Šta je novo?

CEMU - Wii U Emulator

lepi kokan

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2007
Poruke
6,168
Poena
695
Moja oprema  
CPU & Cooler
r5 5600 / LC cc-120 p/p
Matična ploča
AsRock b450m pro4
RAM
g.skill 2 x 16gb 3200 ddr4
GPU
rx 5700
Storage
wd sn570 1tb nvme / wd purple 4tb
Zvuk
Altec Lansing 621
PSU
fsp 750w
Monitor
VA
Ostale periferije
win10 ltsc
Pristup internetu
  1. Optički internet
Konačno full ugođaj, po mnogima jedne od najboljih igara u skorije vreme.

Performanse indentične nativnom PC izdanju, sledi upucva, end indžoj !

 
Poslednja izmena:
rešeno je sve. 60fps steady na mašini iz potpisa.

stabilno, bez bagova, gličeva i sličnih šenenigensa.
 
Poslednja izmena:
si išao malo van predviđene trase (nppr meni je to cela poenta igre)?mislim da sam kombinovano skucao bar 1000nak gigabajta raznoraznih keševa dok sam se bakćao sa tim,i ni na jednom keširanje nije bilo urađeno do kraja,čim malo zađeš van predviđenog kreće mucanje.
 
Evo da se javim i ja, presao sam igru i prosetao gde god sam mogao, nigde nije kesiralo samo kada sam prvi put startovao igru. Igra radi na 60 fps i bez stucanja na mom kompu iz potpisa.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
si išao malo van predviđene trase (nppr meni je to cela poenta igre)?mislim da sam kombinovano skucao bar 1000nak gigabajta raznoraznih keševa dok sam se bakćao sa tim,i ni na jednom keširanje nije bilo urađeno do kraja,čim malo zađeš van predviđenog kreće mucanje.


a da ja tebi kažem da si kovrdžavi plavušan i da imaš dvesta kila ?

to se, druže zove pričanje napamet, i omalovažava sagovornika. u poslednjoj verziji su svi bagovi ispeglani i igra radi kao i svaka druga nativna PC igra.
Vkusite i vidite.
 
@lepi kokan
Probao sam ja pre jedno godinu i po dana pa nije bas nesto radila kako treba!Mada onda sam imao i5 6500 pa je bilo malo i stucanja!Probacu,pa javljam utiske!Hvala sto si nas podsetio na ovo!
 
Vulkan podrška je uvedena pre manje od mesec dana, a max optimizacija tek verzijom 1.17.2 od prekjuče.

Tako da te ohrabrujem da probaš ponovo.
 
Ja sam poceo igrati prije nekih godinu dana. Mozda malo krace. Postavljao sam screenshotove na "sta igrate" temi. Sa 3570k i gtx660 2GB, 8GB rama, igra radi izmedju 50-60FPS. U gradovima spada na pedesetak. Znaci igriva je sa starim i5 i grafom od 60€. Ono sto je problem je sto ljudi ne znaju nastimati emulatror. Izuguglajte ili ima na YT kanalu iz prvog posta. Ja sam to davno odradio i nisam više dirao. Sa novim updateom koji je jucer izasao bi trebala raditi bolje eli mene mrzi podesavati.

image.png


image.png


image.png


image.png


image.png


image.png


image.png


Ali obzirom da nije neka pucačina i akciona igra, ovo se opusteno moze igrati na lockanih 30FPS.

Sto se same igre tice, vecini je ovo najlosija Zelda. Ljudi ne vole open world i prazan hod. Sto se mene tice, igra je predivna. Vise sam vremena potrosio istrazivanjem nego sto sam kvestove obavljao. Ako ovako nastavim igrati, nabit cu 1000 sati, lol. Kada sam prvi put isao u planine, otkrio sam onu tehniku prenosenja vatre jer ako upališ baklju i podjes se penjati, baklja se ugasi pa se zaledis. Pa sam skontao da zapalim vatru svakih par metara u slucaju da je izgubim. To su one plaline iza spawn pointa kada se tek starta. Mislim da sam taj dio satim igrao jer mi je bilo zanimljivo.

Jedna od igara u kojoj uzivam pronalaziti bossove ili neka sela, likove. Jednom sam se penjao na visoko brdo, izgledali mi kao da nesto gore ima. Pronasao sam mač koji me poslije dosta dobro sluzio.

Jasno mi je da neki ovo ne vole, da su za linearne igre. Svi smo drugaciji po putanju zabave ali je meni Breath of the Wild u top 5 igara koje sam ikad igrao. Zvuk, efekti, animacije, bossovi, npc-evi su jednostavno predivno odradjeni sa dosta pažnje.
 
@kokan, imamo isti proc, tako da cu bas da probam, ja kad sam probao pre godinu i jace, seckalo je ko ludo, totalno neigrivo, svaka cast ako su je sad osposobili da radi u 60 fps.
Jel moze na tasti ili mora dzojped?

Edit

Kako rade ostale igre, recimo Super Mario 3D World?
 
Poslednja izmena:
taštu izbegavaj generalno,pogotovo za igre. ;)

kokan:

pa lepo te pitao,mogao si da kažeš da vise nema precache-a tj da su rešili konačno to...
 
Odigrao jos davno, dok je bilo bugova i sve, al vrijedilo je.
Obavezno staviti custom shadere da se ukine TAA da igra progleda, i upscaling na 4k.

Jedna od najboljih igara ikad, bez zahebancije, ko ovo ne odigra nije gamer. Nintendo je postavio standarde kako treba da izgleda zanimljiv open world.

Napomena, igra poprilicno teska, al vrijedi pa makar ginuo svakih 100m.
 
Odradio sve, kad startujem izbacuje mi - "You must perform a system update to play Zelda:BoTW"
 
"Obavezno staviti custom shadere da se ukine TAA da igra progleda, i upscaling na 4k."

TAA je mislim najvece zlo koje se pojavilo zadnjih godina. Generacije ce ostati bez vida. Sreca ima dosta igara gdje se moze ugasiti ali ima i oni kao BF5 gdje je built in engine. Nema drugi AA niti off opcije.
 
I to je subjektivno. Meni ne smeta TAA nimalo.

Inace ja sam probao ovo prosle godine na 4770k/rx570 i sljakalo bez problema.
 
Ma da,ovo je sada nebo i zemlja za razliku od ranije!Imam utisak kao da ne igram preko emulatora posto imam zakucanih 60 fps!Jedino kao neka zamerka je povremeno ucitavanje onih shadera,mada ne smeta mi uopste!
Imate li jos neku preporuku sta da se odigra preko ovog emulatora?
 
Odradio sve, kad startujem izbacuje mi - "You must perform a system update to play Zelda:BoTW"

Resio sam, bilo je problem sto sam skinuo preinstaliranu verziju igre, koja nije namenjena za ovo upustvo, pa sam to obrisao i skinuo normalno rom i update i dlc-ove.
Imam dva pitanja, sad na pocetku prvih 10 minuta, malo po malo, pa mi kompajlira shejdere, jel to treba tako, to jest dal ce tako kroz celu igru, ili ce kad ucita recimo celu tu pocetnu mapu, to prestati da radi?
Drugo pitanje je i mene isto zanimaju preporuke za najbolje igre za ovu konzolu, ali da naravno dobro rade, vidim da se Mario World najbolje kotira, tu je i legendarni Wipe Out?
Inace igra stvarno radi u 60 fps bez problema i odlicno mi rade kontrole preko dzojpeda, zaista sjajno upustvo, hvala Kokane, sad imam sta da igram posle Kingdom Come Deliverence.
 
probaj da nađeš precompiled shader-e za BotW,ali ja bar nikad nisam imao uspeha sa tim a skidao sam sve i svašta.isti razlog što sam je batalio,nikako nisam preko tog štucanja mogao da pređem...možda kokan ima neku foru,gledao sam i te tutove i nisam video da se više keširanje uopšte pominje.
 
Odlicno radi i Super Mario 3D World,isto na 60 fps!
 
pa da, vidim da pominju i da ima negde da se skine sve to vec iskesirano, samo da nadjem gde...
 
na starijim tutovima tip iz prvog posta (bsod gaming) je kačio svoje,to prvo proveri.
 
Ja stvarno nisam nikad imao problema sa keširanjem tokom igranja. Igra ucita shadere prilikom pokretanja i to je to. Nikakav loading tokom igranja. Kopiju igre sa intela sam prebacio na ryzen računar i isto sve radi ok.
 
ja nema šta nisam radio i skidao,držao keš na ssd-u,celu igru i emulator,kao što rekoh sigurno bar 100nak gb različitih precompiled cache-ova koje sam kopao i sl...ima neka fora sigurno,jedino što meni pada na pamet je broj interpretera,ali kokan kaže da njemu dual radi kako treba,a kapiram da je i tebi na intelu bio.dal triplecore to rešava ili štaveć,to već nisam uspeo da odgonentnem.

da budem jasan,to je bilo još prošle godine koliko se sećam,a po tutovima je priča da poslednja dva apdejta emulatora rešavaju sve probleme.
 
Ja stvarno nisam nikad imao problema sa keširanjem tokom igranja. Igra ucita shadere prilikom pokretanja i to je to. Nikakav loading tokom igranja. Kopiju igre sa intela sam prebacio na ryzen računar i isto sve radi ok.

e to je fora, ja mislim da meni pri prvom startovanju uopste nije odradio taj shader load, znam na osnovu video upustva da treba neki bar da bude i da se popuni, mislim da meni to uopste nije bilo, pa mi sad ucitava u toku igre, mada malo sam igrao, uzecu kasnije vise, pa cu videti dal ce to odraditi.
 
To ucitavanje shadera pre pocetka igranja je bilo na starijim verzijama!Koliko sam citao to vise nije moguce od verzije 1.16 pa nadalje,a sada se to desava tokom igranja i sve vise sto se odmice u igri primetice te da je taj broj prilikom ucitavanja igre sve veci!Meni na primer ako koristim OpenGL igra mi radi kao podmazana,ali sporije ucitava shader-e pa se dobija kao neki freeze efekat!Dok Vulkan ucitava shadere daleko brze,ali imam cesce dropove u fps-u!
Posto je to sve ionaka za dzabe ja sam tim ljudima zahvalan do neba!
 
Poslednja izmena:
@bro Dobro, ali mi je cudno kako ovim likovima sto su snimili igranje ne koci uopste, ima par minuta igre, teska akcija, boss i voznja motora i nijednog trenutka nista ne ucitava.
Cak i ovaj u upustvu kaze nesto u fazonu krenite da igrate, cekajte da iskesira sve i onda radi bez problema... ili ima ta neka akcija da se odradi da se skine neki fajl koji ima sve to iskesirano, dzabe mi sto imam 60 fps, ako ce svaki cas da ucitava nesto, ali ne deluje tako za sad, ne desava se tolko cesto, moram jos da igram, ne mogu jos da pricam, a i kokan rece da radi savrseno bez gluposti.
 
Poslednja izmena:
Bravo @lepi kokane, ovo informacija je bila zlata vredna
 
Nazad
Vrh Dno