Šta je novo?

Samsung A50 vs A50s (azijski)

Dejan011

Čuven
Učlanjen(a)
18.10.2003
Poruke
156
Poena
619
Drugari, treba mi pomoć, kupovina telefna za ženu, menja telefon jednom u tri godine. Čitao i pretraživao ovaj forum, ali ništa nisam pametniji.

Žena k'o žena, hoće samo Samsung, i to A50, i da čuje neće za drugi. Da stvar bude gora, dopada joj se BAŠ zeleni, a takav ima samo A50s.

E sad, malo sam se raspitivao, gledao prodavnice, gledao KP, itd.

Moja dielma je sledeća: A50s sa 6GB RAM-a i 128 GB interne memorije, BAŠ zelen, kod KP prodavca imam za 260e. Ali kaže KP prodavac, koji btw ima i prodavnicu, na moje pitanje nije li tel. "kineski", da je to verzija za azijsko tržište, softvare na srpskom, da ima drugačiji punjač sa adapterom. Garancija 2 godine, deluje mi po KP nalogu kao OK igrač.

Druga varijanta je, da ne bi rizikovao sa telefonom za"azijsko" tržište, da uzmem A50 sa 4GB RAM, 128 GB inetrne memorije, takođe KP prodavac (ali drugi), 230e, 2 godine garancije. Pretpostavka da nateram gđu da uzme plavi :) .

Kakvi su vaši saveti, iskustva, predlozi. Može i preporuka za KP prodavca ili radnju.

Unapred veliko hvala!
 
Ne igraj se sa zivotom, uzmi u boji koju zeli.
Nju ne zanima trziste, verzija, adapteri... taj model u toj boji. Tacka.

...riding on 720p...
 
Model za azijsko tržište je i bolji, i oni obično ne prave probleme.
Teška muka su modeli namenjeni njihovom domaćem tržištu (korejsko) i nikome ne preporučujem takvu kupovinu.
 
Da li neko zna koje frekvencije Lte su podržane na tim azijskim? Na GSMareni piše da ima sve što treba za nas region, ali pitanje je da li je tačno.

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tačno je.
 
Da li neko zna koje frekvencije Lte su podržane na tim azijskim? Na GSMareni piše da ima sve što treba za nas region, ali pitanje je da li je tačno.

ovo bi trebale biti zvanične specifikacije za kineski A50s

https://www.samsung.com/hk_en/smartphones/galaxy-a50s-a507/SM-A5070ZLGTGY/#specs

SM-A5070 (Hong Kong, China)

Network/Bearer
Number of SIM: Dual-SIM
SIM size: Nano-SIM (4FF)
SIM Slot Type: SIM 1 + SIM 2 + MicroSD
Infra: 2G GSM,2G CDMA,3G WCDMA,3G CDMA,3G TD-SCDMA,4G FDD LTE, 4G TDD LTE
2G GSM: GSM850, GSM900, DCS1800, PCS1900
2G CDMA: CDMA800
3G WCDMA: B1(2100), B2(1900), B5(850), B8(900)
3G CDMA: BC0(800)
3G TD-SCDMA: B34(2010), B39(1880)
4G FDD LTE: B1(2100), B3(1800), B5(850), B7(2600), B8(900)
4G TDD LTE: B34(2010), B38(2600), B39(1900), B40(2300), B41(2500)
 
Ne igraj se sa zivotom, uzmi u boji koju zeli.
Nju ne zanima trziste, verzija, adapteri... taj model u toj boji. Tacka.

...riding on 720p...

[emoji23][emoji23][emoji23]

Model za azijsko tržište je i bolji, i oni obično ne prave probleme.
Teška muka su modeli namenjeni njihovom domaćem tržištu (korejsko) i nikome ne preporučujem takvu kupovinu.

Utešno, hvala!


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Model za azijsko tržište je i bolji, i oni obično ne prave probleme.
Teška muka su modeli namenjeni njihovom domaćem tržištu (korejsko) i nikome ne preporučujem takvu kupovinu.

Možeš li da pojasniš ovu tvrdnju?
 
Drugari, hvala svima....nekako sam se ohrabrio posle Vaših postova da sve može da bude OK.

I evo, uzeo sam A50s, po ceni od 260e (u evrima, a moglo je i 30.680 rsd). Mora keš. Garancija 2 godine, pisana, iskreno, nekako mi ova radnja uliva poverenje, lik koji je ovde kupova telefon pre mene, kupuje opet (za devojku).

Ova moja je presrećna (a i ja ću biti večeras [emoji23] ).

Inače, telefon na prvi pogled je potpuno OK, Settings je onakav kakav bi trebalo da bude, aplikacije takođe (preinstaliran Office, Google paleta aplikacija). Folija (mislim da je folija, a ne staklo) je već stavljena, u kutiji (originalna Samsung) je i silikonska, providna maska.

Model telefona (u About phone) je: SM-A507FN/DS.

U aplikaciji za vremensku prognozu stoji Malezija, znači.... za njihovo tržište je. Tako piše i u Quick start guide, da mora SIM iz Malasya, Singapur, Thailand, Cambodia, Laos....

U kutiji je bio Fast Charger, USB-C kabal (valjda C), pin igla, slušalice...

Evo puni se već 90 minuta (bio je na 12%), na Fast i tek je na 76%.

Hvala još jednom na podršci. [emoji2]

Pozdrav

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Možeš li da pojasniš ovu tvrdnju?

Misliš li na azijske ili korejske modele :)
Sa azijskim, donosili su razne modele moji poznanici koji su ih kupovali u kini, tajvanu, isl, nikad nikakav problem, onoliko koliko sam ih pratio, unazad...5-6 god. I Samsung i Lg.
Korejski modeli, najpre su specifični. Njihovo domaće tržište ima toliku gomilu bloata da je to previše čak i za Samsung. Iznenađujuće mi je bilo, smatrao sam da su kvalitetniji nego za druga tržišta, Nije moguće preflešovati ih, jer je memorijski prostor drugačiji. Svima do jednog koje sam video ekran je dobio teški ghosting. I to klasa od S6 pa naviše. Ovo mogu da potpišem za poslednjih skoro 4 god koliko se susrećem sa njima. Govorim o Samsungu, da se razumemo, Korejci su donosili isključivo njih, samo jedan komad LG-ja za taj period.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno