Šta je novo?

EMMI House, porudzbina coolera preko Call Centra-Korisceno i nekompletno

vuk125

Slavan
Učlanjen(a)
02.05.2007
Poruke
956
Poena
320
Pozdrav svima, evo da podelim jedno iskustvo sa Vama
U prošli Četvrtak 13.02.2020 dakle prošle nedelje, preko call centra EMMI Hous-a naručio sam
Cooler Raidmax Tornado RC 240.
Cooler su poslali sledeći dan, u Petak, međutim kako City Expess nie radio zbog praznika danas mi je stigla pošisljka.
Kupovoao sam godinama u EMMI-u i od danas vilše nikada neću. Poslali su korisćen cooler i nekompletan.
Na vodenom bloku je skinuta zaštitna folija, i jasni su ostaci od termalne paste, nisu se čak potrudili ni da očiste.
Nedotaje 8 zavrnejva za montiranje radijatora na kućište i termalna pasta.
Zvao sam da reklamiram. međutim rečeno mi je da ako se dokažu moje tvrdnje da će mi prihvatiti reklamaciju.
8 dana kao imaju fore da se izjasne +30 dana da problerm reše.
Znači ti daš pare i dobiješ polovnu stvar iz kutije i onda moraš da čekaš skoro više od mesec dana da bi ti rešili problem koji nije do tebe.
Zvao sam prodavnicu odakle su poslali, to je Emmi Shop u Šabcu, i kažu ne ne sigurno nije koriščen. I kao oni će vratiti pare ćim ja pošaljem cooler.
Iz razgovora sam shvaio da su svesno poslali korišćenu stvar. Priča je krenula sa ubeđivanjeme da je to novo.
A kada sam ja rekao sam otpakivanje snimio kamerom i da se jasno vidi ono o čemu govorim, onda kao ja da pošaljem i da če mi novac biti vraćen i da če radnja taj problem rešiti interno, tj ne moram da nosim na reklamaciju.
Apsolutno mi je bilo jasno da su svesno poslali korišćen proizvod.
Prodavci naravno bahato odgovaraju na moja pitanja, drski su etc.
Ovde se vide tragovi od paste, cooler nije imao zaštitnu foliju ba bloku koji je bio umazan pastom:
20200218_150051.jpg
Ovi šrafići nedostaju kao i termalna pasta:
20200218_150016.jpg
20200218_150032.jpg
Zapakovan je bio u neku foliju sličnoj onima za frižidere.
Kutija se oseća na duvan.
Pošto je ovo ovako, za ovo ću najverovatnije da podnesm krivičnu prijavu i tužbeni zahtev. I naravno prijava ide tržišnoj inspekciji. Sve je lepo snimljeno dokumentovano pa ko želi ovako da radi slobodno neka izvoli.
Naravno poslaću i mail RIADMAX-u, neka vide kako su im dileri porofesionalni i kako rade.
 
Poslednja izmena:
Barabe ne zaslužuju ništa bolje.
“Upucaj” ih svim sredstvima koje imaš na raspolaganju, da ih boli jako dugo.
 
Zovi call centar i tamo se zali, mislim da se pozivi snimaju, pa ce valjda neko od onih "iznad" da reaguje. Zvuci naivno, ali mozda i uspe.
 
Zovi call centar i tamo se zali, mislim da se pozivi snimaju, pa ce valjda neko od onih "iznad" da reaguje. Zvuci naivno, ali mozda i uspe.
Ne pada mi na pamet vise da ih zovem.
Popice krivicnu prijavu i tuzbu, i prijavu trzisnoj. Konslultovao sam se sa advokatom.
Glupa je stvar i banalna. Ali sam se zainatio.
Ja nemam nameru vise uopste da ih zovem zvace ih sud i trzisna inspekcija, a ja cu da uplodujem fotke i video gde god da stignem.
 
Poslednja izmena:
Nije pametno da guras svugde slike i video, ako ces na sud...

...riding on 720p...
 
Nije pametno da guras svugde slike i video, ako ces na sud...

...riding on 720p...

Ono sto ide na sud ne ide na net. Dovoljno ima materijala, da ih opali po usima da nece znati sta ih je snaslo.
Ko hoce da bude muljator neka placa kazne i to je to.
 
