Šta je novo?

Bluetooth adapter Trust

brom

Zapažen
Učlanjen(a)
04.02.2020
Poruke
3
Poena
21
Kupio sam bluetooth adapter Trust Manga

jTulSWK.png


i ne mogu da ga instaliram na Windows 7 x86

oxTk5ng.jpg


Probao sam na Windows 7 x64 i sve radi bez problema. Sistem ga prepoznaje, instalira drajvere i sve ok.

Probao sam da preuzmem drajvere sa njihovog sajta, instalirao, ali ni to nije rešilo problem.

Ima li neko ideju šta da radim?
 
deinstaliraj sve iz device managera (uninstall device pa čekiraj ako ponudi da pobrišeš diver software) i sa driverindentifier portable traži po VID-u 64bit drajvere,to je najčešće CSR eventualno qualcomm čipset i sigurno imaju drajveri.mislim,možeš da pokušaš i sa win apdejtom,ali je to hit and miss na sedmici.
 
deinstaliraj sve iz device managera (uninstall device pa čekiraj ako ponudi da pobrišeš diver software) i sa driverindentifier portable traži po VID-u 64bit drajvere,to je najčešće CSR eventualno qualcomm čipset i sigurno imaju drajveri.mislim,možeš da pokušaš i sa win apdejtom,ali je to hit and miss na sedmici.

Deinstalirao kako je predloženo. Pobrisao prethodne drajvere i pretražio prekoDriverIdentifier - našao dva drajvera i preuzeo ih. Ponovo stavio bluetooth i preko device managera krenuo da tražim drajvere (prethodno stavljene u folder gde sam ih preuzeo) i nijedan nije prepozano. Probao sam manuelno da ih instaliram, ali ni to nije dalo rezultate.
 
Kao što sam napisao u svom drugom postu (koji moderatori još nisu, dok ovo pišem, odobrili i objavili) uradio sam sve što je predložio Orchard. Sve deinstalirao iz device managera zajedno sa drajverima koje sam instalirao za bluetooth. Preko DriverIdentifier pronašao neke nove drajvere, probao da ih instaliram preko device managera (update driver), device manager ih nije prepoznao, instalirao sam drajvere manuelno i opet ništa - Bluetooth ne radi.

Uradio windows update i to ništa nije promenilo.

Moram da napomenem još nešto. Kada sam preuzeo drajvere sa matične stranice Trust-a, za Windows 7 (isti instalacioni fajl je za x32 i x64), instalirao ( u pitanju je program: CSR Harmony Wireless Software Stack ) i to je donekle rešilo problem i napravilo novi. Bluetooth je uspešno instaliran, računar ga prepoznaje, a bluetooth prepoznaje druge bluetooth uređaje u svom okruženju. Problem je kad probam da povežem bežične bluetooth slušalice, one se povežu, ali zvuk ne ide u slušalice nego se i dalje čuje preko zvučnka. Probao sam svakakva podešavanja preko instaliranog programa, ali ništa. Drugi problem je da ne mogu da otvorim Word i Excel - javlja da ''macro'' podešavanja nisu u redu. Deinstalacijom CSR Harmony Wireless Software Stack Word i Excel su se vratili u normalu.

Ima li još neko rešenje?
 
Nazad
Vrh Dno