Šta je novo?

Virus?

Milan naliM

Poštovan
Učlanjen(a)
25.12.2014
Poruke
335
Poena
80
Otac je nesto zakacio na telefonu i svakih 10s kada je telefon ukljucen dobija ovaj poziv na ekranu.
Pa ako neko ima saznanje kako ga se resiti neka napise.
Zahvaljujem!
 

Prilozi

  • IMG_20200221_210723.jpg
    IMG_20200221_210723.jpg
    951.9 KB · Pregleda: 240
Meni to vise lici da neka aplikacija pokusava da instalira drugu, ta poruka je sistemska kad pokusas da instaliras nesto sto potice van Google Play prodavnice. Obrisi sve aplikacije koje su nepoznate a instalirane su skoro
 
Zato i mislim da je virus jer forsira instaliciju nečeka sa izvira van PS.

Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока
 
Rešeno. Skinuo je neki folder sa ovim takoreći virusom. Pronašao sam folder i obrisao.

Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока
 
Ipak nije rešeno. Ponovo se pojavilo.

Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока
 
Nije dozvolio instalaciju skinutog programa sa možda drugog marketa,ili direktno sa sajta aplikacije....iz nekog File Managera....

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Bilo je igrica na telefonu, ali sve su izbrisane. Ne mogu da nađem ni jednu. U tome je problem, nemam više šta izbrisati.

Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока
 
Obrisao sam još dva foldera koja su imala u sebi naziv Game(s) i kako mi se čini ne ponavlja se to.
Uvek radim reset fabrički, ali pošto otac zaboravi sve šifre onda mi je to postalo mukotrpno da mu vraćam naloge ili pravim nove.
Svakako zahvaljujem na pomoći svim članovima!

Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока
 
Da ne otvaram drugu temu. Mozda ce neko videti pitanje ovde. :)
Drugar me pita sta moze biti problem? Evo i njegove poruke:
Da li se neko sretao sa ovakvim problemom. Naime, već 10-15 dana dobijam notifikacije sa sajta:

'https://log8.forgottedvere.club'

sa porukom da imam 8 pratilaca na nalogu, da mi je Viber ugrožen, da hitno reinstaliram Viber, da mi je ukinut nalog, uvek uz savet da odmah klikne itd.
Nisam kliktao, uvek zaobilaznim takva upozorenja, ali ne mogu da sprečimm iskakanje poruka, ako ih pobtišem, za par minuta stižu ponovo, 4-5 u seriji.
Verovatno sam nešto skidao od aplikacija, ne mogu da se setim tačno šta, mislim i da sam sve deinstalirso što sam skidao u to vreme. Imam antivirus, Eset, ali ne reaguje.
Ne pravi mi smetnje, zasad, sli me nervira. Kako bi mogao da spreči te notifikacije?
 
Tako što ukloni tu aplikaciju koja mu pravi problem.

Ili to ili mu je to Chrome notifikacija, pa ga ona mrači. Tada treba da obriše te stranice iz Chrome-a, pobriše keš (za svaki slučaj) i pregleda šta je još promenjeno unutar samog Chrome-a (homepage ili slično).
 
Poslednja izmena:
Kaze da je pobrisao sto se se setio da je skidao u poslednje vreme. prenet cu mu da obrise kesh u chromeu
 
Hajde i ja da pitam - tetka ima neki SE, koristi Hrom i stalno joj se otvaraju stranice sa nekim lascivnim sadržajima, čak i kada Hrom nije otvoren. Prikazuju se kao posebni prozori, ne kao tabovi unutar Hroma. Sve stranice su na srpskom i za sve je isti link, čini mi se jggd.info ili tako nešto, ne mogu sad tačno da se setim. Šta je u pitanju i kako da se reši?
 
Zvuči kao poznat problem... Neka ode u aplikacije i skroluje skroz do dole, na dnu će biti jedna bez imena, deinstall nje i nestaju chrome notifikacije.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno