Šta je novo?

XFX Vega 64 za 200e?

Učlanjen(a)
10.12.2016
Poruke
1,464
Poena
165
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600x @4.7Ghz + Phanteks PH14
Matična ploča
Msi Tomahawk B450
RAM
16 GB Corsair Vengeance
GPU
RX 6700 XT - XFX
Storage
256Gb M.2 Samsung + 1 TB SSD Samsung
Zvuk
Edifier R2000DB + Lucya DAC + Qed Profile 1
PSU
Corsair RM850X White
Kućište
NZXT Source 530
Monitor
LG 34GN850
Miš & tastatura
Corsair K70 MK 2 + Sabre Mouse
Mobilni telefon
Samsung S24 Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
U PC praktiku Vege 64 XFX refrentni model za 24900 sa godinu dana garancije i 15 dana probnog roka. Zvao sam jer mi je cena bila čudna, kazu da su nove, bulk pakovanje. Poručio sam je, stiže u ponedeljak/utorak. Svakako nije kasno otkazati, ali mislim da je cena prilično dobra. Da li ima nešto bolje za taj novac da nadogradim sa moje RX 580 8GB Nitro +?

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Iz rudnika sto bi se reklo..(polovno)..Loš model,da je ok model pa da zanemarimo rudnik ,imaš 1 god garancije pa si siguran toliko...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
plus ona DD 56tica ima problem sa dizajnom hladnjaka,kontaktna površina na kuleru je ravna a hbm ide niže pa su carevi faktički stavili thermal padove u formi neke jako guste paste koja je krš.može da se sredi (tanak bakar na hbm i sve premaže tečnim metalom ili jako dobrom pastom) ali ko će to da radi za 200e...na referentoj dobra pasta bi trebala da učini kartu upotrebljivom.
 
Poslednja izmena:
Svakao mi je u planu Kraken G12 za koju god grafu da uzmem. Nije nova sigurno, navodno su ih korisnici online porudžbina vracali, a dosta njih i bez kutije pa je ta cena... Da je samo za 50e skuplja pa da me ne baca u dilemu uopšte, svakako je tu i 2 nedelje prava povraćaja novca, nek puknem 5-10e za troškove poštarine, nije strašno, a izmučio bih je bar nedelju dana [emoji3]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam takvu Xfx Vegu 56, u pitanju su kartice koje su "majnovale", imaju na "akciji" razne rx 570 ili cak r9 380x...

u sustini cena je ok, kartica ima stiker na srafu, tako da garancija ide sa skidanjem backplate-a :)
 
Navodno

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Koliko znam, fiskalni račun je dovoljan za dve godine garancije(po zakonu o zaštiti potrošača). Ne znam da li se nešto menjalo...
 
Stigla je Vega, vidi se na oko da je radila, takođe se oseća na prašinu, uz nju stigao fiskalni i garancija regularno. Nigde ne piše koliki je garantni rok. Ali na fakturi je kod proizvođača Sapphire, kao i u nazivu, dok po informacijama na samoj karti ne mogu da ocenim koja je.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Stigla i meni, vidi se da je radila zbog malo prašine ali je mint generalno. Nema nikakvu kutiju ili opremu što je i očekivano.

Moja ima blagi coli whine ali mislim da je do napajanja.

Sad se naravno bavim tweakovanjem, jel imamo uopšte generalni Vega thread?
 
Poslednja izmena:
Ima Vega thread. Ja sam moju vratio, temperatura je bila preko 100 stepeni (hot spot), čip je išao preko 85 dok HBM preko 90, i to sve posle 10 minuta BF 5. Osećala se na zagorelu prašinu, vidno je rudarila duži period. Stiže im u ponedeljak, vratiće keš valjda [emoji23]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Te vege su preživele kod njih 3 krstaški rat..Samo nitro + od tih iz rudnika dolazi u obzir od crvenih..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Hoćeš da kažeš da to nisu u redu temperature zapravo?

Meni to delovalo OK za ozloglašenu turbinu.

Karta svakako i sa default profilom ide do 85C i 3D mark score je na liniji sa reviewima...
 
Da pomenem da su vratili novac istog dana kada im je stigla grafa, ako neko brine da ne bude nekih problema, stvarno su korektni sa te strane.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno