Šta je novo?

CEMU - Wii U Emulator

Igra obavezno u 1.5 verziji kako bi radili svi modovi.
Takodje toplo savetujem One UI/PS4 UI ako koristite xbox ili ps4 kontroler kako bi opis se opis na ekranu podudarao sa layout-om vaseg kontrolera.
 
To je mod, guglaj Zelda One UI, cisto ako se ne snalazis sa igranjem na dzojstiku, kada otvoris meni u igri on ti pokaze Nintendo kontroler, pa ume da bude nejasno sta stiskas na Xbox/PS kontroleru kao akternativu. U u sustini ako si vec pohvatao komande, nema greske, bitno da su ti svi tasteri aktivni, kako bi mogao da udjes u sve menije i da koristis luk i strelu. U prilogu je tipicna konfiguracija za Xbox kontroler(i njegove klonove).
 

Prilozi

  • xbox.jpg
    xbox.jpg
    122.4 KB · Pregleda: 90
Poslednja izmena:
Genijalno, nisam imao predstavu da je sve ovo moguće. Radi kao podmazano
 
OpenGL je manje bagovao na Nvidia karticama, nisam imao preklapanja tekstura i slicne probleme u mario kartu i u Zeldi(u Shrine-ovima), ali su performanse cini mi se bolje na Vulkanu od poslednjeg update-a.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Ja do sada igrao samo na Vulkanu i sve radilo besprekorno, probao malopre OpenGL, pustio Mario Cart 8, radilo losije od Vulkana, pokusao da pustim Yoshi, krenulo 3 sata da ucitava shejdere kreshovalo par puta, nije htelo ni da startuje... bolji mi je Vulkan, iako sam na Nvidiji.

Sto se tice moda za dzojped, par puta mi je zasmetalo u igri sto mi ne pokazuje pravi layout, videcu dal ce mi smetati i kad naucim kontrole, pa ako bude, stavicu ga, sad svakako igram one druge dve pomenute igre :)
 
^ izbaxuzirao sam se, evo sad sam na kraju treceg sveta, zadnji nivo sa boss-om 3-8 i cim prodjem kroz prva vrata u nivou, ne da samo Yoshi pukne, vec pukne ceo Cemu, izbaci me u windows... menjao sve opcije, pokusao bar pet puta, uvek isto.
Danas sam stavio ovaj zadnji update za Cemu sto je danas izasao, ko zna, mozda on zeza, iako sam presao nekoliko nivoa bez problema dotle.
 
Secam se da sam pre jedno godinu dana igrao igru na i7 2600 najnormalnije.
Sada sam resio da je igram opet, skinuo najnoviju verziju, najnoviji cemu, podesio sve, ali mi stalno secka kada pravi one shadere... Ranije je postojao sajt gde sam skinuo sve vec napravljene shadere, zveknuo u folder i sve je to radilo normalno... Jel postoji to jos uvek, ili sta vec da uradim da mi igra ne secka na svakih nekoliko sekundi, cim odem na novo mesto
grafa je gtx1060 3gb, proc 3700x, 32gb ram
 
Poslednja izmena:
Imaš više sajtova, samo guglaj.

Na Redditu postoji stranica sa listom shader cachea za sve bitnije igre.
 
nasao sam i stavio. Sada radi bolje ali mi i dalje secka kada radim nesto ( isecem drvo, tucem se sa nekim...) Do jacine kompa nije sigurno. Isto je i na vulkan i na opengl. Namestio sam i ono triple core ili sta vec.
 
^ izbaxuzirao sam se, evo sad sam na kraju treceg sveta, zadnji nivo sa boss-om 3-8 i cim prodjem kroz prva vrata u nivou, ne da samo Yoshi pukne, vec pukne ceo Cemu, izbaci me u windows... menjao sve opcije, pokusao bar pet puta, uvek isto.
Danas sam stavio ovaj zadnji update za Cemu sto je danas izasao, ko zna, mozda on zeza, iako sam presao nekoliko nivoa bez problema dotle.

Resio sam, prebacio na opengl, presao taj nivo i vratio na vuklan, to je jedino mesto gde igra ima taj crash na vulcanu, tako da sam miran do kraja :)

Predjoh Mario Cart 8, sasvim dobra voznjica za zezanciju, za decu je extra, ali eto i meni "matorom konju" je bila ok.
 
meni donkey kong tropical freeze, super mario, rade u 60fps lock na OpenGL-u, npr. kada prebacim na Vuklan u donkey kong imam glicheve kad sakupljam banane pa me to jako nervira... tako da igram na OpenGL...
e sada, instalirao sam Zeldu sa poslednjim updateom i dlc, podesio sam u podaseavanjima rezoluciju 1440p, ucitao shadere neke od 70mb, to prolazi brzo... ali mi je fps oko 40-60?!?!
ima li nesto bitno da se podesi da to bude fixno 60fps. Mnogo me nervira.... ili da probam sa nekim starijim update-om....
igram na masini iz potpisa, a rezoluciju 1440p guram zbog 4k televizora da pristojno izgleda.

*takodje da napomenem citajuci prethodne postove, npr. igrica TopSpin 4 (tenis) na RPCS3 emulatoru mi radi na 2160p zakucano 60fps i taj emulator koristim samo za tu igricu jer je savrsena!

sa zeldom moram da vidim sta cu, voleo bi to da igram ali ne mogu s tolikim padovima frejmova nervira me....

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
meni donkey kong tropical freeze, super mario, rade u 60fps lock na OpenGL-u, npr. kada prebacim na Vuklan u donkey kong imam glicheve kad sakupljam banane pa me to jako nervira... tako da igram na OpenGL...

i ja imam te gliceve sa bananama na vulkanu, probacu opengl, iako mi sudeci po Yoshiju mnogo gore radi opengl od vulkana, bude seckanja, gliceva i mnogo vise laguje, takodje nenormalno dugo ucitava one celokupne sejdere kad startujes igru u odnosu na vulkan, doduse tako je samo kod prvog startovanja, ali bude i oko 10 minuta...
mene Yoshi opet zeza, opet moram da stavljam na opengl da bi presao jedan nivo, jer opet puca na Vulcanu kad prodjem kroz odredjena vrata.

e sada, instalirao sam Zeldu sa poslednjim updateom i dlc, podesio sam u podaseavanjima rezoluciju 1440p, ucitao shadere neke od 70mb, to prolazi brzo... ali mi je fps oko 40-60?!?!
ima li nesto bitno da se podesi da to bude fixno 60fps. Mnogo me nervira.... ili da probam sa nekim starijim update-om....
igram na masini iz potpisa, a rezoluciju 1440p guram zbog 4k televizora da pristojno izgleda.

Hmm cudno, meni Zelda samo u 4K radi u oko 45 fps-a, a u mojih natural 2560x1080 gura bez problema 60 fps lock.
Bem li ga , jel si video jel su ti senke na medium, jel si podesio kako treba recompiler, sa vsync on/off, probaj bukvalno sve opcije.

Sad igram Super Mario Bros U, odlican je i odlicno radi, samo mi cudno sto su napravili da se Mario tako sporo krece u odnosu na one starije 2D delove.
 
Poslednja izmena:
veceras cu da zapišem gde sta ide kako, da poskidam igrice koje me zanimaju, sve da odredim gde sta ide... više sam se smutio ko som...ne znam vise koja podešavanja idu i za koju igricu, šejdere... svasta nesto! lepo pdf editor i udri!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Sva podesavanja za sve igre su ista, kao sto je odradio taj lik u klipu, samo stavis svoju rezoluciju i mozes da experimentises sa par opcija.
Meni je isto bilo zbunjujuce na pocetku gde sta da stavljam, ali lik iz klipa je sve bas lepo objasnio, samo treba pazljivo odgledati sve i podesavati korak po korak sve, meni je jedino bilo zeznuto za sejdere sta i kako, ako se razlikuju verzije, ali i za to ima upustvo, pa posto sam poskidao sve sta ocu, sad mi preostaje samo da uzivam, ostalo mi je da zavrsim jos ove igre:

Capture.JPG

Mario je 1.63 gb + ima update 77 mb + dlc 720 mb
 
Poslednja izmena:
Predjoh Yoshi's Woolly World, simpaticna platformica, zadnjih par nivoa su teski.
Iznenadilo me jedino sto su svi boss-ovi bas laganica, sto ne zameram toliko, jer i inace ne volim boss fight, a ovde mi je simpa.
 
Poslednja izmena:
Ljudi jel može na PP gde skidate igre za ovaj CEMU i u kom formatu su ti fajlovi, skinuo sam zeldu ali izgleda je za switch verzija :trust:
Ne sećam se kada sam zadnji put skidao narodne verzije ali hteo bih da probam neke nintendo igre pa da se rešim da li da uzimam switch ili ne :d
 
Presao sam Super Mario 3D World, odlicna platformica, prilicno lagana u pocetku, a posle postaje izazovna.
Jako lepa grafika, zabavna, prava uzivancija za igranje, jedino me smorilo na kraju sto mora da se skupi odredjen broj zvezda koje se skupljaju u nivou,
da bi se otkljucali predzadnji i zadnji boss fight, pa sam morao da se vracam na desetine nivoa koje sam vec presao, ne bi li pokupio i dovoljan broj zvezdica,
ali to nije bio toliki problem, jer su nivoi veoma kratki, oko 10 minuta, a imao sam dovoljnu zelju da predjem igru, pa me nije mrzelo.

Pored gomile igra za Wii koje sam probao preko ovog emulatora, samo tri sam zavrsio, Mario Cart 8, Yoshi Woolly World i ovu...
Ova mi je najbolja od svih pomenutih i na prvom mestu mi je za ceo sistem, Mario Cart 8 na drugom i Yoshi na trecem.

Za kraj sam sacuvao najbolje - Zelda BOTW, pa cu videti gde ce mi se ona na kraju kotirati na listi, dal ce biti najbolja.
 
 
Ja par nedelja nisam igrao Zeldu, danas otvorim CEMU i on se automatski apdejtuje. Ranije sam na Vulkanu imao konstantnih 60fps, sad na svakih par sekundi dropuje na 40ak. Prebacim na OpenGL i u proseku radi na 50ak fps, što je donekle i prihvatljivo, ali nervira me jer je radilo kao sat ranije.
Je l' se desilo ovo još nekom? Bukvalno ništa od podešavanja nisam menjao.
 
Mogu reci da sam prijatno iznenađen ovim emulatorom. Imam i5 7500,koja grafika je dovoljna za 1080p gaming?
 
Ja par nedelja nisam igrao Zeldu, danas otvorim CEMU i on se automatski apdejtuje. Ranije sam na Vulkanu imao konstantnih 60fps, sad na svakih par sekundi dropuje na 40ak. Prebacim na OpenGL i u proseku radi na 50ak fps, što je donekle i prihvatljivo, ali nervira me jer je radilo kao sat ranije.
Je l' se desilo ovo još nekom? Bukvalno ništa od podešavanja nisam menjao.

Da, desavale su mi se takve stvari posle update-a.

Uglavnom sto se tice Zelde, ko da se secam da mi je ranije radila u 60fps, sto vise nije slucaj...

Sad imam oko 48 fps, a pada i do 42 na opengl-u, a na Vulkanu radi jos gore.

Sto je najgore, imam isti frejmrejt dal stavio 4K, 2560x1080 ili cak 720p, razlike prakticno nema...

Tako je na otvorenom prostoru, a kad udjem u neki zatvoren prostor, onda pici 60 fps lock.

Nista, moracu da zazmurim na jedno oko i tako da igram ili cu lockovati fps na 48, videcu.
 
Zelda BOTW... Ohhh my gosh... uzasno dosadna igra... mucio sam se nekih 14 sati da je zavolim, nije islo, pa sam morao da raskinem.
Ajde uzivao sam prvih par sati, ali vrlo ubrzo potom mi je postalo jako dosadno i jednolicno, jednostavno nema nijednog elementa koji mi se svidja, ni prica, ni likovi, ni gameplay...
Gomila gradova, sa gomilom likova, sa gomilom bla bla bla... bas dosadna prica... ne znam, mozda je igra vise za mladje narastaje, ali meni nikako ne lezi, sto me ne cudi, jer su mi i prethodne Zelde bile takve...

Ovim zavrsavam svoje igranje sa CEMU emulatorom, presao sam 3 dobre igre i vredelo je zbog toga, pa kasnije za godinu dana kad kompletno nadogradim komp, videcu stanje nekog PS3 emulatora, RPCS3 ili koji vec bude, pa cu tu nastaviti druzenje.
Nintendo igre su mi sve na istu foru, vesele boje, radosni uzvici Jej, Uau itd, vidi se da je namenjeno za decu, ali i pored toga, ima par naslova koji mogu da zabave i starije.
 
Nazad
Vrh Dno