Šta je novo?

AMD B550 ploče

Slažem se, X570 Tomahawk je odličan. Mada, zavisi za koliko se mogu naći Taichi i Unify, ako su na popustima...
 
Koliko sam pratio nazalost nisu padale ispod 290e, sto ne znaci da nece biti slucaj na nekoj "blitz" akciji tokom Black Friday ponude u EU na Amazonu odnosno MM/Saturn...

Meni deluje kao odlicna opcija, ko zeli/moze da odvoji vise novca a po onome sto nudi licno ne vidim neki razlog za kupovinu ovih od 300+ evropskih novcanica. Cak mi od TUF-a, koji je mozda i best buy do 220e (odnosno 180e koliko je bio kratko u ponudi oko NG-a na snizenju), deluje kao bolje odradjena plojka. Jedino sto mi je dalja podrska kao i kompatibilnost (RAM) kod MSI-a nepoznanica.

Ovo sa b550 je totalna konfuzija, kao da su zeleli da tom serijom zamene b450/x470 seriju, napravili mashup iste i podigli cene a nista znacajno nisu ljudi dobili - ok, osim podrske za novije serije procesora. I dalje mi se cini da ce b450 Tomahawk biti bolja opcija (za 110e, sem ako je ne povuku) od tih b550 za 150-160e.
 
Poslednja izmena:
Probani procesori redom:

 
samo da podsetim, sutra bi trebalo da budu zvanično predstavljene B550 ploče

Ovo sa b550 je totalna konfuzija, kao da su zeleli da tom serijom zamene b450/x470 seriju, napravili mashup iste i podigli cene a nista znacajno nisu ljudi dobili - ok, osim podrske za novije serije procesora.
značajna je podrška za PCIe 4 preko spomenutih novijih serija procesora. može da znači za PCIe 4 SSD, eventualno i za neku buduću PCIe 4 grafičku

@sam633, i tamo (u uživo komentarima) se spominje FX :D
 
Poslednja izmena:
Carrizo, Bristol Ridge za AM4, jeste buldozer, tj. FX. Prvi APU za AM4.

Jako kratko je probano (po meni prekratko za bilo šta), čini se da se ploča ne pali uopšte.
 
Poslednja izmena:
 
Vidim pojavilo se nekoliko asus ploča na iponu, strix b550-e ~ 255 evra, tuf b550-plus ~ 155 evra i prime b550m-a wifi ~ 135 evra. Šta znam, moglo je to i bolje, mada u odnosu na US cene i bilo je za očekivati.
Jedino da se vidi koliko će asrock ploče biti, pošto do sad jedino oni imaju neku normalniju cenu za b550.
 
Na alza.hu mnogo veci izbor.
 
Ljudi ali te ploče su gotovo samo za ryzen 3 i to je to...jer mnogi već koriste b350/450.
 
Da, zvanično su podržani "samo" zen 2 i budući 3 na njima. Ko planira da uzima stari ryzen verujem da mu i ne trebaju ploče koje podržavaju pcie 4.
 
Sledece godine ako prelaze na zen4 i ddr5 ... ove ploce su neupotrebljive .
 
Apsolutno ništa ne govori da će zen 4 da izađe sledeće godine, a pogotovo ne ddr5. I da izađe, neće sigurno biti ni blizu jeftinog.

Inače, caseking de ima b550 taichi za 188 evra, najverovatnije greška u ceni. Šalju samo u evropsku uniju, pa ko može da iskoristi.
 
Poslednja izmena:
Ja bas isto gledam i razmisljam za b550, ustedeti na plojci (b550 umesto x570) a kes usmeriti na bolji procesor jer je ionako poslednja generacija krajem ove/pocetkom sledece godine, tako da za neki upgrade za 4-5 godine mora da ide mobo+cpu...
 


ja joj verujem da je tako :)
 
Nema dovoljno... krupnih planova da bi se, bolje procenili...khm... kvaliteti ploce. Tako da valja sacekati jos koji test... :)

A i ona samo sto ne zastenje u videu a i ja s'njom ispred ekrana... :S:
 
Poslednja izmena:
Da ali bolji vrm ne opravdava baš toliku cenu.

U klasi b450 Tomahawk je Best of..
Logično da će b550 pružiti bolji vrm zbog naredne generacije 4xxx
 
pojavile su se kod nas (Srbija) B550 ploče. postaviću zaokružene najniže/srednje (srednja ako je mala razlika između najniže i najviše) cene (u dinarima) sa e-ponude:

Asrock B550 Phantom Gaming 4: 16K
Asrock B550 Pro4: 18K
Asrock B550M Steel Legend: 20K

Asus PRIME B550M-A: 17K
Asus TUF GAMING B550M-PLUS: 20K
Asus TUF Gaming B550-Plus: 21K

Gigabyte B550 GAMING X: 20K

MSI B550M MORTAR: 21K
MSI B550M MORTAR WIFI: 23K
MSI MAG B550 TOMAHAWK: 24K
 
Poslednja izmena:
Opet bih pre kupio B550 Tomahawk nego entry X570.
 
Po mom misljenju preskupo, ~30e da su niže sve cene imale bi smisla...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno