Šta je novo?

Problem sa statičkim elektricitetom

Nisi dobro razmislio :) uzemljenje upravo tome i služi.

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk

Nisi ti dobro video na sta se to odnosi - pitanje za razmisljanje jeste: Ako nije dobro uzemljeno, da li UPS moze resiti problem? Logika kaze da ne.
 
ali kod nas je parket u prostoriji.

Onda vam je izgleda zastitni lak na parketu uzasnog kvaliteta. Probajte gumene podloge ispod nogu dok sedite, ako nema vise statickog, onda je to to.

...riding on 720p...
 
Moguce je da su i stolice sa gasnim amortizerom uzrok privremenog gubitka slike na monitoru.

https://support.displaylink.com/kno...lay-intermittently-blanking-flickering-or-los

Sad sam pročitao tekst sa linka koji si dao i čini mi se da je to upravo slučaj kod nas. Prilikom ustajanja sa stolice se generiše ESD impuls koji može da izazove razne električne smetnje, i to se upravo i događa prilikom ustajanja sa naše dve Ikea Marcus stolice. U svakom slučaju, logičnije mi je nego da se ESD generiše hodanjem po parketu.
Buni me kako da se to nikom sa foruma ne događa, a pokupovali smo sve Markuse u zadnjih godinu dana?

Šta mislite, da li bi bilo pametno da uzemljimo stolice vezivanjem na masu (radijator ili uzemljenje)?
 
Ako mislite da su stolice problem postoje specijalne ESD stolice. Ako vam nije skupo da ih kupite.
Najsigurnije je da se izmeri statički elektriciteti i da se vidi gde je problem. Može sve da se izmeri od elektricita koji osoba pravi dok hoda ili koji se generiše na radnom stolu, podu, stolici itd. Ne znam da li postoji firma u Srbiji koja meri el stat. paražnjenje jer u mojoj firmi mi to radimo sami pomoću specijalnog uređaja, jer moramo da poštijemo pravila ESD zaštite (nosimo ESD obuću, majice imamo ESD podloge i narukvice za uzemljenje od 1 oma i specijalni ESD pod).
Možete da nabavite i ESD podloge za stolove, nisu skupe, ali najbolje je ESD pod, ali to je malo veći trošak.
 
Poslednja izmena:
Da ažuriram status...
Pre mesec dana kućište računara koji se blokirao sklonjeno sa stola i spušteno na pod. Od tada više nije bilo problema iako je sada takoreći na 10cm od stolice. Pre toga smo takođe pokušavali sa spuštanjem na pod ali na drugu stranu (uz zid) i to nije rešilo problem.
Neću ni da pokušavam da objasnim, bitno je da je problem rešen.
 
Nazad
Vrh Dno