Šta je novo?

Ne radi Viber preko MTS ADSL konekcije

Turbo

Čuven
Učlanjen(a)
15.04.2002
Poruke
853
Poena
620
Ako sam kojim slucajem pogresio temu, molim moderatore da premeste...

Danas sam primetio, da iako smo u istim viber grupama zena i ja, onda dobija poruke a meni se nista ne desava...

Pogledam aplikaciju na telefonu, ja nemam novih poruka, pokusam da pisem i dobijem gresku da nema konekcije.

Wifi je konektovan na MTS router, interneta ima na telefonu, sve druge aplikacije koje zahtevaju net rade normalno.

Proverim zenin telefon, ona je mobile data i radi viber redovno... konektujem se na wifi, ne radi viber.

Pogledam na racunaru, imam instaliran nalog koji je povezan sa mojim brojem, isto pise no internet connection, a racunar ima net, sve funkcionise normalno.

Probao sam restart racunara, restart routera, iskljucio firewall, iskljucio antivirus (mada ovo nema smisla kada se telefon kaci direktno na router) ali dzabe... viber jednostavno ne radi preko internet konekcije, ako iskljucim wifi, i na mom telefonu normalno radi preko mobile data (MTS)

Da li je moguce da MTS blokira neke portove koji su potrebni samo viberu za komunikaciju sa svojim serverima?

Da li neko ima slicnih problema i kako resiti???

Hvala unapred za pomoc!!!
 
Kod mene, danas, ista situacija. Ništa nisam dirao, proradilo samo od sebe.
 
hvala na brzim odgovorima... za sada cu da sacekam sa reinstalacijom, posto mi se cini da nije do aplikacije, jer se isto ponasa i na telefonu i na racunaru, ali SAMO na mojoj kucnoj internet konekciji...

Nakacio sam se kod komsije na wifi i radi sve normalno na telefonu.... za racunar to ne mogu da proverim...

Ipak mislim da je do same komunikacije preko moje internet veze...

Mozda i kod mene "samo" proradi, ali ako neko ima neku ideju sta da probam sa netom, mozda nekim setovanjem routera... (ne znam da li se to i drugima desava, ali imam neka podesavanja u routeru, tipa secondary dns, ili neke port forwardinge, i redovno se desava da se ta podesavanja izgube sa vremena na vreme, verujem da MTS povremeno radi neki daljinski reset ili slicno tome, pa je mozda i sada zbog toga nesto drugacije nego inace...)

Ja sam sva svoja podesavanja proverio, sve je na mesto i svi ostali programi rade preko neta, samo viber nece...

BTW probao sam zenin telefon, i tablet od klinca sve je do danas popodne radilo normalno, a sada ni na jednom uredjaju ne radi VIBER ako se konektujem preko kucne mreze (MTS VDSL). a SVI rade ako se konektujem preko mobil data na MTS mobilni. (zbog ovog sam sve sigurniji da reinstal aplikacija nece pomoci)
 
Poslednja izmena:
Kod kolege isto, probao DNS na google, ne radi. Proradio mu na telefonu nakon update-a, probaj i na kompu da skines novu verziju.
 
Bio je neki bag sa mts adsl internotom sto se tice vibera

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
ok hvala, onda mi ostaje da cekam... ocigledno nije BIO bag nego je jos uvek... :(
 
I moj komšija na mts adsl-u popodne imao isti problem sa viberom. Nije mu radio od 15 do 18 časova, proradilo samo od sebe.
 
U COMMAND PROMPT-u ukucaj

ipconfig /flushdns

Ovim ces obrisati kes memoriju IP adresa za sve hostove, pa i za Viber. Mozda se tu nesto promenilo, neka ruta, neka IP adresa, i ako je to problem ovo bi moglo da ga resi. Nista neces "pokvariti" ovim...

Ako ni to ne uspe, treba kontaktirati MTS podrsku.

Sent from my SM-A7100 using Tapatalk
 
Sto se mene tice moze katanac, proradilo je... verovatno je bilo neko MTS-ovo rutiranje u pitanju.
 
Inace ljudi, Viber je prijavio problem na Telekomovoj mrezi.
IMG_3314.jpeg
 
Mnogo buke ni oko čega, ispravni su vam i nam i telefoni i kompjuteri, stvar je bila od operatera i ni do čega više...ja nisam juče imao od 13-16 h Viber, imam MTS VDSL, nije hteo ni na mobilnom netu od MTS.
 
Nazad
Vrh Dno