Poslednja izmena:
Meni su pravili problem oko usisivača.Koristio sam ga 8 meseci i prestao je da radi..kao nov je,prvo su prodavci bili vrlo neljubazni kad sam im dao da pošalju u servis pa javili da ne priznaju reklamaciju.Ja dao ženi i u par rečenica sve bilo rešeno..kažu sve je u redu gospođo [emoji23][emoji23]..strašno.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Emmi već godinama prodaje vraćenu robu, kao potpuno novu. Ja sam pre desetak godina dobio tv karticu na kojoj se jasno videla da je već korišćena. Oni kao b robu prodaju samo, ako im je nešto vraćeno na reklamaciju pa su uspeli nekako da oprave, a nemaju ambalažu. Ako imaju ambalažu, sve ide kao novo. Hohštapleri klasični.
 
Evo danas preuzimam sklopljenu konfu iz Atom-a, ostalo u kutiji od case-a Meshify C zahtev za raskidom ugovora i vracanje istog tog kejsa. Kolko ih boli patka, da cak ni ne izvade papir :D
 
Može to i dobro na izađe :D Drugaru poslali verovatno korišćeni Ryzen 2600 i kuler odvojeno iz Emija, ali se ispostavilo da je kuler Wraith Prism RGB :d
 
Kupujem sa Emmi skoro deset god ponekad je problem sto su pod paskom Winwina ..Narucio sam jednom tastaturu i mis poslato je iz win wina skroz pogresni aritkli..Bio sam otpakovao mis vratio sam poslali su tacnu tastaturu a opet taj isti pogresan mis .Pa sam odustao..Vecinski su ok ali problem je sto nisu nezavisni vec samo deo Alti-ja Win wina
 
evo suzicu sam pustio što su deo altija,baš mi se steškilo koliko mi ih je žao.
 
Emmi i WinWin je kupila Tehnomanija pre par dana, a Alti navodno ne postoji vec 3 godine.
 
evo suzicu sam pustio što su deo altija,baš mi se steškilo koliko mi ih je žao.
:D
Bas tako, sta nas briga ko je i sta je, niti treba da nas zanima.
Nisi dobio sta si platio? Vracajte pare

...riding on 720p...
 
Ne nude vise preuzimanje u nekim radnjama. izgleda mi da ce uskoro da ih zatvore.
 
Ne, nego neke radnje prelaze u Tehnomaniju, a neke ostaju u Emmi.
 
Moram da pohvalim Atom, javili su se citajuci ovu prepisku da vide o cemu se radi. Ispostavilo se da je VIP uvalio njima kejs koji je vracen, ali verovatno je bio neotvoren pa nisu primetili.
Izvinili se ljudi i ponudili da nadomeste gresku.

Svaka cast, e da su nam sve firme takve :)
 
I mene je začudilo da Atom napravi tako nešto, oni su stvarno uvek bili vrhunski profesionalni. Ne znam da je neko imao loše iskustvo s njima.
 
Zato i treba kupovati u takvim firmama. Mozda nemaju najpovoljnije cene ali su mnogo korektniji kada dodje do ovakvih situacija. Bolje da das 1000din vise nego da gubis vreme i zivce kasnije.
 
Ja uzeo laptop u winwin-u. Kad je izašla garancija uzmem malo da ga izduvam prašinu sa kulera. Skinem poklopac harda-a i vidim da jedan sraf uhvatili krivo, drugi fali. Očigledno su nešto menjali, a prodali pod "nov".
U emmi-ju mi zavalili grafičku na kojoj su počeli da ispadaju srafovi od kulera.
Vratio, dali mi drugu. Nisam imao živce da se natezem da mi vrate novac.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Ma Madjari zakon, EU bato, nema pilićarenja, dobiješ zapakovano, nema muljanja. Ovo samo u Srbiji može da prodje da ovoliko providno muljaju i da prodju nekažnjeno.
 
Moram da pohvalim Atom, javili su se citajuci ovu prepisku da vide o cemu se radi. Ispostavilo se da je VIP uvalio njima kejs koji je vracen, ali verovatno je bio neotvoren pa nisu primetili.
Izvinili se ljudi i ponudili da nadomeste gresku.

Svaka cast, e da su nam sve firme takve :)

Vlasnik Atoma je dugogodišnji član foruma, nick @JoKa
Čovek je xtra fer i korektan, nikad nije bio najjeftiniji, ali mu to nikad i nije bio cilj, već zadovoljan kupac koji mu se vraća.
 
Mogao bi i sajt malo da modernizuje [emoji4]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
+1
imao sam samo pozitivna iskustva do sada sa njima ali me sajt toliko odvraca od kupovine da sam ih mnogo puta samo zbog toga preskocio.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno