Šta je novo?

DFI 790GX-M2RS

imarkovic

Cenjen
Učlanjen(a)
20.08.2010
Poruke
821
Poena
180
Pozdrav kolege,

Jedna neobicna molba, ako neko ima u furdi poslednji bios za ovu plocu, bio bih mu zahvalan da podeli sa mnom :)

Znam da je to vec matoro, ali steta da ne iskoristim ovaj Phenom x6 koji imam, a koji jedino radi na ovoj ploci sa poslednjim biosom. Na netu nema, pronasao sam samo za 790FX-M2RS, ali to ne odgovara naravno. To sam gledao ovde http://www.lejabeach.com/DFI/
Ostali sajtovi su uzaludni, nepostojeci linkovi itd.

Hvala unapred.
 
Hvala ti, citao sam, to je prvo sto sam nasao, ali nazalost svi linkovi vode ka starom DFI sajtu, koji vise nije aktuelan, pa sam zato i otvorio temu ovde.
 
neće ništa biti ploči da probaš,bolje da nađeš po mikrokodovima dal' će da radi.furao sam ja 8350 na crossfire četvorci,radilo je to kako treba.tu je mislim veća papazjanija ddr2,moguće da ti fenomi nemaju ddr2 kontroler...
 
Probao sam naravno, zato sam i flash-ovao i ne postuje. Vratio sam X2 stari procesor i radi. Da, i ja tako mislim, da je zbog DDR2 problem.
 
ne košta te da sa UBU vidiš dal' ima i mogu da se apdejtuju mikrokodovi,award je bios,mislim da se lako moduje.
 
Hocu ja, ali nemam iskustva s tim, ne znam ni sta je UBU, jedino ako ti nije tesko da mi das neke smernice pa da pogledam?
Nadam se samo da linkovi vezano za to jos uvek postoje, prilicno je deprimirajuce bilo sinoc u pokusaju da nadjem bios, vidis fajl, a sve mrtvi linkovi...
AWARD je bios, tako je.
 
Cuveni Fernando, ranije sam primenjivao njegova uputstva za drajvere.
Nego, jedno pitanje, ovde se opisuje procedura za extract-ovanje sadrzaja bios fajla, listanje, primena flash-ovanja itd., ali kako da nadjem ovo sto meni treba konkretno, tj. sta i na koji nacin treba menjati .bin fajl ako hocu da podrzi moj cpu?

To je programerski posao, trazio sam nesto o tome za ovu plocu, ali nalazim samo neispravne linkove iz onog posta sa sajta bios-save ili kako vec bese ime.
 
haha!, zanimljivo!, još uvek teram tu ploču!, jednom sam flešovo bios, i bio sam ubeđen da ga negde imam, međutim jok. :D
 
nađoh na drugom hardu, imam i ovaj što je okačio kolega @zzzz, međutim, u folderuj koji mi se zove; "dfi BIOS ZADNJI" , nalazi se fajl, koji po datumu nešto stariji, nego što je kolega okačio link, datum 8/21/2009, a sam fajl se zove; "R7GD820A.BIN" , sad kad bih znao, šta mi je na ploči, tražim čime da ga ičupam.., naravno, ako imarković nije bacio ploču u moravu.

DK 790X-M2RS.jpg ova je ploča u pitanju
 
Poslednja izmena:
DFI LANPARTY DK 790GX-M2RS BIOS (12-10-2009 poslednji zvanicni BIOS: R7GDA12) (20-08-2009 poslednji BETA BIOS: R7GD820A)
DFI LANPARTY JR 790GX-M2RS BIOS (12-10-2009 poslednji zvanicni BIOS: R7JDA12) (20-08-2009 poslednji BETA BIOS: R7JD820A)
 
sad sam flešno, taj od 12-10-2009, pre toga bio ko iz prethodnog posta. znači radi.
 
Nazad
Vrh Dno