Šta je novo?

Nov telefon - savet za kupovinu

Bash1711

Cenjen
Učlanjen(a)
28.10.2011
Poruke
51
Poena
160
Kao sto sam naslov kaze potreban mi je savet oko kupovine novog telefona. Nisam zahtevan korisnik, ne igram igrice, telefon iskljucivo koristim za kombinaciju muzika/pozivi/poruke/viber.

Prioriteti:

- sistem sa sto manje bagova+duza podrska,
- dobra baterija (da izgura dan bez problema),
- sto bolji zvuk na slusalicama,
- kamera da je bar neka sredina.

Od nekih modela koji su mi "zapali za oko":

- Samsung A51 - hardverski nista posebno, prelep ekran, osrednje kamere, Samsung UI 2.0.
- Huawei Nova 5t - Kirin 980 mislim da ce da "radi posao", bolja izrada od gore navedenog, jedino me brine situacija sto se tice buducih azuriranja.
- Motorola One Zoom - jako zgodan tel, sistem dosta slican cistom androidu.
- Xiaomi mi 9t pro - hardverski savrsen, jedino sto me brine MIUI. Vlasnici istog koje poznajem hvale telefon, ali zato MIUI bas i ne.

E sad ovo su neki modeli koje sam ja gledao, naravno ako ima nekih drugih predloga, samo recite.
 
Kada naprave krsten model eto me kod njih ,nista ja nemam protiv njih ,mislim da imaju potencijala Jos ako se odluce da kao neke ozbiljnije firme daju kompletan proizvod sa korektnom cenom eto me u jatu
Dotle ostavljam ljudima da se pale i zare na sd 855 a ja biram ipak srednji provereni segment ozbiljnih firmi
Kod Samsunga nema da omanes ,najkompletnii modeli tu nema price,zaokruzeni modeli ,*mjau**mjau**mjau*a cena malo visa ali brend je brend
Ima modela u srednjem segmentu koji su i bolji od njihovih ali Samsung je Samsung ne bi ljudi da gataju pa po defoltu pravo na njih idu (sa pravom)
Drago mi je samo da u tom premium segmentu Huawei ima odlicne modele koliko vidim
Nadam se da ce se jos neko pridruziti toj ekipi pa mozda i cene malo padnu ahahahsh,nada poslednja umire

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zenin a50 i posle 2 update-a radi kao prvi dan. Ne brljavi kao moj a3 sa bt i wifi, ne brljavi sa fp, on jednostavno radi sta treba da radi, bez filozofiranja.
Moj Galaxy S7 je bio posle svakog updatea sve lošiji. I to dok je bio nov model. A posle godinu i kusur je dobio dodatno sledovanje čuvene Samsung prakse sa namernim sakaćenjem performansi i baterije.
https://www.theverge.com/2018/10/24/18018322/apple-samsung-italy-phone-slowdown-fine-antitrust
 
+1 S7 je trenutno na polici već duže vreme. Posle punjenja s vremena na vreme da malo pročačkam, instaliram update jasno mi je zašto sam bio oduševljen prelaskom na Pixel. Samsung je verovatno jedini telefon koji ne radi kao prvog dana.
Uostalom Orchard objasnio što se tiče izbora još na početku ove teme ali fanboji vole svoje mašine[emoji1787].
Juri taj mi9t pro ili opo7 ako naleti za malo više love. Ostalo ne može da prismrdi segmentu. Samsung A klasa[emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Moj Galaxy S7 je bio posle svakog updatea sve lošiji. I to dok je bio nov model. A posle godinu i kusur je dobio dodatno sledovanje čuvene Samsung prakse sa namernim sakaćenjem performansi i baterije.
https://www.theverge.com/2018/10/24/18018322/apple-samsung-italy-phone-slowdown-fine-antitrust

Ovde se spominje Note 4? Takođe, dobar deo problema je bio TouchWiz, koji ni na potpuno novim uređajima nije radio kako treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Problema svugde ne fali, na svakom telefonu svakog proizvodjača.

87b44eff0efeff80d878251dc8bd41c3.jpg
 
+1 S7 je trenutno na polici već duže vreme. Posle punjenja s vremena na vreme da malo pročačkam, instaliram update jasno mi je zašto sam bio oduševljen prelaskom na Pixel. Samsung je verovatno jedini telefon koji ne radi kao prvog dana.
Uostalom Orchard objasnio što se tiče izbora još na početku ove teme ali fanboji vole svoje mašine[emoji1787].
Juri taj mi9t pro ili opo7 ako naleti za malo više love. Ostalo ne može da prismrdi segmentu. Samsung A klasa[emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk

Mozda realme x2 pro 12/256gb 450e nov
 
Realme 5 Pro ili Redmi note 8T?
Ovaj drugi mi je bio na listi, ali sad ste me pokolebali.
Jasno mi je koji je jači po pitanju hardvera, samo me zanima realna razlika u kvalitetu kamere.

Pitao sam na recenziji Realme 5 pro, ali nisam dobio konkretan odgovor.
Problem je što mi je budžet ograničen maksimalno, oba su oko 160€ i "dodaj 50€ i kupi..." mi ne znače ništa.
Da mogu da odvojim više znao bih šta ću :)
 
Realme 5 Pro ili Redmi note 8T?
Ovaj drugi mi je bio na listi, ali sad ste me pokolebali.
Jasno mi je koji je jači po pitanju hardvera, samo me zanima realna razlika u kvalitetu kamere.

Pitao sam na recenziji Realme 5 pro, ali nisam dobio konkretan odgovor.
Problem je što mi je budžet ograničen maksimalno, oba su oko 160€ i "dodaj 50€ i kupi..." mi ne znače ništa.
Da mogu da odvojim više znao bih šta ću :)

Qualcomm SDM712 Snapdragon 712 (10 nm) vs Qualcomm SDM665 Snapdragon 665 (11 nm)

Drugih razlika nisam nesto primetio.
 
Ekran mi deluje bar na videu nešto lepši u prikazu boja na Realme, možda se varam.
Procesor je po meni sasvim solidan u oba slučaja, nije da ću se razbijati od igara ili ne znam ni ja šta, dakle tu mi kamera igra presudnu ulogu.
 
Moj Galaxy S7 je bio posle svakog updatea sve lošiji. I to dok je bio nov model. A posle godinu i kusur je dobio dodatno sledovanje čuvene Samsung prakse sa namernim sakaćenjem performansi i baterije.
https://www.theverge.com/2018/10/24/18018322/apple-samsung-italy-phone-slowdown-fine-antitrust
A moj S9+ sa update na 10tku bolji nego što je ikad bio, pritom ga imam od kako je izašao + prošao opasnu torturu kroz vreme, s7e mi se isto izunapredjivao tokom vremena, jedino na s8+ nisam primetio da mi je nešto napredovao al sam ga najmanje i nosio [emoji854][emoji6]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne zanosite se preporučivanjem telefona kao što su S7 i S8. Matoro je to, baterije su im užas, sa svakim ažuriranjem su bili sve sporiji i lošiji. Meni S7 nije mogao ni sa 2 punjenja često da istera dan na 4g.
Neka lepo kupi noviji telefon, a ne nekog Krkobabića.
 
A moj S9+ sa update na 10tku bolji nego što je ikad bio, pritom ga imam od kako je izašao + prošao opasnu torturu kroz vreme, s7e mi se isto izunapredjivao tokom vremena, jedino na s8+ nisam primetio da mi je nešto napredovao al sam ga najmanje i nosio [emoji854][emoji6]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Imao s9+ od smešne kamere, preko bagovite sd kartice koju je malo malo pa error, baterije koja he curela kao nenormalna do laga u UI. Prodao posle par meseci to jest uradio trade-in.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Bogami svasta si sada ispricao
Kao da opisujes Xiaomi modele,mislim da ti nisi ni imao s9plus ,posto si jedini sa tim problemima
Samsungov UI niti malo nije lak ,naprotiv ,ali na premium modelima radi savrseno
I to ne od S9 vec mnogo ranije je to dovedeno u red
Neka bude od S6 ,mada i S5 je vec radio poprilicno dobro S7,8,9 sjajno ,e 10-ke nisam imao pa da ne pricam napamet ,verovatno je za nijansu jos bolji .Note seriji da ne pricam ,vrh vrhova uvek bili

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Imao s9+ od smešne kamere, preko bagovite sd kartice koju je malo malo pa error, baterije koja he curela kao nenormalna do laga u UI. Prodao posle par meseci to jest uradio trade-in.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
Kod mene 128gb samsung evo 860 kartica još od S7E prošla s8+ s9+ n10+ pritom je malo koristio i u dronu, druga samsung 64 i 128gb evo kartice prošle terabajte i terabajte preko drona rade i u njemu i u telefonima bez greške.

Probleme u radu nisam primetio za vreme od kad ga imam ( mart 2018 ) od tada nijedan fsctory reset, kupio podesio koristio, retart radjen 1 mesečno zbog security update-a.

Pritom interna od 64 gotovo puna, SD kartica od 128 takodje gotovo puna ( foto & video ) zbog prirode posla.

Evo sad n10+ takodje radi još bolje od s9+ tjst brzi je ovako mi dodje na isto sem što ovaj responsovniji.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Sin presao sa s6+ edge na rmn7, tj maznuo od mene jer je razbio s6 na poslu koji ga je godinama sluzio bez ikakvih problema.
Jedino sto mu je stvarno ekstra na rmn7 je baterija, posto urnise telefone ceo dan sa muzikom i yt.
Ostalo mu je bilo sve shit, stvar navike verovatno.
Sad manje kuka, navikao se jer je morao tj dobio je fon free :)
Mada verujem da je to isto i kod nas svih, navika...

...riding on 720p...
 
Samsungov UI niti malo nije lak ,naprotiv ,ali na premium modelima radi savrseno
I to ne od S9 vec mnogo ranije je to dovedeno u red
Neka bude od S6 ,mada i S5 je vec radio poprilicno dobro S7,8,9 sjajno ,e 10-ke nisam imao pa da ne pricam napamet ,verovatno je za nijansu jos bolji .Note seriji da ne pricam ,vrh vrhova uvek bili
Po običaju nemaš pojma.
Samsung, Apple, Xiaomi, Huawei.... baš svaki ima probleme. Sve je to masovna konzumerska roba, a proizvodjači nemaju ni vremena ni računicu da sve bude tip top.
Jedino u marketing ulažu maksimalno, sve ostalo po potrebi i situaciji.


b4ae23d5f5c996e2cfa802de6081cb6a.jpg
 
Bogami svasta si sada ispricao
Kao da opisujes Xiaomi modele,mislim da ti nisi ni imao s9plus ,posto si jedini sa tim problemima
Samsungov UI niti malo nije lak ,naprotiv ,ali na premium modelima radi savrseno
I to ne od S9 vec mnogo ranije je to dovedeno u red
Neka bude od S6 ,mada i S5 je vec radio poprilicno dobro S7,8,9 sjajno ,e 10-ke nisam imao pa da ne pricam napamet ,verovatno je za nijansu jos bolji .Note seriji da ne pricam ,vrh vrhova uvek bili

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
[emoji23][emoji23][emoji23] Imao sve Samsunge od s3 pa na gore do s9+. Počne da štuca pa recimo par dana od kupovine. Ako je to tw samsungov savršen šta li su onda na pixelima i oxygenu[emoji23]

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Ajde da i ja uskocim, dobra baterija a da nije veliki, samoled ekran i da ima dobru kameru za slikanje iz blizine (brz fokus) pre svega za barkodove.

Lomim se izmedju Xiaomi A3 i Samsunga A40.
 
Po običaju nemaš pojma.
Samsung, Apple, Xiaomi, Huawei.... baš svaki ima probleme. Sve je to masovna konzumerska roba, a proizvodjači nemaju ni vremena ni računicu da sve bude tip top.
Jedino u marketing ulažu maksimalno, sve ostalo po potrebi i situaciji.


b4ae23d5f5c996e2cfa802de6081cb6a.jpg
Kako nemam pojma kada koristim samsung jos od wave modela,pa s1,s3 ,n1,n2,n3,n4,s5,s6,s6+,s7 edge,s8plus,n9 ,sada me to vise ne zanima pa uzivam u srednjoj klasi drugih brendova
Uvrk je bilo pokusaja omalozavanja Samsungovog Ui al dzaba,drugi su bili mnogo gori,Samsung je uvek nudio kompletne telefone i to je bio njihov najjaci adut ,tako je i sada
Xiiami ce jos dugo biti model za siroke narodne mase bez love ,koji zele da misle da imaju premium model zato sto imaju sd 855 na fonu,*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stina
Model cine sve komponente telefona plus softver
a tu Samsung nema premca ,mozemo dodati sada i Huawei iako jos nemaju model da parira Note seriji,Iphone je vec neka druga prica pa ga necu pominjati
Sad ,znas kako istina boli ,ali tako je, kako je ,sve ostalo je prazna prica i mozete samo nastaviti se tesite i palite ,ali demokratija pa nastavite
Ponekada umirem od smeha sta se predlaze i kakve hvalospeve pisete, narocito o Xiaomi modelima, ali ko ne zna i ne zeli da se potrudi da malo preore net i zasluzuje da vas poslusa

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Kakav bar kod treba da slikas?

...riding on 720p...
 
Kako nemam pojma
Lepo, dovoljno je pročitati šta pišeš. Umesto da meni pišeš kilometarske postove bolje idi u odgovarajuće teme i ljudima koji imaju probleme objasni da njihovi telefoni rade "vrh vrhova".
 
Kako nemam pojma kada koristim samsung jos od wave modela,pa s1,s3 ,n1,n2,n3,n4,s5,s6,s6+,s7 edge,s8plus,n9 ,sada me to vise ne zanima pa uzivam u srednjoj klasi drugih brendova
Uvrk je bilo pokusaja omalozavanja Samsungovog Ui al dzaba,drugi su bili mnogo gori,Samsung je uvek nudio kompletne telefone i to je bio njihov najjaci adut ,tako je i sada
Xiiami ce jos dugo biti model za siroke narodne mase bez love ,koji zele da misle da imaju premium model zato sto imaju sd 855 na fonu,*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stina
Model cine sve komponente telefona plus softver
a tu Samsung nema premca ,mozemo dodati sada i Huawei iako jos nemaju model da parira Note seriji,Iphone je vec neka druga prica pa ga necu pominjati
Sad ,znas kako istina boli ,ali tako je, kako je ,sve ostalo je prazna prica i mozete samo nastaviti se tesite i palite ,ali demokratija pa nastavite
Ponekada umirem od smeha sta se predlaze i kakve hvalospeve pisete, narocito o Xiaomi modelima, ali ko ne zna i ne zeli da se potrudi da malo preore net i zasluzuje da vas poslusa

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk

Da, omalovažavamo brend, koji smo i sami koristili, a verovatno bi i u budućnosti, tek tako zato što ne mirišemo Samsung[emoji16].
Samsung je dobio koliko toliko zaokružen uređaj tek pojavom s10 i N10 serije. Sve pre toga je daleko od kompletnog.
Xiaomi je sa poslednjim flagship modelima i modelima iz srednjeg segmenta pokazao da ima dobre ideje i to su sasvim dobri telefoni koji nude dosta za uloženo.
Slažem se da se kupovinom Note 10+ dobija zaokružen uređaj ali meni jednostavno to nije. Overall mi je OnePlus7pro, pa Pxl3xl kojeg trenutno koristim. Samsung bi mi možda bio treći ili četvrti na listi. U najbitnijim meni stavkama kao što su softver i kamera Samsung kaska i dalje.
Ali najjači marketing radi svoje tako da imamo iP & Samsung kao većinske u većini zemalja.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno