Šta je novo?

Laptop do 50 000 :)

Drma00

Zapažen
Učlanjen(a)
15.02.2020
Poruke
0
Poena
20
Pozdrav, potreban mi je laptop za fakultet i za neki manje zahtevnan gejming, znaci Pes , LoL i te prostije igrice.
Znam da mi je isplativije da uzmem polovan laptop ali sam u obavezi da uzmem u nekoj od radnji zbog placanja na rate.
Ovo je laptop koji me je zainteresovao : Lenovo L340-15 81LW004UYA/8G-256G-SSD LAPTOP
Molim vas da mi preporucite neki laptop do 50000, par hiljada gore, dole.
Ja sam na gradjevinskom fakultetu, tako da bih koristio AutoCad, ArhiCad i ostale slicne programe.
U obzir dolaze WinWin, Gigatron, Emmi i ostale radnje.
 
Acer Aspire 3 A315-42-R56H 15.6"FHD, AMD QC R5-3500U/12GB/512GB SSD/Vega 8

Ryzen 3500U
12gb rama
512gb ssd


59 990din

Rekao bih da vredi dodati još malo para u odnosu na ovaj što ti gledas, zbog RAMa i SSDa.
 
Gledao sam neke testove, ali ne razumem se u to tako da mi nista nije jasno.
Nasao sam 4417U, 8GB, 256SSD, IPS za 50k pa me interesuje da li je taj proc ok za neku osnovnu upotrebu kao sto su AutoCad, CorelDraw i tako neki programi. Da li ce ok raditi kroz neko vreme.
 
Preslab je, dual-core na 2.2GHz.
 
Dok nisam video razliku izmedju TN i IPS nisam mario za ekran, ali sad ne verujem da bih uzeo TN.
Vidim da su uglavnom FullHD, ali su svi nekako bledunjavi.
Pretpostavio sam ja da 4417U nije bas dobar, samo ne znam hoce li biti ok za osnovne stvari...igre ne igram. Ili je bas za izbegavanje.
 
Imao sam jednom laptop sa TN ekranom samo sto tad nisam znao za te vrste i da je IPS dosta bolji.
Sad kad sam ih video uzivo jedan pored drugog..nema sanse da bih sad uzeo nesto da nije IPS.
 
Da ne ispadne sad da trolujem ili nesto slicno, ali za sta konkretno je ubog? Za igre na max podesavanjima i virtualne masine ili za rad u excel-u, autocad-u, internet itd
 
Slab je dual-core za danasnje potrebe, pogotovo taj koji nema turbo i ogranicen je na mizernih 2.2GHz, Ryzen 3500U je pun pogodak za ~400e, neki napredak u odnosu na njega tek dolazi za 8750H (6c/12t) i jacim procesorima..
 
Nazad
Vrh Dno