Šta je novo?

Potreban savet za konfiguraciju do 1200e

Gandrachili

Poznat
Učlanjen(a)
22.02.2020
Poruke
0
Poena
40
Pozdrav svima,

Treba da sklopim konfiguraciju sa budzetom od 1200e, ali sam definitivno duduk na temu desktop racunara, jer ne pratim trendove vec godinama (laptop user here). Uglavnom da skratim pricu, sastavio sam neku preliminarnu konfiguraciju, pa mi treba savet ili sugestija, sta bi menjali, dodavali, itd. Racunar ce sluziti prvenstveno za gaming i streamovanje. Da napomenem, kuciste i HDD mi nisu potrebni da se uklope u budzet, tako da ih necu navoditi na listi ispod.

Trenutna ideja za konfiguraciju koja mi malo prelazi budzet:

-Maticna: ASUS ROG STRIX X470-F GAMING - Nisam siguran da li je X470 ploca ok za ovaj procesor
-Procesor: Ryzen 7 3700X
-Graficka: RTX 2070 8GB GDDR6 SUPER Windforce OC 3X PCIE
-Ram: G.SKILL 16GB Trident Z RGB DDR4 3600MHz CL18 KIT F4-3600C18D-16GTZR
-Hladjenje: COOLERMASTER MasterLiquid 240
-SDD: Kingston SATA III SA400S37/240G A400
-Napajanje: Cooler Master MasterWatt 750W


Bilo kakav savet je dobrodosao i hvala unapred!
 
Ploča je "OK" za bilo koji Ryzen.
 
Gde ćeš kupovati? Koliko te košta ta ploča?

RAM je ok, mada ima malo jeftinijih Patriot Viper/Viper Steel memorija koje su jednako dobre, 3600-3733 MHz CL17...
Ako možeš da naručiš od Mađara, Arctic Liquid Freezer II 240 ili 280 je bolji (ako može da stane u kućište), može i 120mm model. Mada, i ne treba ti vodeno hlađenje ua 3700X, vazdušni kuler od 40-60€ je više nego dovoljan. Čak i jeftiniji...
Ne znam koji konkretno model napajanja je to...pročešljaj temu o napajanjima u podforumu ovde. Dovoljno ti je i 650W (čak i manje, nego ok).
Ne bi škodio i malo veći SSD, ali ako je budžet tesan, i ovaj će da završi posao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno