Šta je novo?

AMD B550 ploče

Sastavio sam novi-stari PC. Ubacio sam Asus Rog Strix B550 F. Sve je lepo povezano ali neće da butuje ni sa fleša, ni sa m.2 ssd (ima win na njemu). Bios je apdejtovan. Napajanje je novo, procesor je Ryzen 5 3600. U čemu bi mogao da bude problem? Inače, očistio sam i CMOS...

Evo slike gde se zaglavi, posle toga se restartuje i sve ponovo do tog dela ili zaledi
222ecda09b1dbed87354153ebec31a03.jpg


Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Drajver neki tripuje i ne dozvoljava dalji prolazak. Koji? Sa obzirom da ih ima u stotinama, ako ne i hiljadama, ko zna koji je problem...

Svaki put kada prebaciš disk sa starog kompa na novi (još ako je različita generacija komponenti, tu peripetijama nema kraja) je lutrija da li će raditi bez problema (čak iako je Win 10 na Win 10 mašinu).

Postoje komande koje možeš da probaš sa butabilnog usb-a i cmd-a, ali ako nemaš ništa pametno na tom disku, pregazi sistem, lakše je i brže, posebno sa ssd-ovima ovih dana i još te ne boli glava da li će nešto u budućnosti da počne da pravi problem.
 
Ma neće dalje od ovoga... Fora je u tome što ne mogu ni da instaliram novi win, probao malopre. Samo dođe to tog logoa i onda zaledi ili opet restartuje i nema mu kraja

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Sada je tačno 12 sati maltretiranja sa ovim kršem. Od krutih nzxt kablova za napajanje od koji me pristi kidaju, do krš matične. U biosu vidi i cpu, i gpu, i m.2 ssd i ram. Čim hoću da butujem ili win ili da instaliram novi win sa usb, krš zaledi

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
počupaj sve periferije sem miša i tastature i probaj tako pa ako uspe kasnije ih dodaj
 
Probao i bez periferija, isto je

Juče sam skinuo win na fleš, dakle najnovija je

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Koristim Corsair Vengeance 16gb (2x8) 3200mhz CL16, do sada su sve komponente radile u asusovoj B450i

Edit: probao sam da odradim i memtest ali neće da butuje sa fleša. Kada god bios treba da butuje ili sistem ili bilo šta sa fleša, odmah zaledi ili resetuje do besvesti. Sve više sumnjam na matičnu...
 
Poslednja izmena:
Moze da bude i procesor, mada tesko. Probaj da ga izvadis i vratis. Najbolje je da izvadis maticnu i da je stavis na sto pa probas. Memoriju stavi na 2133MHz ako si je stavio na 3200.
 
Update: uspeo sam da uradim MemTest, 0 grešaka. I dalje se ništa ne dešava u pogledu butovanja wina sa fleša ili ssd. Čak sam probao i drugi m.2 slot

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Možda bezveze pitanje ali da li si siguran da ti je fleška uopšte bootabilna? Kako si ubacio Windows na nju?
 
Jeste bootabilna, jutros sam napravio image preko Win media creation tool...

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
nisi prvi sa tim problemom instalacije windowsa sa b450-b550 plocama, i ja sam imao slican kao i prijatelj. Cacni jos ponesto u biosu, probaj da disable-ujes network card, audio card i sta jos sve moze. Probaj i drugi usb port, neki koji je direktno povezan sa plocom.
 
Da, b450i mi je pravila probleme takođe... Evo sada mi je čak butovala stari win sa m.2 ali na sekundu pa opet resetovala. To ae desilo kada sam izvadio cpu. Probaću još nešto, ako ne moraće neka druga ploča.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Ma do ploče je, neispravna je. Vraćam je liku od koga sam je kupio. Taman da se podsetim zašto nisam kupovao na kp dugo

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Moze da bude i procesor, mada tesko. Probaj da ga izvadis i vratis. Najbolje je da izvadis maticnu i da je stavis na sto pa probas. Memoriju stavi na 2133MHz ako si je stavio na 3200.
Ti si bio u pravu. Danas sam uzeo X570 i stavio sve lepo u nadi da je problem ipak bio u matičnoj. Elem, ishod je bio isti. Post bios zabadanje. Probam bratovljev RAM, isto. Probam ssd, isto. Na kraju sam uzeo njegov procesor i sve povezao. Komp je upalio iz prve, sve normalno, bez ijednog problema! Ne mogu da verujem da je procesor crkao, a u biosu ga je video sve lepo. Čak sam jednom i butovao na par sekundi. Sada je fora što taj crknuti R5 3600 treba zameniti a to košta. Nekim čudom, nemam garanciju tj izgubih je a ne mogu se setiti u kojoj prodavnici sam uzeo procesor. Izuzetno glupava situacija...

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
ako imash kutiju od cpu-a na njoj bi trebalo da je sticker uvoznika, pa se njima obrati i probaj preko SN-a.
 
Upravo to uradio danas, izašli su mi u susret i rekli da im pošaljem procesor. Zahvaljujući članu sa foruma koji mi je to rekao juče :)

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Neko misljenje za Asus PRIME B550M-A ili AsRock B550M Pro4 ili MSI B550M PRO-VDH WIFI? Treba mi ploca sa 3 video output-a na koju bi stavio Ryzen 7 4750G.
 
Vision je zver, samo da je jeftinija!

Sta predlazete kao best buy atm za B550? Bez klokovanja, 3700x/5600x/5700x na njoj..

Ili ici na X570?
 
Pa ako neces da overclockujes, mozes i na neku najjeftiniju od 70-90 evra.
 
Može i mATX verija TUF-a, VRM je isti a jeftinije je...
 
Da li je bolja opcija b550 i b450 za 100e? Procesor najverovatnije r3 3100.
Gledao sam msi tomahawk ili mortar kada je u pitanju b450 a za b550 stvarno nemam ideje.
 
Poslednja izmena:
Da li je bolja opcija b550 i b450 za 100e? Procesor najverovatnije r3 3100.
Gledao sam msi tomahawk ili mortar kada je u pitanju b450 a za b550 stvarno nemam ideje.

Na ovo tvoje pitanje niko ne može dati precizan odgovor...
Na papiru je bolji B550, ako ništa drugo jer je nova tehnologija (generalno kvalitetnije naponske jedinice, hlađenje, PCIE 4.0 ako ikad bude trebao, inbox podrška sledećoj generaciji ryzen procesora), međutim ako i jedna i druga koštaju po 100e, verujem da je ipak proverena b450 ploča kao tomahawk ili mortar bolja od neke enty entry level B550 ploče.

Mada verujem da ni jedne ni druge ploče nema nove za 100e, 115-120e za b450 i 140-150e za krštenu b550 je ipak verovatnija opcija...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno