Šta je novo?

Xiaomi vs Samsung

Flekica

Poštovan
Učlanjen(a)
18.01.2015
Poruke
60
Poena
60
Да ли је Ми 9 или Ми 9Т Про бољи избор од Галахи А71 или А51?
Конкретно ми је битан утисак у раду и брзина телефона, те нешто боља камера. Батерије су изгледа подједнако добре на обје стране.
 
Stvar potreba i licnih afiniteta.
Probas ih negde i imaces jasniju sliku.

...riding on 720p...
 
Nema svrhe, ovde na forumu pitati tako nešto. To je kao da uđeš u hrišćansku crkvu i pitaš vernike koja religija je bolja, hrišćanstvo ili islam.
Takav odnos se razvio što se Xiaomi telefona tiče.
Da se razumemo, izuzetno sam zadovoljan svojim Mi 9T, ali ovde ljudi baš preteruju, neverovatno mi je sa kojom se strašću uverava svako da mora da kupi baš Xiaomi.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ja sam se juče dvoumio između Samsung tab a 10.1 i Huawei Mediapad t5.
Nekako mi je presudilo što t5 ima više Rama za iste pare i što su u Samsung radnji bili neljubazni...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Mi 9T Pro deluje bolje na papiru, ali Samsung ima bolji softver i bolji je brend.

Ne bih uzeo tu A seriju zbog toga što je plastikaner, a ovaj Xiaomi, je odlične izrade.
 
Poslednja izmena:
Nema ni gori.

Sveukupno, Xiaomi je daleko bolji izbor po meni, ali softverski nije bolji. Samsung je od uvođenja OneUI dosta napredovao u odnosu na stari TouchWiz.
Ukratko, rekao bih da oba imaju svoje prednosti i nedostatke (koristio sam krajem prošle godine S10+ jedno mesec dana kao daily driver, sad koristim Mi 9T Pro) .
 
Evo ti uporednog prikaza: https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9738&idPhone2=9963&idPhone3=9995
Xiaomi je hardverski sličan sa A71 (procesor, čip set, ram ali manji displej, manja rezolucija kamere i ne podržava micro SD). Oba rade na android 10 ali sa svojim UI-jem. Xiaomi je jeftiniji stotinjak € od A71.
Naravno, sve zavisi šta je tebi primarno pri odabiru pa se time rukovodi.
 
Ne znam da li je neko napisao pre mene, ali najbolje da ako možeš nego uporediš telefone iz ruke. Lično mislim da bi bio zadovoljan i sa 9T pro i sa A71. Jeste da je xaiomi ima top procesor, ali opet Samsung je uvek imao top displej, a sd 730 je za skoro sve dovoljan i na nivou je sd 845. Neko će reći i xaiomi ima Amoled, ali nikada taj Amoled nije kao onaj na Samsungu. Mislim da je trenutno A71 preskup, ali kada se malo stabilizuje cena može i on da bude izbor.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Dobro rece kolega, religije i fanatici vladaju forumom...


...riding on 720p...
 
Ja bi rekao sujeta. Pre par dana si na sličnoj temi isto tako nastupio i na kraju odveo temu u off i na kraju lock.
Mnogo te lično pogađa pisanje o xiaomiju da ni na kraju zloupotrebio status moderatora? To ti je najjači argument u diskusiji??

Pa ono svetlosne godine ispred zaomi, plus ekran nema razlike Samsung Zaomi, verujem da ulozeno dobijeno zaomi je dobar i toje to
 
Ja bi rekao sujeta. Pre par dana si na sličnoj temi isto tako nastupio i na kraju odveo temu u off i na kraju lock.
Mnogo te lično pogađa pisanje o xiaomiju da ni na kraju zloupotrebio status moderatora? To ti je najjači argument u diskusiji??

Ne pogadja me pisanje ni o kakvom brendu, ne robujem ni jednom, za razliku od nekih...
Da si pratio malo bolje forum, znao bi od starta da je ta tema za brisanje.
A i bilo bi glupo da zloupotrebljavam nesto pa licno obavjestim vrhovnog komandanta o zloupotrebi, gde je on odradio brisanje.
Po meni, svaki podforum treba da ima jednu rostiljanje temu, gde ce fanatici i opozicija razmenjivati misljenja te bi ostale teme ostsvili na miru...
Zato smiri strasti i poradi na komunikaciji malo, opet ti ponavljam...

A kako je krenulo, i ovde ce pasti brisanje...

...riding on 720p...
 
Ja sam prestao da pratim @iceuniverse na twiteru, toliko indijskih samsung fanbojeva da je to mučno čitati. Za xioami znamo da je best of the best, taj virus nas je zakačio i ovde.

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
Tesko da postoji zagadjenija ''koment sekcija'' od one sa bench fb stranice ili na YT.
 
Nema ni gori.

Sveukupno, Xiaomi je daleko bolji izbor po meni, ali softverski nije bolji. Samsung je od uvođenja OneUI dosta napredovao u odnosu na stari TouchWiz.
Ukratko, rekao bih da oba imaju svoje prednosti i nedostatke (koristio sam krajem prošle godine S10+ jedno mesec dana kao daily driver, sad koristim Mi 9T Pro) .
Iz tvog ugla, da li je primjetna razlika u brzini kod S10+ ili je tu negdje?
Kamere, da li puno zaostaju u poređenju sa S10?
Može još neki dodatni komentar, šta god ti padne napamet, ako te ne mrzi? Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno