Šta je novo?

Ne radi mi tastatura na Win 10. Home v.1909

djordje29

Slavan
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruke
1,908
Poena
210
Tastatura radi polovično, imam Genius Scorpion K220 i neće da radi u polju " windows search" čak ni virtualna tastatura neće da radi, dok sa druge strane ako treba da guglam, da kucam tekst ili da preimenujem folder sve radi normalno.
Takođe nemam ni "language bar options" na taskbaru iako je uključeno da se vidi.
Nema šta nisam probao, išao sam u regedit, ubadao tastaturu u druge usb utičnice, išao u BIOS, device manager.. ništa ne pomaže. :crash:

Untitled.jpgert6u.jpg
 
Poslednja izmena:
otvori elevated command prompt sa admin permisijama i u njemu kucaj dok si prikopčan na internet:

dism /online /cleanup-image /restorehealth

pa enter.kad završi kucaj:


i enter.ako nađe nepravilnosti nije zgore odraditi i drugi pas sa sfc-om.ako ne pomogne moraš da skineš i butuješ neki liveboot (neki distro linuksa ili strelec usb) i u njemu vidiš kako se ponaša da isključiš da je hardverski problem.ako dism i sfc ne pomogne,a u liveboot-u je okej ostaje ti tzv 'in place upgrade' tj da skineš istu ili noviju verziju windowsa,možeš i sa media creation tool-om samo ISO ne treba ti usb instalacija,mauntuješ i pokreneš setup.exe i pratiš uputstva i odabereš da zadržavaš sve,tako će samo prepisati sistemske fajlove sa novim a ostaće svi tvoji fajlovi i programi i tako isključuješ kompletan windows i instalaciju istog iz priče.
 
Odradio scan i kaže da je sve u redu, a ovo i dalje ne radi.
 
Definitivno Win10 ima neki trip sa PS/2 tastaturama.
I ja sam pre par dana reinstalirao jedan polovnjak koji je imao instaliran W10 Home
i pored jos par "gluposti" isto nije funkcionisala PS/2 tastatura.

Nismo "imali zivaca" pa smo instalirali W7 i sve radi "kao podmazano".
 
nema trip win,već negde škripi na relaciji OS - čipset/drajveri - sama tastatura.plus ovo je usb tastatura,menjao je i portove i isto,tako da nije do toga.

đorđe:

kao što rekoh,digni liveboot neki pre ovog in place upgrade rešenja da isključiš hardver iz jednačine.
 
kao što rekoh,digni liveboot neki pre ovog in place upgrade rešenja da isključiš hardver iz jednačine.

Ni ja ne verujem da je do tastature. To je novija generacija i sve je do nedavno radilo kako treba. Najverovatnije da je nešto puklo na softverskom nivou nakon nekog Win apdejta. Probaćemo i liveboot. :type:
 
Windows je legalan ili si koristio neki "lekić"???
 
Ic lidžit, apdejtovan sa 7ce.
 
@Orchard

Apsolutno svaki Windows , pa sada i Win10 dok god bude imao nadogradnje i izmene svaki
cas , pojavljivace se problemi.

Garantujem da je samo softverski problem u pitanju.

@ BigBoy

U ovom slucaju nije vazno da li je i kako uradjena aktivacija.


U mnogo slucajeva se pokazalo da je najbolje ne opravljati i ispravljati ono sto radi.
Ako sve radi kako treba , ugastite Win Update i glava vas nece boleti , jer ce te pojavu
ovakvih i slicnih gluposti smanjiti na minimum.
 
Ako sve radi kako treba , ugastite Win Update i glava vas nece boleti , jer ce te pojavu
ovakvih i slicnih gluposti smanjiti na minimum.
+1
Za privatne korisnike dugoročno uvek ispadne više problema nego koristi od uključenog apdejta. Za firme je već drugo, ima ko je zadužen da se nervira i rve sa Microsoft brljotinama.
 
Ne znam da li ste vi svesni da od verzije 1511 (ili 1701, ne secam se vise) na Win10 je nemoguce potpuno ugasiti Windows update. Uvek se vrati i ponovo radi update.
 
Može samo da se pauzira na sedam dana ali on će povući updata kad tad.
 
Znam, probao sam pre oko godinu dana da iskljucim na taj nacin, vratio se update posle nekog vremena, posle toga vise nisam pokusavao. Ne znam za Windows Home, kod mene je u pitanju bio Windows Enterprise i PRO.
Testiracu opet iz powershell-a ako kazes da moze.
 
Kako se beše zove onaj program za automatsko čitanje i otklanjanje grešaka, mislim da ga je napravila grupa korisnika sa Windows zajednice.
 
sve to radi isto što i dism i sfc,sem registry-ja,sve sem ručno je manje više nepopravljivo i treba ti nov u kompletu,zato sam ti savetovao in place upgrade.
 
Nazad
Vrh Dno