Šta je novo?

AMD B550 ploče

Ako je verovati online cenovnicima toma je oko 12500-1300 a mortar 11500. Da li ih ima za te pare nisam proveravao ali na sajtovima kazu da ih ima na stanju.
 
Jel postoji ona tabela kao za B450 gde su poredjane ploce po kvalitetu?
 
Koja je "best buy" ploča za 3600 na koju će moći da se ubaci kasnije 5600/5600x?

Imam sada priliku da uzmem i u Nemačkoj.
 
Koliko para, šta ti treba...?

Od jeftinijih modela (ali ne baš sa dna ponude) bih uzeo Asus TUF mATX/ATX, iz sredine MSI Mortar (ima i WiFi verzije) ili Tomahawk (za nijansu bolji od Mortara), ASRock Steel Legend (ATX) isto nije loš, i kao neku all-round dobru ploču Gigabyte Aorus Pro (ATX). Za nešto više para ima i WiFi verzija Aorus Pro ili Asus Strix-F.

Aorus Pro (non-WiFi) verovatno, u DE je slične cene kao Tomahawk ali malo bolji.
 
Poslednja izmena:
Tomahawk X570 ide za oko 180e, teško je naći bolju ploču za te pare, posebno naponska.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Zavisi gde. Rekao je da Nemačka dolazi u obzir, tamo je Aorus Pro slične cene kao Tomahawk (150€ prema Geizhalsu) a ima bolji VRM i hrpu USB portova.
Pošto hoće 6-core, može i jeftinija ploča poput MSI A Pro ili Gaming Plus ili Asus TUF (mATX)...
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je jošuvek aktuelno ali uz B550 Mortar WiFi + R7 3700X dobio sam Steam gift kod od 60$ (~50€) kad se ploča registruje na msi sajtu i pošalju dokazi o kupovini ploče i procesora. Bilo je i za kombinaciju sa R5 3600.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Koliko para, šta ti treba...?

Od jeftinijih modela (ali ne baš sa dna ponude) bih uzeo Asus TUF mATX/ATX, iz sredine MSI Mortar (ima i WiFi verzije) ili Tomahawk (za nijansu bolji od Mortara), ASRock Steel Legend (ATX) isto nije loš, i kao neku all-round dobru ploču Gigabyte Aorus Pro (ATX). Za nešto više para ima i WiFi verzija Aorus Pro ili Asus Strix-F.

Aorus Pro (non-WiFi) verovatno, u DE je slične cene kao Tomahawk ali malo bolji.

Tomahawk X570 ide za oko 180e, teško je naći bolju ploču za te pare, posebno naponska.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Zavisi gde. Rekao je da Nemačka dolazi u obzir, tamo je Aorus Pro slične cene kao Tomahawk (150€ prema Geizhalsu) a ima bolji VRM i hrpu USB portova.
Pošto hoće 6-core, može i jeftinija ploča poput MSI A Pro ili Gaming Plus ili Asus TUF (mATX)...
Hvala ljudi!

Ne bih baš štedeo na matičnoj (za slučaj da se nekad stavi 5700x/5800x), ali bi bilo dobro da matična bude ispod 200€.
Veliki broj ulaza je uvek dobrodošao.
Ići će u veliko kućište, pa bi bilo dobro da nije mala matična, i da mogu da se nakače 5-6 PWM ventilatora na nju.

@jurodivi
Tako je, idem za Nemačku, pa bih mogao i tamo da uzmem i donesem.

Koji bi tu najbolji izbor ploče bio, a da nema problema sa RAM-om (koji isto treba da uzmem) a da ide na makar 3200?
 
Moj izbor bi bio Aorus Pro za 150-160€ u DE (ako je verovati Geizhalsu). Za nešto veće pare imaš WiFi verziju te ploče kao i Strix-F...
 
uzeo drugar b550 aorus pro, 3700x i neku gskill 32gb cl17 3600mhz sa hynix c-die. nismo uspeli da namestimo ni xmp, ni ruchno def setovanja, ni ryzen d ram calc nije pomogao.
fali dosta tajminga i napona... ja bih je zaobishao ukoliko se kombinuje sa memorijoom brzhom od 3200 i ko hoce malo vishe da cheprka po biosu.
bios je fleshnut poslednji.
 
da, pomešah. Mini je, nije Micro.

Specifična je po tome što je namenjena malo zahtevnijim korisnicima, željnih da svoj računar spakuju u kompaktni Mini ATX format, pri tome se ne odričući vrhunskih performansi.
 
ja koliko znam ne postoji mini atx, samo mikro atx i mini ITX.
 
uzeo drugar b550 aorus pro, 3700x i neku gskill 32gb cl17 3600mhz sa hynix c-die. nismo uspeli da namestimo ni xmp, ni ruchno def setovanja, ni ryzen d ram calc nije pomogao.
fali dosta tajminga i napona... ja bih je zaobishao ukoliko se kombinuje sa memorijoom brzhom od 3200 i ko hoce malo vishe da cheprka po biosu.
bios je fleshnut poslednji.
Koja je onda preporuka? Šta provereno radi kako treba?
 
Ja sam nedavno sastavljao novi komp - Ryzen 7 3700x, 2x16gb G.Skill Trident Z 3600, CL17 i plocu MSI B550 Tomahawk. Sve radi ok, bez ikakvih problema dosad. Prije kupovine sam na MSI sajtu za plocu provjerio da li je taj RAM podrzan (testiran). Alternativa ovoj ploci mi je bila ASUS ROG Strix B550-F Gaming al me kolega savjetovao da uzmem MSI jer su navodno azurniji oko upd biosa.
 
Imam B550 Aorus Pro, čekam 5900X, pa da poteram ovaj moj B-die na preko 4000mhz. :D
 
Koja je onda preporuka? Šta provereno radi kako treba?

nisam dolazio u kontakt sa drugim B550, igrao sam se sa nekoliko B450 Tomahawk i sebi uzeh X570 takodjer tomahawk, i iako nisam neki MSI ljubitelj, prijatno sam iznenadjen, pogotovo za te pare.
Pa kontam B550 toma bi trebalo da je takodjer ok.... ili neki asus za 200+e
 
Da li neko mozda zna u cemu je fora sa garancijom na iponu?
Naime gledam neke b550 ploce i primecujem da je ima razlike u ceni ako ima BASIC i FACTORY garanciju. Razlika u ceni je poprilicna. Da li neko zna u cemu je caka? Na primer
MSI B550M PRO-VDH WIFI (3 year Basic guarantee) oko 128e
MSI B550M PRO-VDH WIFI (3 year factory warranty) oko 152e
U Srbiji je ta ploca oko 135e sa 3 godine garancije
 
Kakva je gigabyte B550 Aorus Pro ploca u odnosu na Asus B550-F i Asrock B550 extreme4 ?
Kupio bih jednu od te tri ploce a za gigabyte se pojavila aorus Pro V2 , sta uzeti ?

Uzeo bih Asus pre Gigabajta zbog Intel LAN umesto Realteka i boljeg rasporeda M.2 slotova. Gigabyte ima 2 USB porta više pozadi. O ASRocku ne znam mnogo, nisam se udubljivao...

EDIT: ok, na prvi pigled, i Extreme4 nije loša. Ima POST code displej koji druge dve nemaju, on je jako koristan. Ali nema BIOS Flashback taster koji je takođe jako koristan, pogotovo kad izađe Ryzen 5000.

Sve 3 su dobre. Biraj prema konektorima koje želiš, ceni i BIOSu...
 
Poslednja izmena:
Kupio bih jednu od te tri ploce a za gigabyte se pojavila aorus Pro V2 , sta uzeti ?

V2 verzija ima 1 manje koristan USB 3.0 pozadi, prebacen je kao interni konektor na plocu, i Asus-ov TWIN (parelni) nacin VRM izrade umesto prehodni sa Doubler-ima, to su jedine dve promene.
 
Poslednja izmena:
skontah da su na giga modelima detaljnije OC opcije sakrivene u settings/amd oc.
taj drugar nije u srbiji, pa sam mu pomagao preko vibera i kamere, bila je malo mutna slika, pa malo da se "izvadim" shto to nisam uspeo da registrujem blagovremeno :D
 
Konačno uzeh Ryzen 5 3600XT (bio neznatno skuplji od 3600), Dark rock 4 pro i Crucial Ballstix 2x8gb 3600hz CL16.

Koja ploča bi bila odgovarajuća?
Razmišljam o MSI MAG B550 Tomahawk (nešto ispod 150€). Da li je to ok ili ima neka druga "best buy" za sličan ili nešto veći novac?
 
A kako se kotira Asus tuf gaming b550-plus u odnosu na Aorus Pro i Tomahawk ?
Licno mi se najvise dopada..
 
Nazad
Vrh Dno