Šta je novo?

novi kućni laptop za duže buduće vreme

Sexy-NOT

Cenjen
Učlanjen(a)
16.04.2012
Poruke
110
Poena
169
Imam već duži broj godina kućni (koristim ga samo kod kuće) laptop, i čini mi se da moram da razmišljam o novom.

Nisam zahtevan korisnik računara, nisam gejmer, ne obrađujem 3D grafiku i video, ali bih voleo da procesor bude neki koji će biti konkurentan što duže u budućnosti, i da laptop ipak ima nekakvu grafičku snagu, da nije baš potpuno impotentan u tom polju.
Naravno da bih po principu "dobro=skupo" mogao bez dileme da kupim neki laptop sa i7 ili R7 CPU-om poslednje generacije, sa najboljim i najjačim komponentama i da "nakrivim šešir", ali to se bez obzira da li imam ili nemam dovoljno novca protivi mojem mentalnom sklopu.

Laptop koristim samo kod kuće tako da autonomija baterije nije bitna.
Laptop mi odgovara više nego desktop zbog prenosivosti po kući, po potrebi nakačim monitor i tastaturu pa laptop postane desktop.
Nije mi važna veličina displeja ni da li je displej laptopa IPS ili nešto drugo.
Bitno mi je da laptop ima dobar set konektora (preko kojih mogu da nakačim kvalitetan monitor i drugo) i pouzdan Wi-Fi.

Nije mi bitan dizajn kućišta, a displej osetljiv na dodir mi je nebitan i (bar za sada) nepotreban.

Ukratko, koji procesor da jurim ?
 
Za takvu primenu gde bi se laptop konstantno konvertovao u desktop, tj. povezivao na monitor i periferije idealno bi bilo svakako gledati laptop kategoriju kod koje postoji docking konektor za kačenje na docking station.
 
Da se nadovežem na kolegu, kućni laptop do 700e, ponekad rad u solid works, auto cad, na neki duži period. Prelazim sa i5-5200u, gt 840m, 8gb ram, hdd.

Za sad ova 2...


f4aa0057f1b56bfefa6f1ed52f5ef64f.jpg
64a133d661c0415fb9df3eabcd86a959.jpg
 
i jedan i drugi djubre, ako mene pitas, prvi ima neki uboci CPU koj ima bazni takt kao da je iz 2005te i dres grafiku koja je tu samo da bi bila tu (ok bolja je od intelove integruse) :) drugi je jos i ok ali sta znam meni je sve to ubogo
 
*mjau**mjau**mjau*, sad, šta ispod 1000e nije đubre?

pa dobro ima i toga, ja bih pre isao na neku polovnu varijantu, ja sam svojevremeno kupio Asus FX520VM i7 6700 1060 3gb 8gb rama 1tb hdd sa godinu dana domace garancije za 850e... stavio NvME i pevaj

takodje sam u tom trenutku otkupio, ocistio i prodao ACER predatora sa istim cpuom i7 6700 16gb rama 250 ssdom i 1TB diskom koj je imao 980m grafiku za 650e iskreno hteo sam da zadrzim predatora ali njega su svi hteli :), mada sada mi je i bolje ovako ispalo jer je ovaj asus tanak i savrsen a dosta ga nosam okolo.

uvek bi pre isao na dobar polovan sa nekom garancijom nego na ove pakao masine koje prodaju kod nas :(

malo je mucno cekati ali se isplati na duge staze

ne mogu sa posla lepo da idim domacu ponudu ajde pogledacu ti kasnije danas i postovati ovde ako nadjem nesto lepo
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno