Šta je novo?

Kako u windowsu 7 instalirati msi.fajl

zarec

Cenjen
Učlanjen(a)
12.05.2013
Poruke
59
Poena
159
Mozda nisam na pravoj podtemi pa molim administratora da je postavi na odgovarajuci.
Naime, program u windowsu xp insalira se bez problema-ad nev progam a windows 7 ne vidi navedenu extenziju i izbaci poruku -otprilike, nije dobra putanja.
Našao sam neka objašnjenja ali, ipak, nisam uspio ni jednom instalirati msi u win 7 pa molim pomoc.
Hvala
 
msi fajlovi se instaliraju bez problema na bilo kom izdanju
Taj tvoj win ima neku muku. Verovatno je nešto prilično zbrljano po redžistriju i pitajbogaštajoš.
 
msi fajlovi se instaliraju bez problema na bilo kom izdanju
Taj tvoj win ima neku muku. Verovatno je nešto prilično zbrljano po redžistriju i pitajbogaštajoš.

Boki hajde svega ti kao ide ako nesto nije zabrljano
Na dva latopa imam win 7 i neceeeeee
 
A ja imam kraj sebe četrdeset i nešto računara sa sedmicom, i još poveću gomilu sa drugim OS-ovima (XP, Serveri, 10-ke) u krugu kompanije, i koristim msi fajlove prilično često.

Na oba laptopa imaš verovatno isti win? Muljani ili kakav god? Ili koristiš identičan softver za optimizaciju/čišćenje na oba? Mogu da nagađam do sutra, ali suština je verovatno ta.
Rekoh ti već - Ili ti je ukinut Microsoft Windows Installer kao servis, ili ti je čačkano po redžistriju. Ili kombinacija, ili slično...
 
Poslednja izmena:
Ili konkretan MSI ne valja...

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Prijatelju, muljani ili ne ali, ponovo, molim objašnjenje.
Ima li u windowsu 7 alat(aplikacija) za instaliranje msi fsjlova.
Žao mi je ali nismo svi "potkovani" o operativnim sistemima.. Ž
 
Pa već sam ti odgovorio.
Microsoft Windows Installer servis. To je mehanizam koji je sastavni deo vindovsa i direktno odgovoran za funckionisanje msi fajlova. Najpre proveri osnovno
Desni klik na My Computer > manage > Services and Applications > Services > pronađi Microsoft Windows Installer, ako je zabranjen, uključi ga (manual).
Ako i posle toga ne pokreće instalaciju msi fajla, ostaje ono da je win smuljan, tu ti bog sveti ne može pomoći osim onog koji je to namerno učinio. Ako je pak šteta nastala desjtvom klinera/optimajzera/isl teško će ti išta pomoći, čak ni reparacija win sistemskih fajlova.



Admini/moderi poslednjih par dana foruim ima probleme sa editorom. Ne daje mi citiranje određenih postova, ne funkcionišu dodatne funkcije u editoru, kucam ih sam...mislio sam da je do fajerviola/brozera na poslu, ali probleme imam i kod kuće. Sa svim brozerima
 
Postoji sjajan mali program Microsoft installer cleanup utility koji je napravljen za trajno uklanjanje MSI fajlova koji su ostrali duboko u Windows sistemu. Kako MSI fajlovi nekad ne mogu da budu u potpunosti uklonjeni tako isto ne možeš da instaliraš novi MSI fajl istog programa.
MSI installeri zahtevaju da ti je Windows installer servis dostupan kako bi mogao da instaliraš MSI fajl.

Ne garantujem rešenje ali možeš da pokušaš sledeće:
- Skini MSICUU
- Pokreni MSICUU i lociraj sve instalirane MSI datoteke
- Ukloni MSI datoteke programa koji pokušavaš da instaliraš (ukoliko nema zaostalih datoteka programa koji pokušavaš da instaliraš onda preskoči ovaj korak).

Korak dva:
- Klikni na "Start" u polje za pretragu ukucaj "services" a onda u dobijenim rezultatima klikni na services za ikonicom zupčanika
- Skroluj dole i potraži Windows installer service i klikni na njega dok ti ne iskoči prozor
- Pod "startup type" izaberi "automatic" a ispod "service status" klikni "start" da pokreneš servis za instalaciju MSI datoteke.
- Sad pokreni MSI datoteku koju si hteo da instaliraš i vidi da li će instalacija biti uspešna.

MSI datoteke nekad ne mogu da se instaliraju iz još jednog razloga - a to je da je taj servis već zauzet i da je instalacija nemoguća sve dok program koji je već pokrenuo Windows installer servis ne završi svoj proces i oslobodi servis za druge operacije.
 
Poslednja izmena:
Više nego hvala
Ko pita ne skita
Pozdrav
 
Ako sve radi kao treba na sistemu MSI se instalira slično kao i EXE. Dvoklik na njega pa next do kraja :)

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Instalirao sam na taj nacin-dvoklikom ali u tom slucaju ne radi program- kao što sam vec napisao, putsnja nije ok.
 
Postoji sjajan mali program Microsoft installer cleanup utility koji je napravljen za trajno uklanjanje MSI fajlova koji su ostrali duboko u Windows sistemu. Kako MSI fajlovi nekad ne mogu da budu u potpunosti uklonjeni tako isto ne možeš da instaliraš novi MSI fajl istog programa.
MSI installeri zahtevaju da ti je Windows installer servis dostupan kako bi mogao da instaliraš MSI fajl.

Ne garantujem rešenje ali možeš da pokušaš sledeće:
- Skini MSICUU
- Pokreni MSICUU i lociraj sve instalirane MSI datoteke
- Ukloni MSI datoteke programa koji pokušavaš da instaliraš (ukoliko nema zaostalih datoteka programa koji pokušavaš da instaliraš onda preskoči ovaj korak).

Korak dva:
- Klikni na "Start" u polje za pretragu ukucaj "services" a onda u dobijenim rezultatima klikni na services za ikonicom zupčanika
- Skroluj dole i potraži Windows installer service i klikni na njega dok ti ne iskoči prozor
- Pod "startup type" izaberi "automatic" a ispod "service status" klikni "start" da pokreneš servis za instalaciju MSI datoteke.
- Sad pokreni MSI datoteku koju si hteo da instaliraš i vidi da li će instalacija biti uspešna.

MSI datoteke nekad ne mogu da se instaliraju iz još jednog razloga - a to je da je taj servis već zauzet i da je instalacija nemoguća sve dok program koji je već pokrenuo Windows installer servis ne završi svoj proces i oslobodi servis za druge operacije.

AKtivirao sam Windows instalater i opet n ide
poruka
Run time error
Path File access error
 
Poslije instalacije ove dopune i restarta laptop ne podiže sistem!??
Ne mogu uci u Bios?!
Help my?!!?
 
A koji laptop je u pitanju?
Ako ima bateriju, izvuci je i sačekaj malo. Ako nema, isključi ga na dugme, oept sačekaj pola min, pa ga pokreni. Odmah lupkaj dugme odgovorno za ulazak u BIOS.
Pokušaj da uđeš i u safe mod (F8).

Savetovao bih ti da sa nekog butabilnog fleša podigneš sistem, poskidaš tebi bitne fajlove, pa sistem od početka, neku proverenu instalaciju. Može i čist original M$ win, još bolje.
 
Poslednja izmena:
Ne ide!!
Ostaje opcija da izvadim hdd i formatiram ga na drugoj masini?
 
Formatirao C, prije toga sa HD tune preskenirao-ok
Izvadio memorije iz lapopa, vratio Hdd i opet isto!
Disk se vrti ali ne reaguie ni na jednu od opcija za bios-esc, f2,f9(boot)
Šta još da pokušam??
 
Laptop hp 6735s jli compaq 6735s
Povezao sam putem vga na tv i isti problemi
Ni slike mi tona
Hd se vrti i lampica treperi ŽUTO
Ubacim ins. Dvd.. Pokušava da se pokrene i NIŠTA?
 
Nazad
Vrh Dno