Šta je novo?

Sable (SableCard) online banka

WebWolf

Slavan
Učlanjen(a)
18.09.2004
Poruke
3,814
Poena
435
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5600 & Scythe Mugen
Matična ploča
MSI X470 Gaming Pro Carbon
RAM
Kingston HyperX Predator 16GB 3200MHz
GPU
GeForce RTX™ 3060 Ti GAMING OC PRO 8G
Storage
Samsung 970 Evo Plus 1TB & Samsung 970 Evo Plus 500GB
PSU
Corsair RM650x
Kućište
NZXT H500
Miš & tastatura
Cooler Master MK730 & Razer Basilisk v3
Mobilni telefon
Pixel 7 Pro
Pametni uređaji
Xiaomi Roborock 6
Xiaomi Air Purifier 3H
Pristup internetu
  1. Optički internet
Da li je neko imao iskustva sa ovim? Deluje legitimno obzirom da su investitori relativno krupna imena, ali obzirom da je potrebno skenirati pasos itd. opet treba biti obazriv.

https://sablecard.com/
 
Poslednja izmena:
A najbolje da ce neko da ti otvori racun bez dokumenta.

Ovo moze biti interesantno zbog podrske za Apple Pay...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znate da je rezidentima Srbije zabranjeno da poseduju račune u bankama u inostranstvu, osim u odredjenim slučajevima?
Pozdrav
 
Mhmmm
 
A najbolje da ce neko da ti otvori racun bez dokumenta.

Ovo moze biti interesantno zbog podrske za Apple Pay...


Sent from my iPhone using Tapatalk

I to sto kazes...

@rafiki
Ko kaze da se ne radi o odredjenom slucaju? :D
 
ODLUKA O USLOVIMA POD KOJIMA I NAČINU NA KOJI REZIDENTI MOGU DRŽATI DEVIZE NA RAČUNU KOD BANKE U INOSTRANSTVU

Pa ako spadas u neku od navedenih tacaka onda jeste odredjeni slucaj.
 
Ista odluka važi i za Payoneer, online gambling (Netteller, Skrill), Kripto menjačnice.....
 
Odluka iz titovog doba. XXI vek je...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kolko hoces takvih servisa.
 
Revolut je postao ozbiljan igrac, ove nedelje je dokapitalizovan sa novih 500 mil $, ima regularnu EU (Litvanija) bankarsku licencu i radi Apple pay.

https://www.revolut.com/
 
Ništa od ovih servisa ne radi iz Srbije


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Monese može da se kreira. Prihvataju SRB dokumenta. Ja sam koristio vozačku. Stavljaš SRB adresu a za zemlju biraš Hrvatsku ili Sloveniju. Kada ti dođe kartica posle 15 dana prilikom aktiviranja Apple Pay-a regija na tel mora biti Slovenija ili CRO. Posle sve radi. Normalno radi dopunjavanje sa kartica SRB banaka.
Imaš i varijantu preko Švajcarske banke Dukascopy, i preko nje radi Apple Pay provereno. Prihvataju SRB dokumenta i nema problema.
Što se Monese servisa tiče može se desiti da ti u nekom momentu ugase acc jer si iz Srbije ali nije tako često.
 
Poslednja izmena:
Revolut ne moze sa srpskim dokumentima. Tj moze ali sa regularnim boravkom u EEA.
 
Monese može da se kreira. Prihvataju SRB dokumenta. Ja sam koristio vozačku. Stavljaš SRB adresu a za zemlju biraš Hrvatsku ili Sloveniju. Kada ti dođe kartica posle 15 dana prilikom aktiviranja Apple Pay-a regija na tel mora biti Slovenija ili CRO. Posle sve radi. Normalno radi dopunjavanje sa kartica SRB banaka.
Imaš i varijantu preko Švajcarske banke Dukascopy, i preko nje radi Apple Pay provereno. Prihvataju SRB dokumenta i nema problema.
Što se Monese servisa tiče može se desiti da ti u nekom momentu ugase acc jer si iz Srbije ali nije tako često.

Stigla mi je kartica! E sad nisam siguran da sam shvatio, da li u settings - region treba da stavim Slovenija ili Apple Account treba da mi bude registrovan u Slo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije bitan koji ti je App Store nalog na tel. Region telefona (podešavanja kroz Settings) moraš staviti na CRO ili SLO ili Irsku. Ovo je potrebno da bi mogao aktivirati Apple Pay. Karticu u Wallet dodaješ kroz Monese aplikaciju obavezno! Preporuka je da ti region na tel bude isti onaj koji si upisao prilikom registracije za Monese.
 
Poslednja izmena:
Ja bih ti savjetovao da zaobidjes Monese, blokirave te vrlo brzo. Problem je sto su toliko neprofesionalni sa podrskom da je to katastrofa. Ja se evo dva mjeseca natezao da mi vrate pare i jedva na kraju. Problem je bio sto sam Monese karticom nesto kupio na AE i posto nisam dobio artikal ovi mi refundali na karticu sa koje je placeno, takva su pravila. A moj racun ovi u medjuvremenu ugasili. I onda pocinje natezanje. Jedno 10 mailova i nekoliko razgovora i jedva na kraju vratili. Ako vec odluciis da je koristis, nemoj u Srbiji nista placati sa njom, to ce im biti prva indikacija za provjeru. Dalje, top up uradi bukvalno samo onoliko koliko ces odmah potrositi, nemoj nista da drzis na njoj. I treci savjet, ne kupuj na internetu sa njom da ne bi dosao u problem koji sam imao.
 
Znaci oni krivi, a ti prekrsio TOS?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno