Šta je novo?

Konfiguracija ili polukonfiguracija za csgo

Djenka

Poštovan
Učlanjen(a)
17.04.2015
Poruke
274
Poena
70
Ne pratim tržište ni cene od kada sam sebi kupio računar pre 2.5 godine. Pa mi za drugara treba pomoc. Igrao bi se pretežno csgo. Budzet je u okvirima minimuma tj neke normale. Povećavanje svake stavke za 2k na kraju iznosi 100e znam kako to sve ide jer sam sam kupovao uz pomoc foruma. Kažem ne pratim vise cene i sta sa cime ide.
Platforma je am4

Grafiku ima i to je 1050ti
Napajanje ima

Ram 8 ili 16 ako je bas mora
Procesor je on mislio da bude r5 2600 on je oko 115e na kp
Treba mi pomoc za ploču
Ssd za sistem
Mogu neke stvari i polovne ali da je stanje korektno naravno i da to ide sa navedenom grafikom. Dakle ploca i ram i recimo da je procesor izabran




Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako igra samo csgo najbolje performanse daje intel+amd karta za taj engin..a ekvivalent tom ryzenu npr je i5 9400f..E sad ako zeli npr da upali neku zahtevniju igru koja urnise cpu tipa Battlefield ili neku buducu igru koja ce zezati tih 6/6 jezgra onda je bolja solucija r5 sa 6/12..Amd karta kao sto rekoh dalje bolje performanse od nvidie iste jačine npr 580 vs 1060..ali ce mu dobro prolaziti i ta 1050ti pa da ne menja,bitan je cpu u csgo.Mada ako je dokon moze da proda za dobre pare taj gpu pa da pazari malte ne bez nekog troska kupi 570,580 kartu jer se klinci pale na tu TI kartu nem pojma zbog cega,nvidia itd,valjda.Napajanja imaš kod madjara u bronzi ok od 50+ evra pa na gore,gold od 80 pa na gore,zavisi od budzeta koliko ce ti ostati pa prema tome odluči,zato sad ti nisam dao neku preporuku.Ako odeš na r5 idi na neku budzetsku b450 ploču,ako bude lufta za bolju je oko 95e kod nas msi B450 A pro max(skoro bila)..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Pazi, ako hoce da ustedi jos malo para, moze da uzme Ryzen 1600AF *imam ga ja* i to je isti 2600 samo jeftinije, a klokuje se bolje, pa prestigne i 2600x glat.
Ja sam igrao na mojoj masini CSGO pre neki dan bas, sve na ultra, fps je 250-300 i nema dropova, pa eto ti neka smernica.
Plocu mozes slobodno neku AsRock 450m Pro4.
Tomahawk itd ti ide preko 100eur ali ako kupujes na KP, mozda moze i jeftinije.
ostalo vidim da imas, i to je to :)
 
Mislim da je to to otprilike. Grafiku i napjanje ima. Ram ce uzeti 2x8. Ploca aorus elite b450. Gigabajtova. Videcu sa njim za procesor. Ja imam 1600x.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno