacno tako Xperia 1/5 su dobra osnova i neka njihova smernica koju pricu ce da guraju u buduce i jasno pokazali u kom smeru idu. Ne zele da se zamlacuju i lice na drige niti da kopiraju nekoga to nikad nije ni prilicilo brendu kao sto je Sony. Obicno su drugi njega kopirali oko nekih stvari, to svi znamo. Vec zele da budu jedinstveni u nekom svom fazonu. I bas mi je drago sto je tako i sto imamo neki brend kojeg ne zanimaju drugi i njihovi trendovi. [emoji6][emoji2]

Nema sumnje da je Xperia 1 Mark II neuporedivo vise privukao paznju, i to posebno ljudi koji su naklonjeni drugim brendovima, to je ono sto je dosta bitno. A i realno skockana je masina u svakom delu specifikacija. Sve u vrhu, plus se vratili frontalni stereo zvucnici, povratak 3.5mm audio ulaza( dodatno obradovalo Sony fanove) to su neke stvari koje su vec polako izbacene iz videcih modela, ali posto ih je Sony sada vratio to je dodatno kompletiralo vec odlucno skockan uredjaj i jos vise ga ojacalo u nekim kategorijama i napravilo privlacnijim.

Ako bi prodaja krenula brze nego ranije to bi im dosta znacilo. Ali iskreno i da bude tek krajem proleca sigurno ce bolje proci nego prethodnici.
Sigurno su i oni sami primetili da je ovaj model privukao dosta vecu paznju, bilo bi lepo da se potrude pa da ga malo ranije i izbace u prodaju i u tom delu bi onda dobili dodatne pohvale. Evo na primer neka ga za evropu izbace u prodaju mesec dana ranije i to bi bila prava stvar. Taman ce onda da krenu recenzije, poredjenja i slicno i ako se tad potvrdi da je bas mocna masina vrlo rado ce se jos malo strpeti ljudi iz drugih delova sveta pa da ga kupe kad krene i kod njih prodaja.

Imam utisak da od kad su svoju mobilnu diviziju spojili sa odeljkom elektronika mnogo to sada deluje ozbiljnije. A ono sto sam takodje primetio izgleda da vise slusaju svoje fanove i dosta azurnije koriguju neke slabosti od ranije.

Ne racunajuci videce modele jos iz doba Sony Ericssona koje sam nosio, ali da kazem od modela Xperia Z, pa sve do modela Xperia XZ3 kamere jesu napredovale sto je i normalno, ali dosta veca promena je nastuplia sa modelom Xperia 1. Odma tri kamere, prvi put OIS implementiran i tako dalje, znatno poboljsani algoritmi za obradu fotografija. Posto sam nosio skoro sve prethodne vodece Sony modele jasno se vidi koliko je kamera na Xperia 1 svestranija, sposobnija, prakticnija u odnosu na prethodne modele i iza toga svega stojim jer sam se licno uverio i nosio model za modelom, nisam menjao brendove pa preskakao neke serije. [emoji2]


Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Setim se svoje xperie mini pro. Kakav je to tel bio. Sada kada bi napravili slican tel sa nekim SD7XX i 4gb rama bar. Ja bi ga kupio bez gledanja u cenu. Steta sto nema vise te serije tel. A garantujem da bi se prodavao ko alva.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Verovatno ce tokom godine mozda negde pred leto predstaviti novi model iz srednje visoke klase i to ce biti Xperia 10 Plus Mark II. Ako tako bude verovatno ce taj model imati neki SD7XX tako da slobodno polako spremaj parice. [emoji2][emoji6]
Xperia 10 Mark II je dosta napredovao u odnosu na proslogodisnji model, poboljsan dizajn( konacno simetricni gornji i donji bazel), tu je sada i OLED ekran, takodje dobija vodootpornost i jos neka znacajna poboljsanja. A plus verzija ako se predstavi, a nadam se da hoce sigurno ce zadrzati sve ove stavke koje sam nabrojao plus ce imati sigurno veci ekran i sto je jos bitnije verovatno neki SD7XX sto ce biti prava stvar i najbolji izbor od Sony ko hoce ds kupi njihov telefon da je bas pristojnih specifikacija i za zahtevnije korisnike, a da pritom ne prelazi 450-500€
Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odgovara mi samo mini varijanta sa pravom tastaturom. [emoji3]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Odgovara mi samo mini varijanta sa pravom tastaturom. [emoji3]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
E pa to je onda druga stvar. [emoji2] Moramo reci ovima u Sony da odrade i poneki takav model. [emoji6]

Sent from my J9110 using Tapatalk
 
Teško da će Sony praviti razliku između običnog i plus modela (samo prošli modeli imaju različite procesore dok pre toga cela sredina im se zasnivala na istim procesorima) jednostavno nije im isplativo da gomilaju zalihe različitih procesora.
Malo me čudi da u L4 nisu stavili SD630 koji im je najzastupljeniji procesor, a i usput bi bio dosta kompletniji od P22.
Ja očejujem da izbace još 2-3 modela sa SD665 u naredne 2g.

Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno