Šta je novo?

Sony Xperia 1 Mark II/Pro

Vaio odavno nema veze sa Sonijem, prodali su ga jer su bili u problemu. Slično sadašnjoj situaciji o kojoj pričamo. Ne verujem da će prodavati biznis sa telefonima, ako treba nagađati guraće ovako dok god mogu a posle videće se.
Ide im dovoljno dobro na drugim frontovima, ići će dalje Soni sa ili bez mobilne divizije.
 
Ne ide Vaio ništa loše..
Možda je to način na koji treba divizija da nastupa - samostalno...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
Pa to samostalno nastupanje ih je i koštalo najviše, posle "raskida" sa Ericsson-om. Nisu iskoristili šansu i manjak Android konkurencije kao što je to uradio Samsung još 2010-2012.

Sada je na delu prava "One Sony" filozofija i zato i postoje Alpha-Android hibrid uređaji kao što je ovaj model ili dolazeća Xperia 5 MK2. U suštini su samo 1 i 5 modeli bitni, neka ih forsiraju do Mark 10 ako treba. Bolje je imati u ponudi 2-3 odlična modela i prodaju od nekoliko miliona godišnje nego zatrpavati tržišta u recesiji jeftinim telefonima.

Mid-range modeli nisu loši ali nemaju šta da traže pored konkurencije iz Kine. Tako da taj srednji segment treba ili da napuste ili da naprave modele u stilu Poco F1, Mi 9T pro ili Nova 5T.

Sent from H8266
 
Poslednja izmena:
400.000 u prvom kvartalu ove godine. Sledeće se uklapa u ono što sam već spomenuo, guraće dok god mogu a posle šta bude ako bude.

"So far, Sony has stood firm that it will never abandon its smartphone division and will continue to keep it afloat by downsizing operations and using the success of other divisions to prop it up.
The question is: how long can it do that before it becomes a ridiculous endeavor?"
https://www.androidauthority.com/sony-smartphone-sales-q1-2020-1118592/
 
Tu vest kačiš po deseti put u prethodnih 6 meseci a istovremeno ignorišeš najnovije podatke (link na prethodnoj strani):
During its last report on the results of the second quarter of this year, the company announced the delivery of 800 thousand Xperia smartphones. This is 100 thousand less than a year earlier, but twice as much as in the first quarter of 2020. Given the market crisis and falling demand amid the coronavirus pandemic, Sony’s result can be considered a success.

Dupliran broj isporučenih telefona u odnosu na loš kvartal, i to bukvalno bez prodaje 1MK2 modela koji se od polovine juna nezvanično prodaje 3X bolje od Xperia 1. Dakle, daleko je ovo od bilo kakvog upokojenja, nije ih sahranio ni Emix pre 5-10 godina sa svojim famoznim prognozama, preživeće i ovo, a za 5-10 godina će se videti ko je pukovnik a ko pokojnik. :)
 
Koga zanima jednostavnom pretragom može da dođe do toga, pa čak i iz Gugla. tagovi:
poolmaker benchmark forum sony pokojan ili pokojni (ne znam šta si tačno kucao) i izletece bar 5 različitih threadova sa ekspertskim prognozama i proročanstvima iz prethodnih 6 meseci

Ja sam svakako sony fan since 90s ali sam itekako objektivan i nisam hejter drugih brendova.
A što više čitam tvoje postove, sve mi je jasnije zašto ti je nalog ovde bio ''utišan'' jedan poduži period, možda i cele 2 godine. SporCki pozdrav. :)
 
Budimo zahvalni sto Sony ne zivi od mobilne divizije, inace tesko da bismo danas videli od njih neki proizvod kao sto je npr. MK2 serija.
 
Ta vest je od 13. maja ove godine, i u njoj je linkovan zvanični Soni kvartalni izveštaj. Videće se u narednih nekoliko kvartala kako će se kretati cifre. Ako bude stalnog vidljivog napretka odlično po njih, i nas potrošače, jer što više ponude to bolje.
Za razliku od forumaških povređenih osećanja cifre su jedino što se računa, one određuju šta će biti.
https://www.sony.net/SonyInfo/IR/library/presen/er/pdf/19q4_supplement.pdf
 
