»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 125

Tema: Nov telefon - savet za kupovinu

Member
        Na forumu od
        Oct 2011
        Poruka
        37
      2. Moja mašina
      3. Nov telefon - savet za kupovinu

Kao sto sam naslov kaze potreban mi je savet oko kupovine novog telefona. Nisam zahtevan korisnik, ne igram igrice, telefon iskljucivo koristim za kombinaciju muzika/pozivi/poruke/viber.

Prioriteti:

- sistem sa sto manje bagova+duza podrska,
        - dobra baterija (da izgura dan bez problema),
        - sto bolji zvuk na slusalicama,
        - kamera da je bar neka sredina.

Od nekih modela koji su mi "zapali za oko":

- Samsung A51 - hardverski nista posebno, prelep ekran, osrednje kamere, Samsung UI 2.0.
        - Huawei Nova 5t - Kirin 980 mislim da ce da "radi posao", bolja izrada od gore navedenog, jedino me brine situacija sto se tice buducih azuriranja.
        - Motorola One Zoom - jako zgodan tel, sistem dosta slican cistom androidu.
        - Xiaomi mi 9t pro - hardverski savrsen, jedino sto me brine MIUI. Vlasnici istog koje poznajem hvale telefon, ali zato MIUI bas i ne.

E sad ovo su neki modeli koje sam ja gledao, naravno ako ima nekih drugih predloga, samo recite.

Member
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        2.144
        ja sam uporedo koristio klot android 10 na poslovnom i miui na ličnom i čim sam mogao izbacio drugu karticu i ubacio poslovnu kod mene na poku.jedna jedina prednost klot androida su notifikacije tj bolje rešeno odgovaranje iz istih.sve ostalo je debelo na strani MIUI-ja.

a mi9t pro je toliko bolji telefon i hardverski od ostalih koji si naveo da je izbor bez ikakvog razmišljanja.

Member Avatar korisnika Alukard
        Na forumu od
        Sep 2016
        Poruka
        925
        Pa po hardveru je mi9t pro kao nova 5t. Samo sto ima + prednost amoled ekran.

Member
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        2.144
        +kamere,romove,gcam,leđa,punjenje...huavej jedinu prednost ima što ga reklamira gal gadot,ako je do toga onda sve se razumemo.

Na forumu od
        Sep 2016
        Poruka
        925
        Romovi su prosecnom korisniku kojih je 99% nebitni, gcam isto 99% prosecnih korisnika ne koristi. Punjenje je toliko minorna razlika da nije bas vredno pomena. Razlika u ledjima?
        To je stvar ukusa po meni. Meni je 9t samo crn lep, crveni i plavi su mi seljacki sa onim plamenovima. Ali kao sto kazem,stvar ukusa.
        Svakako, nova 5t je sirova snaga. Mi 9t je zaokruzeniji i generalno bolji uredjaj.

Member
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        2.144
        ...a nalazimo se na it forumu baš što smo prosečni korisnici.a i u tom scenariju stock miui vs stock emui je nebo i zemlja.punjenje naravno nije minorna razlika,tebi je nebitna jer vrv nisi ni koristio bilo šta dalje od 18w.

što se tiče gcam,ni ne znam na koliko šaomija sam stavio rodbini i prijateljima,sve 'prosečni korisnici'...i tako dalje i tome bliže,možemo do sutra pogotovo ako bi i ja sad krenuo subjektivno da ubacam poput tebe u priču.

Na forumu od
        Sep 2016
        Poruka
        925
        Instalirao si im ti i to verovatno na tvoje insistiranje da im dokazes kako je to super a njima je bilo svejedno.

Member
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        2.144
        jok,krenulo je sa kako tebi ispadaju tako dobro slike,pa onda lančano.

Member
        Na forumu od
        Oct 2011
        Poruka
        37
      12. Moja mašina
      13. Znaci Samsung A51 niko ne predlaze, a vidimi ni Motorola se ne spominje....

Harvdverski je Mi9t pro savrsen, jedino me MIUI malo brine. (romovi i gcam mi ne znace mnogo). Nova 5t mi je vise bio opcija da biram izmedju MIUI vs stock EMUI. Kod Samunga me privukao ekran i UI 2.0 koji mi se nekako svideo onako iz prve.

Znaci manje vise svi predlazete Xiaomi?

Member
        Na forumu od
        Oct 2011
        Poruka
        37
      15. Moja mašina
      16. Nije mi toliko do sirove snage, vise mi je da me tel sluzi bez problema, ne da stalno moram da trazim resenja po netu za neke sitne bagove.

Member
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        2.144
        android bez sitnih bagova ne može.tj može,ali samo na oneplusu i donekle na soniju (nije pravilo,ali generalno haj end soni bude okej par meseci posle prelaska na noviji android).svi ostali su u najvećem isti po tom pitanju,ali ništa što bi ti baš remetilo korišćenje i uživanje u fonu.MIUI je ako mene pitaš drugi najboplji skin posle oxygena i ako se držiš global stable-a imaćeš skoro minimum problema.

samsung je midrejndž fon plus okvirno 100e samo što piše samsung na njemu,a motorola i dalje ozbiljno kaska hardverski pa nema šta da traži u ovoj priči.dakle sve se svodi na to dal' baš sad odmah uzimaš fon i uzimaš ovde ili bi i nešto egzotičnije mogao da nabaviš i priuštiš.ali i sve i da je to slučaj,mi9t pro je BB kako god okreneš,samo se presaberi finansijski dal' si u mogućstvu npr neki oneplus sebi da priuštiš,ili npr neki oppo da nabaviš naprimer.

Member
        Na forumu od
        Jul 2014
        Poruka
        405
        Citat Citiram korisnika: Bash1711 Pogledaj poruku
        Znaci Samsung A51 niko ne predlaze, a vidimi ni Motorola se ne spominje....

Harvdverski je Mi9t pro savrsen, jedino me MIUI malo brine. (romovi i gcam mi ne znace mnogo). Nova 5t mi je vise bio opcija da biram izmedju MIUI vs stock EMUI. Kod Samunga me privukao ekran i UI 2.0 koji mi se nekako svideo onako iz prve.

Znaci manje vise svi predlazete Xiaomi?
        Ma i ja sam trazio/tražim novi mob pa sam dosta toga procito, uporedio, pregledi

Iz ta 4 ponuđena odmah izbaci motorolu i samsung, motorolu jer je motorola, a samsung jer nije na istom nivou pa ni približno kao ta dva

Čisto po performansama, 9t pro to je vrh, nova 5t isti nije loša, Ali već ako hoćeš ekran amoled koji te i vuče prema samsungu onda uzmi mi 9t

Što se tiče software iskreno mogu pričati samo o emuiu koji je meni bar vrh bio na p9 lite i honor 9, ovaj novi oneui nisam probao ono bar par dana da dam neko mišljenje

Po meni svi ovi jači software su tu negdje, opcija više manje, dodju sve na sve proizvodjace kad tad, vizuelno je jedino neka razlika drastična

Ja pošto isto 90% idem na miui baš sam eto čitao gledao, i osim tih viber notifuikacija koje fale ostalo sve baš super

Vidi još oneplus 7 ne znam koji od njihovih verzija ti se uklapa u budzet

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        2.144
        vajber notifikacija na aod-u,telefon se ponaša normalno tj zvoni kao i svaki drugi.da ne pomisli da nema uopšte obaveštenja kad mu stigne poruka na vajberu.

Member
        Na forumu od
        Jul 2014
        Poruka
        405
        Citat Citiram korisnika: Orchard Pogledaj poruku
        vajber notifikacija na aod-u,telefon se ponaša normalno tj zvoni kao i svaki drugi.da ne pomisli da nema uopšte obaveštenja kad mu stigne poruka na vajberu.
        Da na to sam mislio zaboravi napisat nema na aod samo, ma ako je cito mi 9t temu sve mu je jasno

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        861
        Citat Citiram korisnika: Bash1711 Pogledaj poruku
        Nije mi toliko do sirove snage, vise mi je da me tel sluzi bez problema, ne da stalno moram da trazim resenja po netu za neke sitne bagove.
        Ovde samo zaomi je preporuka, ako ti ne treba dobar ekran i aod notifikacija onda uzimaj kineza zaomi

Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •