Šta je novo?

Kako pokrenuti na jedan kompjuter 2 monitora, 2 misa i 2 tastature?

mladen2008

Cenjen
Učlanjen(a)
10.09.2009
Poruke
871
Poena
170
Moju konfiguraciju mozete videti levo, ali ukratko, u pitanju je AMD Ryzen 9 3900 i graficka MSI RX 5700. Da li mogu na ovoj masini da povezem 2 monitora, 2 misa i 2 tastature koji ce zasebno raditi kao da ima 2 kompjutera. Znaci na jednom monitoru bih recimo ja koristio Photoshop a na drugom bi koristila moja zena isto drugi Photoshop ili nesto drugo. Znaci, kao dva logovanja u Windows 10 ali na jednom kompjuteru. Da li je tako nesto moguce i kako?
Hvala unapred na pomoci.
 
virtueluzacija,jedino što bi ti trebao drugi gpu,koliko znam ne postoji efikasan način da deliš gpu,bar ne u kućnoj radinosti.ali sa zasebnim gpu-evima možeš šta hoćeš.ostalo je lako,gpu,ram,mreža,i možeš zasebne monitore i periferije.mislim da audio čip ne može da se deli,ali možeš jednom passthru na hdmi i rešen problem.

a odakle da počneš...mislim da za početak je lakše da virtualizuješ još jedan win iz win-a,nego da odmah ulaziš u linuks i akanje sa tim.vmware bi trebao sve da ti završi,uključujući i prosleđivanje hardvera zasebnnom virtualizovanom win-u.
 
Odlicno. Maticna mi je MSI X570 A Pro a imam u starom kompjuteru grafiku gtx 1050 2GB pa bih onda znaci sa dve grafike mogao da odradim to sto sam planirao?
 
da,samo gubiš taj drugi gpu tj ostaje skroz vezan za virtuelnu mašinu.iz tog razloga većina ljudi kad uđu u tematiku za bazu postavljaju linuks (da bi imali konstantan pristup celom hardveru) i onda pokreću OS-eve sa njega faktički kao programe.ali kao što rekoh,za početak trebalo bi vmware da ti završi ceo posao,sve što joj treba je 4 jezgra,8gb rama i ta nvidija.
 
Nazad
Vrh Dno