Šta je novo?

Problem PC-Pojacalo pucketanje

mikson

Poštovan
Učlanjen(a)
29.04.2018
Poruke
139
Poena
70
Imam cudan problem sa audio signalom. Kada povezem audio izlaz iz pc na ulaz u pojacalo(analogno), cuje se pucketanje(kao da nesto secka u pozadini,recimo kao hdd kada cita fajlove). Pojacalo je slejv behringer ep 2500, ulazi su nebalansirani i balansirani banane i i xlr. Obicno audio slusam preko optike - opticki izlaz iz pc u eksterni dac i iz njega cincevi na pojacalo i u tom slucaju nema nikakvog pucketanja i suma. Ali analogni izlaz zeza.
Topologija pojacala je da su mu izlazni tranzistori vezani za sasiju(uzemljeni)

Probao sam uticnicu sa uzemljenjem i uticnicu bez uzemljenja,isto se desava.
Koje sam sve kombinacije probao:
Ako povezem recimo mobilni na slejv,pucketanja nema. Znaci nije do pojacala
Ako povezem pc-slejv, a na utikac od pc izolujem uzemljlenje pucketanja nema.
Ako je sve vezano normalno u uticnicu sa uzemljenjem - pucketa
Isto kao iznad samo uticnica bez uzemljenja - pucketa
Ako pojacalo ukljucim u drugu uticnicu u sobi koja ima uzemljenje i verovatno je na drugoj fazi pucketanja nema (tako sam sad povezao)
Probao sam drugi pc da povezem sa poajcalom sve u istu uticnicu bez uzemljenja pucketanja nema
Probao sam u izlaz iz pc da ukljucim slusalice pucketanja nema - znaci nije do izlaza ili maticne jer bi pucketalo i na slusalicama
Kada mi je vezano optikom i nema fizicke veze analognog izlaza i pojacala,nebitno u koju uticnicu je vezano,sve na istoj fazi, pucketanja nema
Znaci radi kako treba kada pojacalo ukljucim na drugu fazu, ili kad probam totalno drugi pc.

Slican problem sam imao i sa starom konfiguracijom(maticna/cpu) samo se pucketanje culo tise.

Jel ima neko strucan,da mi objasni sta se desava?
 
Poslednja izmena:
Dešava se da imaš tzv. ground loop između računara i pojačala.
Najbolje rešenje je da pojačalo bude na utičnici koja nije na istoj fazi kao i računar.
 
Topologija pojacala nema veze sa tim kako su mu i da li su mu tranzistori uzemljeni. U slucajevima kao sto je tvoj ne bih cackao nista ako si vec nasao odgovarajuci nacin povezivanja. Neki ljudi u tim situacijama skidaju uzemljenje sa pojacala ali je to opasno i nije preporucljivo ali pomaze u slucaju loseg uzemljenja.
 
Nazad
Vrh Dno