Šta je novo?

CEMU - Wii U Emulator

@Glenn
Pa nemam pojma sta se onda desava!Tako i meni odradi,ali svaki put kada pokrenem igru budi vise zavisno koliko sam odmakao u igri!
@Precise
Ja sam isto pomislio da ima neki fajl koji sadrzi shader-e za celu igru,ucita jednom i radi kako treba!Nisam stvarno pametan!
 
Evo sad sam igrao pola sata, nisam dobro zapamtio, ipak mi pri pokretanju igre zaista ucitava taj bar sa shejderima i brzo to odradi, ali i dalje u igri se da kazem na tipa svakih 10 sekundi pojave neki shejderi za ucitavanje, nekad jedan, nekad par, brzo odradi, nekad 30, pa se saceka oko sekund, dve...
fps mi je uglavnom na 60, ali cim krene to ucitavanje shejdera, padne na 40, nekad cak i na 30, moracu jos da se igram sa opcijama i istrazujem, da vidim dal ima resenja.
Nisam siguran, deluje mi koji deo mape ucita shejdere, da ih kad se vracas ne ucitava ponovo, to sam i testirao mada se desilo da i tad ucitava, ali dosta redje.
Igra mnogo bolje radi nego ranije, zaista glatko i 60 fps, jedino to stalno ucitavanje shejdera smara.
 
Odradio sve po upustvu. Instalirao najnoviju verziju cemu 1.17.2b, instalirao poslednju verziju igre 208, DLC 80 i podesio sve ali mi igra koči posle rečenice "open your eyes". Našao sam na netu da se ovo i dešavalo ali na starijim verzijama cemu. Da li neko zna šta je sad problem? Koju verziju igre vi koristite?
 
Davno je bilo i vidim dosta je napredovao emulator.
Ja kad sam igrao trebalo je dosta tog kesa, par giga, znam da sam povecavao page file u windows da mi to ima mjesta.
Igra ce napraviti sama kash kako idete kroz svjet, svako novo mjesto na mapi trazi i novi kes.
Imao sam oko 9 giga kash fili ili cak i vise, ne sjecam se, star sam covjek:d
 
Odradio sve po upustvu. Instalirao najnoviju verziju cemu 1.17.2b, instalirao poslednju verziju igre 208, DLC 80 i podesio sve ali mi igra koči posle rečenice "open your eyes". Našao sam na netu da se ovo i dešavalo ali na starijim verzijama cemu. Da li neko zna šta je sad problem? Koju verziju igre vi koristite?

Isto te, te mislim da su i zadnje.
Desava se, vidi na yt ima par resenja.
Ja sam imao prvo problem sto sam skinuo repack gde je sve preinstalirano, jer upustvo nije namenjeno za to, ali ako si cisto skinuo rom, update i dlc, onda to nije problem, a po verziji vidim da si sve uredu uradio.

Edit

Sto se tice igre, podseca me bas na Dragon Quest taj neki vizuelni stil, mada mi Dragon Quest ima i simpaticniju grafiku i osetno bolji gameplay, mada ja i jesam fan potezne borbe, bili su i odlicni likovi i prica, a ovde mi je za sad jako pusto, no rano mi je jos da pricam, ali pocetak mi je malo dosadan, videcu kolko ce me drzati, kad me jedan Dragon Quest isto nije zadrzao ni do pola igre, videcemo... sto mi je bas krivo, jer me sa jedne stvari tako privlaci, ali onda kad se zaigras i vezes gomilu sati nekako vidis kako je sve besmisleno... meni je od Dragon Questa odvratilo svaki cas one glupe borbe, random encouteri, sto je previse, previse je i mrzim respawn neprijatelja na mapi, tipican japanizam, videcemo ovde, potrudicu se, zelim da mi se svidi, rano je da pricam. Grafika je zaista puna detalja i sitnica, igra je udobna za igranje, eto nesto i da pohvalim.
 
Poslednja izmena:
moraš da imaš na umu da je ovo zelda,jeste nešto zrelija ali nintendo nikad neće ići predaleko sa zeldom,uvek će primarno biti fokus na klincima,samo se sad mislilo i na malo starije fanove serijala,zato je taj početak faktički tutorijal za decu.
 
Meni igra radila perfektno sa nekim Cemu buildom od pre pola godine na Ryzenu 2600, padao je FPS na 55 što mi je prihvatljivo.

Čak i za motion kontrole nije problem da se podese, neophodne su za neke shrineove.

Zelda je mogla da se tera u 4K i pre godinu dve ko je imao hardware tako da emulator kida odavno i dok je bio podržan samo Open GL ali eto ne prestaju da ga unapređuju.

Samo skinuti gotov shader cache sa neta, staviti ga u folder i renameovati kako bi bio učitan prilikom pokretanja igre.
 
Nesto mi nije jasno, guglao sam i nisam uspeo da nadjem, za Zeldu mi je sve bilo ok, jer kad sam skinuo, bio je rar fajl, ali sad sam skinuo jos neke igre i sve su u iso formatu i ne znam sta da radim sa tim, nece emulator da ih ucita, ne mogu nista ni da raspakujem ni da mountujem, jedino nudi da se igra nareze, jel moze neko da me uputi?
 
Windows 10 ti "otvara" ISO fajl. Igre idu u "games" folder ako se nesto nije promjenilo.
 
Poslednja izmena:
Ili jednostavno skinuti Wii U backup manager koji sam skida igre i dekompresuje ih u odabrani folder.

Nakon toga samo refreshovati game list u Cemu.
 
Za skidanje igre (i generalno Wii U igara) možete da koristite Wii U USB Helper. Na Reddit-u ima odlična tema sa uputstvom kako se podešava, samo u Google kucajte: "Wii U USB Helper after discontinuation".

Pored igre, može da skida i update i DLC.
 
Probao sam i zaista divno radi.
Sad me samo zanima dal mogu da uradim nesto sa ovim ISO fajlovima ili sam dzabe skidao?
Dal ima neki program koji moze da to unpackuje, pa da imam taj meta fajl, da bih mogao da dodam igru u emulator?
Ja sam se nadao da ovaj wii u usb helper mozda ima i takvu funkciju, jer on svakako unpackuje posle skidanja, ali ne vidim nigde opciju da mogu da dodam iso da ga otpakuje, vec jedino moze ako se igra skine od pocetka, tako da cu morati sve ispocetka da skidam, ako ne nadjem drugo resenje.
Hvala svakako, odlican je prog!
 

Zanimljivije mi je isprobavati ove emulatore nego samo igranje!Probao sam sada i Persona 5 i deluje mi kao dobra igra,a lepo i radi pritom!
 
Poslednja izmena:
Probao sam sada i Persona 5 i deluje mi kao dobra igra,a lepo i radi pritom!

Ja sam Personu 5 odigrao na PS4. Pre toga nisam znao ništa o igri. Ušao da probam što bi rekli i ostao 120 sati. Neverovatna igra.
 
^
Dobro je kada dobijes potvrdu i od nasih domacih ljudi,a ne samo sa Metacritic-a!To je najbolje kada ne ocekujes nista od igre,a na kraju zaglavis stotinjak sati!
 
Isprobao sam dosta igara juce, najbolje do sad su mi upravo ova Zelda i Super Mario 3D World, zatim Mario Kart 8 je dobra zabava, ne znam kolko ce me drzati, Yoshi Woolly World i Donkey Kong Tropical Freeze su mi dobri za sad.
 
Klinac cepao Mario Kart 8 jos na staroj masini sa i5-2400, 8GB RAM i GTX 1050. Sad na Ryzen 2600 i RX570 jos bolje naravno, za klince bas ima dobrih igara.
Kad smo vec na temi, da li ste probali Yuzu? Nintendo Switch emulator koji je poceo da pokrece igre, jos je losa optimizacija ali neke igre rade, nisam stigao da probam, BSOD Gaming na YT je pricao o tome.
Takodje ima i PS3 emulator koji se razvija, Uncharted radi jako lose dok Tekken 5 DR radi odlicno.
I naravno ovo:
http://pica-pic.com/
Steta sto je pisano u Flash-u i nije prebaceno kao neka App.
 
Poslednja izmena:
Ja cekam da razviju PS3 emulator RPCS3 na nivo na kojem je sad Cemu.
Ima vec par igra koje mogu dobro da se igraju, ali uglavnom je lag fest od 10 do 30 fps, ali ne sumnjam da ce za nekih godinu dana i to ici na 60, pa da odigram Last of Us i ostale PS3 excluzive.
 
na sreću, krupno grešiš, maj frend ...

velika većina igara i sad radi sasvim pristojno na RPCS3.



à propos last of us, za godinu dana (tj. kad ps4 bude EOL) ćeš mnogo verovatnije da je odigraš na orbitalu, nego na rpcs3, jer je cell mnogo teže emulirati nego freeBSD @ x86
 
Poslednja izmena:
E pa super onda, znam da neke rade sasvim dobro u 60 fps, dok neke nece preko 10 fps, ja sam gledao ovaj nesto stariji video, vidim na osnovu tvog da se situacija dosta poboljsala.




Sto se tice Cemu, nasao sam sajt i upustvo odakle za dosta igra mogu da se skinu vec napravljeni shader cache folderi, skinuo sam za desetak igra i stvarno odlicno radi, na pocetku je ucitavanje malo duze, ali posle nema uopste stucanja, tek sporadicno ponekad ako zafali poneki shejder, ali bas bas retko kad, tako da sad mogu da uzivam bez trzanja, jeste da nema tih foldera za sve igre, ali ima za one najbitnije.
Ako nekom treba nek mi se javi na PM, jer ne znam dal je protiv pravila da ovde kacim sve to?
 
Poslednja izmena:
protiv pravila je. koristi pp
 
Može samo info gde skidate igre, update i dlc? Ja sam našao na određenim sajtovima, ali nisam 100% siguran da je to najnovija verzija. Skinuo sam Zeldu preko Wii U USB Helper-a, ali to je Wii U verzija i nema sve što hoću :)

Na pm, normalno. :d

Sad sam probao i radi mi u 16 fps :d
 
Poslednja izmena:
Oslobodih Vah Ruta-u sinoc. :D

Iako sam igru igrao pre par godina, ipak mi je sada nekako bolje legla
 
Može samo info gde skidate igre, update i dlc? Ja sam našao na određenim sajtovima, ali nisam 100% siguran da je to najnovija verzija. Skinuo sam Zeldu preko Wii U USB Helper-a, ali to je Wii U verzija i nema sve što hoću :)

Na pm, normalno. :d

Sad sam probao i radi mi u 16 fps :d

Kako?
Nemoguce, onda nisi uradio sve po upustvima, kad meni sa mojom masinom koja je slabija od tvoje sve klizi u 60 fps lock.
 
Možda nije skinuo shaderCache. Trebalo bi da radi lepo na njegovoj konfiguraciji. Meni varira oko 40-50 npr.
 
Moguce, ali tada bi mu samo privremeno padalo na 16...
 
Evo odradio sam sad još neke stvari (ladno nisam do kraja ispratio klip). Međutim, sad kad upalim igru, odjednom mi kontroler ne funkcioniše. Timeline:

- Jutros sam mogao da ga koristim, pomerao sam Linka par koraka
- Malopre sam mogao da ga koristim, podesio kontrole ponovo
- Sad mi piše Press A Button i ne funkcioniše, kad odem u Input opcije, ništa ne funkcioniše, a do malopre je moglo

Sve u svemu, podesio sam sve, ali sad ne mogu da testiram :d
 
Igrao sam The Legend of Zelda: The Wind Waker HD, smorio se posle par sati i obrisao... ovaj zadnji deo mi deluje mnogo bolje, tako da ga cuvam za kraj, a sad igram Yoshi-ja koji mi se bas svidja za sad i igram Mario Kart 8 koji je odlican.
 
Nazad
Vrh Dno