Šta je novo?

Potrebno kućno zvono 16-24V

mikele

Čuven
Učlanjen(a)
09.02.2002
Poruke
424
Poena
620
Nabavio sam iz USA video zvono koje bih postavio na ulaznu kapiju kuće i napojio strujnim kablom od postojećeg u samoj kući, klasična instalaciona procedura gde se samo napon dovodi sa postojećeg zvona do ovog spoljašnjeg a podaci inače razmenjuju preko kućne bežične mreže.

Kada neko pozvoni napolju na video zvono, istovremeno zvoni i ovo mehaničko unutar kuće, to je predviđen način rada.

Instalacija je laka i u pitanju je samo povezivanje par žica iz napajanja video zvona (mala kutijica) na strujno kolo postojećeg.

Problem koji imam je što mi je potrebno kućno zvono koje radi u rasponu od 16 do 24V a ovo koje sada imam radi na 220V.

Drugi problem je što novo kućno zvono kojim bih zamenio ovo staro a koje radi u tom naponskom opsegu nisam uspeo da nađem kod nas ili možda ne znam gde treba da ga tražim.

Jel ima neko ideju ili zna da neko prodaje to što mi treba?
 
Poslednja izmena:
Stavis rele od 24V na taj izlaz koji sada imas, verovatno je tu 24AC ali dioda da dobijes DC jednosmerni napon posto je takav rele lakse naci i eto ga, sa druge strane ima slobodne kontakte vezes koji god hoces naponski nivo u tvom slucaju 220V.
Ili nadjes zvono na naponu koji ti treba manje posla i kompaktnije.
 
Tako je.
Ova druga varijanta je ono sto mi treba.
 
Nazad
Vrh Dno