Šta je novo?

Pomoc elektronicara gps tracker riknuo

cobraman

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2009
Poruke
1,370
Poena
395
Moja oprema  
Laptop
Asus vivobook pro 15 oled
Mobilni telefon
Huawei p30 pro
Pametni uređaji
Huawei gt2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Upomoc!
Da li ima neko zaludan i zeljan istrazivanja, imam problem.. Koristio 3 godine vec u camcu COBAN tk106b GPS tracker, fenomenalan, more opcija i senzora, alarmi cuda muda... I skoro mi se pokvasi, u komori camca, malo vode uslo u gornji deani ugao na slici gde je konektor za kameru i sl...

Elem, vise ne daje znake zivota oreko akumulatora, ali zato daje preko svoje baterije koja je inace vrisnula i jako kratko drzi, prazna je... Mislim da je stradalo nesto od elektronike gore desno za prijem i kontrolu 12v...ima li neko ko bi zeleo da posaljem da pogleda i proba da popravi, ako uspe i platio bih... Inace uredjaj radi sa sim karticom.

Kontak na pm ili na temi ako je neko rad da proba opravi... Hvala. ps iz nekog razloga ne mogu okacim sliku nikako

https://flic.kr/p/2iwScC6
 
Poslednja izmena:
Uglavnom prvo strada tiristor, gornji desni deo uredjaja "crna plocica sa 3 metalne nogice" :)

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
To sam i pretpostavio, ja ga nazivam triak ali isto... Ali ipak imam nedovoljno iskustva da bih sam ispitivao komponente i sl... Nadam se pomoci nekog strucnog, citav camac i splav su mi oziceni po njegovoj semi i zicama i senzorima alarmima relejima... pa bi mi prelazak na nesto novo bio izmena citavog sistema i ozicenja splava...
 
Nazad
Vrh Dno