Stvarno, @poolmaker se svakih par meseci pojavljuje na temi sa "cifre su jedino bitne" retorikom, sto svakako nije tacno u konkretnom primeru kompanije(a) koja posluje na mnogo polja i divizija, i koja i da gubi veliki novac (a ne gubi) to moze sebi da priusti jer je mnogo bitniji strateski faktor i dalje osnazivanje brenda i reputacije koje Sony vremenom gradi. S obzirom koliko je smartfon biznis unosan i bitan u narednom periodu, nema sanse da ce Sony da se upokoji kako se ovde godinama unazad prognozira.
Sad su se dali i u razvijanje automobila, to je tek posebna prica.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam svakako sony fan since 90s ali sam itekako objektivan i nisam hejter drugih brendova.
Hejtuješ Xiaomi već dugo, a baš od njih bi Sony mogao da preuzme strategiju za osvajanje tržišta i povratak na napuštena.

Stabilizacija na snimcima tradicionalno dobra. S tim da mi se na nekim starijim modelima nije sviđao nivo detalja ali kad se podvuče crta uglavnom su sam vrh na tom polju.
 
Pomešao si žestoko nešto Kimi, verovatno sa honor/huawei pričom (varanje u testovima i u marketingu, žestoko finansiranje tech sajtova, jutjubera itd.).
80% bližeg okruženja sam "prebacio" na Šaomi a i kevi sam nedavno kupio Redmi za sekundarni fon. Zna se kada nešto valja u nižoj i srednjoj klasi i tu nema priče.

Sent from H8266
 
@beyondtime Motorola je izmislila mobilne telefone pa se desilo što se desilo (kupio ih Google pa ih prodao Lenovu). Slična priča i sa Nokiom, kupio ih Microsoft a od njega kineski HMD Global. Isto tako IBM i Toshiba što se tiče laptopova i još mnoge druge firme.
Sve je to biznis, kao već spomenute firme i Soni će ići dalje, sa mobilnom divizijom ali i bez nje ako bude morao.
 
Pa to ici ce dalje a posle mozda i nece je prilicno neodredjeno, tj. univerzalno za sve. Niko ne moze da garantuje sta ce biti za 15 godina, ali gledajuci sadasnju strategiju i spajanje Alpha tima sa mobilnom divizijom ocigledno pokazuje da Sony ne namerava u skorije vreme da se povuce.
Plus oni to mogu da priuste makar prodavali daleko manje uredjaja nego pre, jer firma ne zavisi samo od tog sektora.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Naravno da ne žele da se povuku iz mobilnog poslovanja, a i zašto bi dok god ima nade. Nije zavisio ni IBM od laptopova pa je odustao kad je morao. Dan danas su uspešni zato što su prežalili gubitke i ulagali tamo gde im ide.
Tako i sa Sonijem, budu li morali učiniće što se mora.
 
Nikad nisam bio ljubitelj Sony tehnike. Ali za ovaj telefon im treba skinuti kapu. Pogotovo zbog kamere. Iako testovi na YouTube ne pokazuju tako, po meni kamera je superiornija u poredjenju sa Pixelom

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Dragi Gugl uredno spijunira
41ccd0ef9f75756a50d4cb55d4a3cf4e.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_20200812-104122.jpg
    Screenshot_20200812-104122.jpg
    62.3 KB · Pregleda: 85
Mali off sto se tice gore pomenute spijunaze: pitam devojku je li dobila mecu i dobijem reklamu za Libresse uloske. Cak nisam napisao menstruaciju nego mecu kako ona kaze. Google zna sve. :)
 
ja sam ali jednom kliknuo u gugl epu rumour za vilijana u arsenalu,i sad gugl misli da sam zakleti navijač arsenala,tako da nisu baš svemoćni. :)
 
ja sam ali jednom kliknuo u gugl epu rumour za vilijana u arsenalu,i sad gugl misli da sam zakleti navijač arsenala,tako da nisu baš svemoćni. :)
Vidiš da jesu - kliknuo si samo jednom i oni su to odmah zabeležili ; to što to tebe ne zanima je druga priča :)

Ali bitno je znati da čuvaju SVE.
 
Čim si ti zainteresovan jednom ko zna, možda te oni zainteresuju više...
Ako ne budeš zainteresovan vremenom će se to uklanjati...

Ja sam malo prigušio Google tako što sam ugasio neke servise, ali opet to nije to...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Xperia 1 II sa 12GB RAM i Frosted Black boja, za Japan
8def3c5b8d3e4f35b37dd4395c9dc375.jpg


Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno