Šta je novo?

Nov telefon - savet za kupovinu

Bash1711

Cenjen
Učlanjen(a)
28.10.2011
Poruke
51
Poena
160
Kao sto sam naslov kaze potreban mi je savet oko kupovine novog telefona. Nisam zahtevan korisnik, ne igram igrice, telefon iskljucivo koristim za kombinaciju muzika/pozivi/poruke/viber.

Prioriteti:

- sistem sa sto manje bagova+duza podrska,
- dobra baterija (da izgura dan bez problema),
- sto bolji zvuk na slusalicama,
- kamera da je bar neka sredina.

Od nekih modela koji su mi "zapali za oko":

- Samsung A51 - hardverski nista posebno, prelep ekran, osrednje kamere, Samsung UI 2.0.
- Huawei Nova 5t - Kirin 980 mislim da ce da "radi posao", bolja izrada od gore navedenog, jedino me brine situacija sto se tice buducih azuriranja.
- Motorola One Zoom - jako zgodan tel, sistem dosta slican cistom androidu.
- Xiaomi mi 9t pro - hardverski savrsen, jedino sto me brine MIUI. Vlasnici istog koje poznajem hvale telefon, ali zato MIUI bas i ne.

E sad ovo su neki modeli koje sam ja gledao, naravno ako ima nekih drugih predloga, samo recite.
 
ja sam uporedo koristio klot android 10 na poslovnom i miui na ličnom i čim sam mogao izbacio drugu karticu i ubacio poslovnu kod mene na poku.jedna jedina prednost klot androida su notifikacije tj bolje rešeno odgovaranje iz istih.sve ostalo je debelo na strani MIUI-ja.

a mi9t pro je toliko bolji telefon i hardverski od ostalih koji si naveo da je izbor bez ikakvog razmišljanja.
 
Romovi su prosecnom korisniku kojih je 99% nebitni, gcam isto 99% prosecnih korisnika ne koristi. Punjenje je toliko minorna razlika da nije bas vredno pomena. Razlika u ledjima?
To je stvar ukusa po meni. Meni je 9t samo crn lep, crveni i plavi su mi seljacki sa onim plamenovima. Ali kao sto kazem,stvar ukusa.
Svakako, nova 5t je sirova snaga. Mi 9t je zaokruzeniji i generalno bolji uredjaj.
 
...a nalazimo se na it forumu baš što smo prosečni korisnici.a i u tom scenariju stock miui vs stock emui je nebo i zemlja.punjenje naravno nije minorna razlika,tebi je nebitna jer vrv nisi ni koristio bilo šta dalje od 18w.

što se tiče gcam,ni ne znam na koliko šaomija sam stavio rodbini i prijateljima,sve 'prosečni korisnici'...i tako dalje i tome bliže,možemo do sutra pogotovo ako bi i ja sad krenuo subjektivno da ubacam poput tebe u priču.
 
Znaci Samsung A51 niko ne predlaze, a vidimi ni Motorola se ne spominje.... :)

Harvdverski je Mi9t pro savrsen, jedino me MIUI malo brine. (romovi i gcam mi ne znace mnogo). Nova 5t mi je vise bio opcija da biram izmedju MIUI vs stock EMUI. Kod Samunga me privukao ekran i UI 2.0 koji mi se nekako svideo onako iz prve.

Znaci manje vise svi predlazete Xiaomi?
 
android bez sitnih bagova ne može.tj može,ali samo na oneplusu i donekle na soniju (nije pravilo,ali generalno haj end soni bude okej par meseci posle prelaska na noviji android).svi ostali su u najvećem isti po tom pitanju,ali ništa što bi ti baš remetilo korišćenje i uživanje u fonu.MIUI je ako mene pitaš drugi najboplji skin posle oxygena i ako se držiš global stable-a imaćeš skoro minimum problema.

samsung je midrejndž fon plus okvirno 100e samo što piše samsung na njemu,a motorola i dalje ozbiljno kaska hardverski pa nema šta da traži u ovoj priči.dakle sve se svodi na to dal' baš sad odmah uzimaš fon i uzimaš ovde ili bi i nešto egzotičnije mogao da nabaviš i priuštiš.ali i sve i da je to slučaj,mi9t pro je BB kako god okreneš,samo se presaberi finansijski dal' si u mogućstvu npr neki oneplus sebi da priuštiš,ili npr neki oppo da nabaviš naprimer.
 
Znaci Samsung A51 niko ne predlaze, a vidimi ni Motorola se ne spominje.... :)

Harvdverski je Mi9t pro savrsen, jedino me MIUI malo brine. (romovi i gcam mi ne znace mnogo). Nova 5t mi je vise bio opcija da biram izmedju MIUI vs stock EMUI. Kod Samunga me privukao ekran i UI 2.0 koji mi se nekako svideo onako iz prve.

Znaci manje vise svi predlazete Xiaomi?
Ma i ja sam trazio/tražim novi mob pa sam dosta toga procito, uporedio, pregledi

Iz ta 4 ponuđena odmah izbaci motorolu i samsung, motorolu jer je motorola, a samsung jer nije na istom nivou pa ni približno kao ta dva

Čisto po performansama, 9t pro to je vrh, nova 5t isti nije loša, Ali već ako hoćeš ekran amoled koji te i vuče prema samsungu onda uzmi mi 9t

Što se tiče software iskreno mogu pričati samo o emuiu koji je meni bar vrh bio na p9 lite i honor 9, ovaj novi oneui nisam probao ono bar par dana da dam neko mišljenje

Po meni svi ovi jači software su tu negdje, opcija više manje, dodju sve na sve proizvodjace kad tad, vizuelno je jedino neka razlika drastična

Ja pošto isto 90% idem na miui baš sam eto čitao gledao, i osim tih viber notifuikacija koje fale ostalo sve baš super

Vidi još oneplus 7 ne znam koji od njihovih verzija ti se uklapa u budzet

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Ovde samo zaomi je preporuka, ako ti ne treba dobar ekran i aod notifikacija onda uzimaj kineza zaomi
Mi 9t ima vrh ekran, amoled je

Pa ono za date pare trenutno xiaomi je best buy u većini slučajeva, ne znam što je to tesko priznati, za uloženo dobije se najviše, u ovom slučaju mi 9t pro ima antutu skor od preko 400 hiljada, a ovi navedeni samsunzi više nego duplo manje



Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Svakako da antutu nije merodavan pokazatelj optimizacije samog telefona.
Ali da je u ovoj situaciji best buy to stoji. Ako je najbolji displej u ovoj situaciji prioritet onda a71.
 
Svakako da antutu nije merodavan pokazatelj optimizacije samog telefona.
Ali da je u ovoj situaciji best buy to stoji. Ako je najbolji displej u ovoj situaciji prioritet onda a71.
Ma najvise je pokazatelj hardwarea, 855 je nema dalje cpu, uz to se dobije 6gb rama, amoled itd

nek vidi i oneplus po meni obje bolje opcije od samsunga

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Znaci da rezimiramo:

- za oko 300+ evra Xiaomi nema konkurenciju, jedina mana notifikacije. (modeli Mi 9/9t pro)

- sto se tice predloga za Oneplus, tu vec ulazimo u kategoriju 400-500 evrica u zavisnosti od modela (6t ili 7, 7t), Za te pare moze i Samsnug S10e/ S10 ili Huawei P30/P30 pro da se nadje.

- budzet varijante Samsunga, Motorole, Xiaomia i Huawei-a niko ne predlaze na duze staze, ili njihova kupovina nema smisla pored Mi 9 serije.

Sto mu na kraju dodje ili Xiaomi Mi 9/9t pro kao neka zlatna sredina ili prelazak u top kategoriju Oneplus/Samsung/Huawei. :) Nije da nisam razmisljao i o toj opciji, samo mi je to delovalo malo kao "overkill", s obzirom na moje koriscenje telefona.
 
Poslednja izmena:
Imaš i note 8 pro, još jeftiniji samo nema amoled ekran, ali po snazi super za cijenu svoju

Vjeruj i ja sam tu bio u dilemi Note 8 pro/mi 9t/mi 9t pro/one plus 7 mislim i dalje sam iako eto odlučio sam 98% recimo samo da krene mart pa ga mogu uzeti tj
ovaj otplatiti još ovu ratu :D

Mislim ta viber ikonica na Aod samo čak mi je i zanemarljiva iskreno, cuti ću poruku ili upaliti ekran i vidjeti
Ja one plus 7 što sam bio našao bio je mislim 380-390 eura i da sam odlučio toliko potrošiti prije bi njega uzeo nego s10e i slično

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
+1 za Note 8 Pro. Za tih 200 eu koliko su otprilike novi 6/64 modeli nema bolje kupovine. Ako ne zahtevate amoled mislim da je najbolji "bang for the buck".
 
Pricate za Motorole kao da ste ih imali i koristili
Naravno ni videli ,mozda u nekoj ekspozituri ili "kod ortaka"
Odlicni modeli ,bar ne moras da ih budzis sa gcam i slicnim glupostima
Narocito Zoom,koji po izradi i kvalitetu sije sve kineske nedovrsene modele
Kupis kao neku zver od telefona pa onda plastika ,losa izrada ,budzenje aplikacija,ubitacni procesor ludacka grafika itd
Zasto to,jer je trenutno pomama za sirotinjsko zadovoljenje i potrebu imanja "premium modela"
Kupi brate mili kompletan fon,kakav crni procesor i grafika pa neces da sa njime da ores pa ti to treba
Kada budes hteo pravi premium model onda zna se sta se uzima Samsung,Huawei i Iphone sve ostalo kaska za njima u svakom smislu
Ovo sto.cujes po.forumima sarene laze najobicnije ,procitaj sta kazu ljudi o toj Mi seriji ,jeste dobri su,ali cak i note 9 je note 9
Znaci zahebi kineze i njihove nedovrsene modele kupi lepo neki kompletan fon ,nebitno da li je srednji segment ili premium ,znas zasta ti treba i koliko novca bi dao pa.odluci


Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Ne znam da li znaš, ali ima 3-4 godine kako je Lenovo kupio Motorolu. Da li znaš odakle je Lenovo? Daleko od toga da je reper kvaliteta telefona gde se proizvodi. Svi se oni prave u istim fabrikama btw. Jeste Zoom ok uredjaj, ali ne treba da se vređaš, ako ga niko nije preporučio, jer nekome možda ne odgovara sd675. Treba biti objektivan i naći telefon sa najmanje mana koje možeš da svariš, jer i na telefonima od 1000e ima problema, a ne na telefonu od 200-300e.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Motorola je jedina koja u low/midrange segmentu parira Xiaomi/Redmi. Barem po kvalitetu i cenama. Forsiraju čist android, imaju solidan izbor telefona i kvalitet im je ujednačen. Generalno, One Action/Vision su dobar pandan Redmi Note 8/8T ili Mi A3.
 
Motorola je po softveru iznad Xiaomija lagano. Čist Android uz dodatak isključivo korisnih opcija, bar je tako bilo na G5 Plus, koju sam zadnju koristio. Npr. shake to turn on/off flashlight, možda sitnica, ali kako jednostavno i korisno.

Nalikuje na Oxygen po malo, ali ipak više naginje ka stock Androidu.

edit: zaboravim da napomenem, ovo je naravno sve subjektivno, neko voli heavy skinove...
 
Poslednja izmena:
Motorola je kvalitetno sklopljen i pouzdan telefon. Koristio sam G5+ i G6+. Moj brat koristi G7+. Moj G6+ je sada kod supruge, menja MI A1. Moto actions su ekstremno korisne. Imao sam i Redmi note 5. Za mene su Motorola telefoni, ipak, kvalitetniji i bolji od Xiaomi.

Sent from my Samsung A71 using Tapatalk
 
Ja lično koristim Motorolu i ne znam šta bih drugo kupio sada,a da ne osetim manjak tog softverskog dodatka, jer moto action je baš baš korisna stvarčica. Kvalitet izrade je na top nivou, ali softwerska ažuriranja blagi užas (bar je bilo na mom modelu).

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno