Šta je novo?

Kako odrzavate slusalice

doggy

Slavan
Učlanjen(a)
06.10.2004
Poruke
870
Poena
330
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 3800x + MSI Frozr XL
Matična ploča
Gigabyte x570 Aorus Elite
RAM
2x32GB Kingston DDR4 3200
GPU
Asus RTX 3070 Dual 8GB
Storage
256GB Samsung 850 EVO, 1TB Samsung 860 EVO, 1TB Kingston SA2000, 2x2TB i 4TB HDD
Zvuk
Integrisana
PSU
Seasonic Focus Plus 750 Platinum
Kućište
Cooler Master Cosmos Anniversary
Monitor
MSI MAG274QRF-QD, Dell Ultrasharp 24
Miš & tastatura
Microsoft Natural 4000 + Redragon M908
Laptop
Dell XPS 15 9500
Mobilni telefon
Huawei P30 + Samsung S22
Pametni uređaji
Mi band 4
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pozdrav kolege,

Zanima me kako odrzavate slusalice da bi vam duze trajale. Da li necim mazete i cistite pad-ove i headband? Skoro sam kupio MH-752 i Redragon Zeus i ideja mi je da traju sto duze :). Na prethodnim Genius Cavimanus su padovi bas, bas ispucali (otisle su one u djubre iz drugih razloga ali i pad-ovi su bili deo).

Pozdrav,
Igor
 
u suštini samo pravu kožu možeš da održavaš,a nju kao i svaku drugu (krema po izboru na bazi pantenola).takvi padovi će da ti traju skoro večno,skoro sam sredio jedne k141 bar iz devedesetih,skoro kao novi.po pisanju za leatherette (u suštini kvallitetniji skaj) dovoljno je držati čistim i relativno svežim bilo kakvim sredstvom na bazi alkohola,ali moje iskustvo je manje više takvo da džabe sve,svaki skaj ugine kad je njemu drago tj zavisi samo i isključivo od kvaliteta istog,a ja nisam video slušalice sa naročito kvalitetnim.

za velur i tekstil ne mogu da ti pomognem,prezirem isti i nemam ga i nikad ga nisam ni imao na slušalicama.neki generalni savet bi bio da se uzimaju slušalice sa lako nabavljivim zamenskim delovima (bar kabal i padovi) ali generalno bar ja na jeftinije slušalice gledam kao na potrošnu robu,ne dugoročniju investiciju.
 
Bolje kupiti nove ear- i headpad nego da dajes pare na krpe i smese za ciscenje :)
 
Gledao sam ja ear-padove za MH-752 i nesto ih nisam nalazio na Aliju... Ili nisam dobro trazio ili moram da trazim "kompatibilne". Nije mi problem da uzmem nove (mada ne originalne, zato sto CM cepa cene za sve pare), ali nisam siguran da cu uspeti da ih nadjem. Pa zbog toga gledam da ne pokvarim ove ne vodeci dovoljno racuna.
 
Pa nisu to slusalice od 500 din pa da im se jastucici raspadnu posle 6 meseci :) Uz normalnu upotrebu moraju da traju bar 4-5 godina, ponekad ih prebrises vlaznom krpom i to je to.

Inace, jastucici su prilicno univerzalni i na AE postoji solidan izbor a tu su i poznatiji Brainwavz.
E sad, u zavisnosti od materijala, debljine/dubine jastucica i debljine unutrasnjeg sundjera, svakako dolazi do odredjenih promena zvuka (najcesce se primeti slabiji ili jaci bas, manji ili veci soundstage) ali nije to nista strasno, cesto moze da se resi i jednostavnim modovanjem.

Na kraju, verovatno ces pre promeniti te CM slusalice nego sto ce se jastucici raspasti do neupotrebljivosti.
 
mislim da svi takve ćoškaste reklamiraju kao razer compatible,trebalo bi na brainwavz sajtu da nađeš šta na šta paše,ali to nikad nije 100 posto kao original (ni zamenski za AKG 141 nisu 100 posto kao original,a to su dimenzije većine over ear slušalica na tržištu danas,tj sve otvorene i poluotvorene over ear su kopija k141 u nekom smislu).
 
Nazad
Vrh Dno