Šta je novo?

CEMU - Wii U Emulator

Meni Mario Cart 8 radio vrhunski na staroj veriziji Cemu, juce uradio update na 1.17.4 i sada mi dosta losije radi. :(
 
Zelda BOTW... Ohhh my gosh... uzasno dosadna igra... mucio sam se nekih 14 sati da je zavolim, nije islo, pa sam morao da raskinem.
Ajde uzivao sam prvih par sati, ali vrlo ubrzo potom mi je postalo jako dosadno i jednolicno, jednostavno nema nijednog elementa koji mi se svidja, ni prica, ni likovi, ni gameplay...
Gomila gradova, sa gomilom likova, sa gomilom bla bla bla... bas dosadna prica... ne znam, mozda je igra vise za mladje narastaje, ali meni nikako ne lezi, sto me ne cudi, jer su mi i prethodne Zelde bile takve...

Ovim zavrsavam svoje igranje sa CEMU emulatorom, presao sam 3 dobre igre i vredelo je zbog toga, pa kasnije za godinu dana kad kompletno nadogradim komp, videcu stanje nekog PS3 emulatora, RPCS3 ili koji vec bude, pa cu tu nastaviti druzenje.
Nintendo igre su mi sve na istu foru, vesele boje, radosni uzvici Jej, Uau itd, vidi se da je namenjeno za decu, ali i pored toga, ima par naslova koji mogu da zabave i starije.

Meni je na prvi pogled bila odbojna(uvek sam više voleo realistične, tmurne igre), ali sam toliko hvalospeva čuo da sam morao da je probam kad sam ugledao ovu temu i oduševio sam se igrom. Ne sećam se kada sam zadnji put ovoliko uživao samo npr. u istraživanju sveta. Skoro iza svakog brega se krije nešto novo i interesantno. Nakon ko zna koliko godina sam u nekoj igri doživeo "jaw-dropping" momenat, kada sam prvi put ugledao zmaja kako leti kroz neki kanjon i ne vidi mu se kraj.

Interakcija sa tim istim svetom mi je takođe predobra, jer je bitno da li si u pustinji ili na vrhu snežne planine, da li je oluja, milion sitnica se menja. Ova igra mi je postala definicija sandbox-a. Čak mi i oni Shrine-ovi prijaju, iako generalno ne volim puzzle elemente u igrama. Kod gameplay-a jedno borba dobija minus, mada i tu zna da bude dosta satisfying trenutaka, posebno kako dobijaš nove moći i novo oružje. Priča je detinjasta i posle uvoda je ni ne pratim.

Imam 30ak sati u igri i još uvek me igra iznenađuje novim mehanikama i mestima. Prethodne Zelde nisam igrao, ovo mi je prvi dodir sa modernom Nintendo igrom.
 
Poslednja izmena:
Ostao sam bez backupa Zelde pa sam morao CEMU ponovo podesavati. 1.15 verzija pa update na 1.18 i podesavanje grafike i ostalih zezancija. Kako god da podesim nece da iskoristava puni potencijal komponenata. CPU oko 30%, GPU max ide do 70%. I ako mislim da je ryzen 3600 problem jer ga igra ne moze iskorisiti kako treba pa GPU ne moze doci do izrazaja. Koju god kartu stavio.

Onda ponovo instaliram 1.15 ali nadjem ovaj stari guide: https://www.youtube.com/watch?v=z4LBKNOY1ss

Koji je nesto informativniji, prodje kroz vise podesavanja, i gle cuda, GPU sada zakuca na 100%. Performanse odlicne. Ali cim uradim update sa 1.15 na 1.18, problemi sa shaderima. Uopste ih ne ucitava na pocetku pri loadanju igre, ovako:

https://www.youtube.com/watch?v=XLs4iNR3tJ4

Taj dio samo preskoci, vec ucitava u igri. I svakih 5 sekundi keširanje i freezovi. Upravo problemi na koje su se pojedini zalili na prvoj stranici. Dva puta sam od 1.15 podesavao igru i radio update na 1.18 ali svaki put isti problemi. Dok nisam probao da odradim update na 1.18 ali prilikom dijaloga da keširam nove shadere, odabrao sam da zadrzim stare. Sada kao i sa 1.15, ucita shadere na pocetku, traje minut mozda, malo duze. Ali tokom igranja ni jedan loading. Nadma se da necu imati problema tokom igranja, ako bude, ostavio sam 1.15 backup.

Pa ako neko bude imao iste probleme, neko ovako proba. Znaci prvi put pokrenuti igru na 1.15 i zapoceti, izaci iz one pecine. A onda update na 1.18 i zadrzati stari keš.

Inace, ostao sam bez save fajla takodjer. Presao sam mislim 70% igre. Sada moram iz pocetka ali.. nije mi mrsko. I have a world to conquer. :D

image.png
 
Jel Yuzu neko koristi, radi li kako i da li treba zverska masina ili moze na mom aparatusu? Ako neko pika, sta se pika?
 
Kada odradim update na 1.22.7, ne prepoznaje mi verziju igre BOTW, pise 0. PRepoznaje DLC-ove i igra ne moze da starta. Izbaci onaj dijalog: you must perform a system update to play.

Verzija je 208. Kako ovo fiksati il ise moram vracati nazad?
 
^ Šta onda kažete vi iskusniji: koju verziju CEMU korisiti za BOTW?
Kako sam prelistao poslednja koju ste hvalili da radi bez problema bila je 1.15.
 
Ja koristim aktuelnu. Zelda radi u 30 fps u 4K oko 60 fpsu 1080p na ryzen 2700 i rx 470 4g. Tako radi samo sa ukljucenim asinhronim sejderima i tudjim kesom. Bez asin. sejdera sa kesom radi ali trza svako malo, bez sejdera i kesa radi nikako. Potrebna je botw, update 208 i dlc, tim redom. Kao i sejder kes i cemuhook i naravno poslednji graphics packs. Igra pristojno izgleda u 1080p i sa 60 fps hackom, 720p i 30 fps (default) izgleda odvratno a u 4K sa 30 fps (60 fps hack aktiviran) izgleda lepuskasto. Mada se mni ve dopada grafika u Geshin Impact ali Zelda mnogo vvise stvari simulira. Kes za Zeldu sam skinuo od nekog italijana, inace se tez nalaze jer ga brisu kao da je najgora piraterija.

Stilski mi obe igre vise prijaju oku a i uhu (Zelda je mutava igra) od Ubijevog pulena ali ja ne volim fortnite grafiku i usiljeni americki humor pa zato. Pritom su i zelda cemu kao i genshin oko tri puta bolje optimizovane igre od fenyx rising koja uopste nema bolju grafiku. To je zbog raspalog ubi endzina, dok druge dve rade na android hardveru. Nema ni crnaca ni forsiranja lgbt lobija u japanskoj i kineskoj igri. Ima crnaca u Genshin Impact ali su pandan bokogoblina iz zelde. Sa druge strane 80% jutjub fenyx rising klipova vozi grckog boga crne puti sa bradom lli neku muskobanjastu curu.

Bolja grafika od moje vozi zeldu u 4k60 a mnogo bolja moze i u 120 fps ali ne bas u 4k. Moze da se nabaci i reshade sa rt ko ima rtx grafiku. Tada igra izgleda bozanstveno.
 
^ Jel bi mogao da malo pojasniš šta i gde...
Ovako sam podesio, pojma nemam gde da pogledam koliko fps baca...
Clipboard01.jpg
Iskreno pojma nemam ni koju verziju igre imam, piše ovo 00050000101C9500
 
Eto ti gore video linkan u mom postu kako podesiti 1.15. Uradi update na 1.22.7 i instaliraj grafička podesavanja koja su nova:



..i to je to. Verzija igre ti pise na listi igara kada otvoris CEMU, pored zelde. Imas Version i DLC. Treba biti 208 i 80.

Ja sam igrao oko 1h na 1.15 i onda uradio opet update na novu verziju i tek sada radi bez problema.
 
Ideš u cemu opcije i uključi overlay, tamo mislim da se nalazi i opcija za asin. sejder.

9500 I 9400 se odnose na USA ili EU verziju, sad ne znam koja je koja. Bitno je da preimenujes keš da na kraju bude cifra koja se slaže sa verzijom igre koju imaš.

Tutorial za aktuelnu verziju:

 
Hvala @lepi kokan super radi i na mom i5 2500k (4.2Ghz) 16gb ram, gtx 670 2gb
Zelda 45-60fps
Većina ostalih igara 60fps
Promenio sam za gameped umesto xinput, stavio sam directinput, jer imam logi rumblepad 2 usb, stari, a preko xinputa emu nije video dugmiće, 11 i 12, dok ovako lepo sve radi. Radi i rumble.
Prelepe su igre za wii u, ovih nekoliko koje sam video.
Razmišljao sam da li se možda isplati nabaviti polovan wii u, za tv kod kuće. Razmišljao sam da li rasp 4, ili možda xbox 360 neki polovan za mame i emulatore i yt
i da ga lakše ponesem ako nekada odem do placa... Dopada mi se onaj kontroler kod wii u, vidim da radi i po win, čini mi se da je korisna spravica. Malo me nervira što nema kodi, mada filmove uopšte i ne gledam, ali bilo bi lepo da ima.
Vidim da je cena polovnih wii u oko 140e, modovani, šta mislite?
 
Ja sam probao Cemu pre jedno dve godine. Generalno je radio ok na Asusovom laptopu sa i5 4 generacije, GTX 850m i 8 gb rama. Naravno pod obavezno je bilo učitavanje shadera. Kako je ćerka sve dalje stizala u igrama nailazila je na mesta gde igra uspori čak i sa shaderima, Donkey Kong Tropical Freez i Yoshis Woolie World npr. Tada nisam našao rešenje za to. Mario Kart 8, Mario 3d World i ostale Mario igre koje smo probali su radile odlično. BoTW nisam probao. Generalno nisam probao previše igara, jer se ja igram na PCu, a ovo mi je bilo da ćerka malo igra i polako ulazi u taj svet.
Onda sam odlučio da probamo wiimote kontroler. Nikako nisam uspeo da ga nateram da radi. 2 različita bluetooth dongla sam probao, različite drajvere, Win 7, Win 8 i ni da blinkne. Donglovi su uvek radili, ali ne i sa kontrolerom. Na kraju sam našao spisak BT čipova koji rade i jedan od donglova je naveden da ne radi. Onda sam naručio BT wii čip preko AE i tu nisam imao sreće. Čip je radio kao BT ali nije hteo da se poveže sa kontrolerom. Jedino šta bi moglo da bude je da kontroler nije hteo da se poveže, jer nije bio originalan. Naravno trudio sam se jer sam hteo da probamo sve one igre koje detektuju pokrete :)
Na kraju sam naručio konzolu sa Ebaya, modovao je i sve radi kao sat. Čak i ovaj kontroler koji nije hteo da se poveže na PC radi potpuno normalno. Ja sam prezadovoljan sa konzolom i šta sve možeš, pogotovo kada je moduješ. Još nisam stigao da modujem WiiV deo konzole, ali i to ću čim me deca malo puste.
Ja sam generalno protiv konzola, ali ovaj Wii U je nikada bolje potrošen novac. Sa svim onim zaključavanjima ćerka pusti Just Dance ili neki od onih sportova i iskače se za sve pare. Posle toga je i žena prestala da me kritikuje što sam kupio Wii U 😂

Razmišljao sam da li rasp 4, ili možda xbox 360 neki polovan za mame i emulatore i yt
i da ga lakše ponesem ako nekada odem do placa... Dopada mi se onaj kontroler kod wii u, vidim da radi i po win, čini mi se da je korisna spravica. Malo me nervira što nema kodi, mada filmove uopšte i ne gledam, ali bilo bi lepo da ima.
Što ne razmisliš o nekom od android tv boxova sa Retroarchom? Imaš i Kodi Yt i sve ostalo na njemu šta ti treba.
 
Razmišljao sam da li se možda isplati nabaviti polovan wii u, za tv kod kuće. Razmišljao sam da li rasp 4, ili možda xbox 360 neki polovan za mame i emulatore i yt
i da ga lakše ponesem ako nekada odem do placa... Dopada mi se onaj kontroler kod wii u, vidim da radi i po win, čini mi se da je korisna spravica. Malo me nervira što nema kodi, mada filmove uopšte i ne gledam, ali bilo bi lepo da ima.
Vidim da je cena polovnih wii u oko 140e, modovani, šta mislite?
Sto se tice emulatora i emuliranja arkadnih sistema i konzola (60te pa negde do kraja 90ih) mislim da je Xbox Classic neprevazidjen. Evo upravo sebi sredjujem jedan takav Xbox da imam da igram u slobodno vreme. Postoji par arkadnih igrica koje jedino na Xbox-u rade kako treba, a koliko se secam postojala je jedna arkada koja jedino na Xboxu moze da se emulira i pokrene. Dakle PS2, PS3, PS4 i Xbox 360 po pitanju emulacije starih igara nemaju sta da traze pored Xbox Classica. Ako te pored retro igara zanima i Kodi (citaj. multimedijalni centar/kucni bioskop) onda je RPI4 za tebe. Istina je da za RPI4 ne postoje frontendi kao CoinOPS, Final Burn Legends itd., ali emulatora ima na izobilje, RetroPie se moze dosta lepo utegnuti i sve to moze lepo da izgleda. Xbox je nekada mogao da strimuje filmove, muziku, da se gleda YT, ali to je daleka proslost, a i za one koji ne znaju, Kodi je nastao upravo na Xboxu ;) Ukoliko bi da emuliras GameCube i da igras i Wii igre onda ti je najbolja opcija polovan Wii U ili Wii (Wii isto ima sjajnu homebrew zajednicu).

Tako da rezimiriamo. Ako te interesuje emulacija konzola iz 5 generacije i starijih, kao i arakdnih sistema onda je Xbox najbolja opcija. Ako te interesuje emulacija GameCube i Wii igara onda je Wii ili Wii U prava opcija, a ako pored svega toga hoces i Kodi onda RPI4.
 
Trenutno igram Zeldu BotW na Cemu emualtoru i radi dobro. Generalno igre na Cemu emulatoru rade dobro, samo je bio problem sa Pokken Torunament, ima grafičkih bagova. Jer igra neko Switch igre sa Yuzu emulatorom? Kod mene rade dobro 30 odnosmo 60 fps zavisi od igre.
 
Trenutno igram Zeldu BotW na Cemu emualtoru i radi dobro. Generalno igre na Cemu emulatoru rade dobro, samo je bio problem sa Pokken Torunament, ima grafičkih bagova. Jer igra neko Switch igre sa Yuzu emulatorom? Kod mene rade dobro 30 odnosmo 60 fps zavisi od igre.
Nisam, vidim da igre super izgledaju, probaću, mada sumnjam da može moj cpu to da gura.
 
Ne znam da li se moze tema preimenovati u "Nintendo emulatori" obzirom da je sad vec Wii U prestara konzola a Wii U i Switch se igre preklapaju.

Elem, da pitam na ovoj temi; da li neko igra TOTK preko Yuzu emulatora? Ne mogu povuci update, black screen. Samo 1.0.0 verzija radi. Ima li kakav fix da proradi?
 
Ne znam da li se moze tema preimenovati u "Nintendo emulatori" obzirom da je sad vec Wii U prestara konzola a Wii U i Switch se igre preklapaju.
Nema veze od kada je konzola. Ovo je CEMU tema, koji nema veze sa Switch-om. Neke igre su dostupne za obe konzole, ali emulatori se razlikuju (a ovo je PC deo foruma).
Najbolje je da otvoriš novu temu za Yuzu/Ryujinx i tamo postaviš svoje pitanje.
 
Obzirom na aktivnost na temama o emulatorima, da li ima smisla imati više tema za različite emulatore ili bi bilo bolje da imamo jednu temu o emulatorima a drugu o retro hardveru kao što je Anbernic tema?
 
Svakako je bolje razdvojiti. Ako CEMU više nije zanimljiv, onda će tema zamreti i barem će služiti kao arhiva tj. baza znanja. Pa ako neko nekad bude želeo da emulira Nintendo Land, Star Fox Zero, ZombiU i sl., biće tu.

Yuzu/Ryujinx je trenutno aktuelan, bavi se emulacijom skroz druge konzole (Switch, a ne Wii U), drugi su izazovi i rešenja, pa zaslužuje i zasebnu temu.
 
Nazad
Vrh Dno