Šta je novo?

Štampac sa CISSom

doggy

Slavan
Učlanjen(a)
06.10.2004
Poruke
870
Poena
330
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 3800x + MSI Frozr XL
Matična ploča
Gigabyte x570 Aorus Elite
RAM
2x32GB Kingston DDR4 3200
GPU
Asus RTX 3070 Dual 8GB
Storage
256GB Samsung 850 EVO, 1TB Samsung 860 EVO, 1TB Kingston SA2000, 2x2TB i 4TB HDD
Zvuk
Integrisana
PSU
Seasonic Focus Plus 750 Platinum
Kućište
Cooler Master Cosmos Anniversary
Monitor
MSI MAG274QRF-QD, Dell Ultrasharp 24
Miš & tastatura
Microsoft Natural 4000 + Redragon M908
Laptop
Dell XPS 15 9500
Mobilni telefon
Huawei P30 + Samsung S22
Pametni uređaji
Mi band 4
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Kolege,

Ima li neko iskustva u praksi sa Canon, Epson, HP i Brother inkjet fabrickim CISS štampačima? Čitam review-e na netu, i ispada da ih koriste samo Indijci, Pakistanci i ostali iz tih krajeva. Nisam nasao nešto puno iskustava iz upotrebe iz zapadnog sveta.

Pozdrav,
Igor

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Godinama koristim Epson 2u1 (sa skenerom) za kućnu upotrebu.

Jedino o čemu moram da brinem je da imam uvek jedan ris papira u rezervi. Na dopunu mastila nisam još uvek trošio pare (stigle su tri crne bočice u pakovanju, uz bočice u boji).

Ne štampam preterano ali ni malo. Cevčice i "glava" nisu se zapušile iako se desi da ga ne koristim duži period (letovanja, putovanja, ...), po dve-tri nedelje npr.

Nije kvalitetan otisak kao što ga daje laserski štampač.

Imaš teme o tome na forumu, a i Pecin YT kada se on pojavio kod nas.
 
2-in-1 gledam i ja, konkretno Epson ecotank modele više nego ostale. Davno se nisam bavio štampačima (koristio i održavao uglavnom laserske MFA modele, zadnji put pre 5-6 godina) tako da nemam iskustva sa inkjet pogotovu CISS modelima.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Koristim godinu i nešto dana Epson L382 i prezadovoljan sam, jer ne razmišljam o zapušavanju kertridža. Desi se da ne štampam po dva meseca i sve radi bez problema. Imam i kolor laser Lexmark C500n koji je ok, ali preskup za održavanje, dok na Epsonu zaboravim kad sam dopunio tankove, a odštampam brdo full A4 fotografija.

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
 
Imam jedan Epson EcoTank model, uzeli smo ga za kancelariju pre 2 godine. Iskustvo je fenomenalno - još ni prvu bočicu boje nismo potrošili (imamo mali obim štampe - oko 15-20 strana nedeljno).

Velika je stvar zaboraviti na probleme kao što su zapušavanje glave kertridža, potom dopunjavanje kertridža na svakih par meseci, itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzeo sam na kraju EcoTank L3156. Za ovih nedelju dana što sam ga koristio radi OK. Morao sam da uključimo WPS na ruteru da ga nakacim na WiFi pa sam ga isključio posle. Obradovalo me je što uredjaj ima management kroz web, čak može da se kači na druge WiFi mreže naknadno (ali inicijalno mora kroz WPS). Nudi pristojne opcije, verujem na nivou ostalih mrežnih štampača koji imaju LAN.

Suma sumarum - za sada sam zadovoljan. Ink bočice su takoreći džaba.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
sta znaci radi ok? kakav je kvalitet stampe? da li si probao da stampac fotografije na foto papiru?
ozbiljno razmisljam da uzmem ali ne mogu da najdem realna iskustva :) gledam e3150/e3151.

retko zapadnjacko iskustvo i to fotografa sa ecotank :)
https://www.youtube.com/watch?v=nzsrN1aFcHU
 
Poslednja izmena:
Kažem OK zato što nisam stručnjak. Nisam štampao na foto papiru, ostampao sam jednu fotku na A4 I deluje mi OK. Ali neko ko ima više iskustva bi možda našao milion mana... Isto tako, s obzirom da imam iskustva iz Enterprise okruženja gde su štampači od 500 eur pa na više ne mogu da komentarišem brzinu i kvalitet jer nisam radio sa consumer uređajima. Ono što sam mogao - to je web interface koji je u rangu laserskih, LAN modela od 500 i više EUR. Ima sve opcije koje su potrebne koliko sam video.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
EPSON LP565 Multifunkcijski vec 4 godinu radi bez problema u firmi u maloj rdnoj grupi 4 -5 racunara mrezno povezan. Malo je sporiji u stampi ali radi odlicno osim menjanja bocica i povremeno koriscenje njegovih alata za ciscenje nikakvih problema trenutno stanje 18900 odstampanih strana i 6.800 skeniranih, njegov brojac.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno