Šta je novo?

Pitanje u vezi punjača za laptop

Cirko

Cenjen
Učlanjen(a)
05.02.2012
Poruke
84
Poena
160
Kolege jedno pitanje u vezi snage punjača

Laptop je bez baterije (znaači direkt dobija napon sa punjača) i potreban mu je punjač od 180w odnosno 19.5V 9.23a

pitanje je da li će mu stetiti šta punjač od 19.5V 11,5a (odnosno 230w) ili će on uzimati struje koliko treba

hvaala pozz
 
Ne bi trebalo. Sve je kako si rekao, uzima koliko mu treba. Ja sam punjac od lenova kacio na vise drugih marki pozajmljivao na par dana drugaru itd nikad problem nije bio.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Kolege jedno pitanje u vezi snage punjača

Laptop je bez baterije (znaači direkt dobija napon sa punjača) i potreban mu je punjač od 180w odnosno 19.5V 9.23a

pitanje je da li će mu stetiti šta punjač od 19.5V 11,5a (odnosno 230w) ili će on uzimati struje koliko treba

hvaala pozz
Slobodno.

Bitno da nije slabiji od originalnog.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nece smetati, punjac ce raditi rasterecenije. Manje ce se naprezati.

Konektor mora da bude isti, kao i polaritet. Napon isti, struja ista ili veca.

Bitno je da je punjac kvalitetan, najbolje originalan.
 
Poslednja izmena:
Nisam mogao da nađem originalni za hp nego je dell (ali nije zamenski neki ili univerzalni)
ulaz je isti
19,5V imaju i fabricki koliko se traži i ovaj sto sam nabavio jedino je razlika u amperima
9.23a je traženo i na sajtu po specifikaciji a imam od 11.8a
 
Onda nije problem ako je konekor potpuno isti. Proveriti i polaritet. Da li su i + i - na istim kontaktima. Mada je polaritet uglavnom univerzalan ali je dobra praksa svakako proveriti.
 
Kad malo bolje pogledam oko ulaza 7,4x5 mm imaju i jedan i drugi, ali pravi ima iglicu u sredini a naručeni čini mi se da nema
hoće li to predstavljati prepreku za punjenje?
 
Naručeni: pa-1231-66hh

Potrebni (originalni): DA180PM111
 
Taj meni i treba ali naručeni je pa-1231-66hh model
 
Isti su konektori.

I pa-1231-66hh ima isto iglicu.

Taj Dell punjac ce najverovatnije raditi sa tim HP punjacem, radice laptop sa njim, medjutim vrlo moguce da nece puniti bateriju. Sto bi u opisanom scenariju bilo dovoljno.

Po specifikacijama taj HP punjac je potpuno odgovarajuci ali ce ga Dell najverovatnije odbaciti za punjenje obzirom da ga nece detektovati kao Dell punjac. No sluzice za napajanje samog laptopa.
 
Hvaala zzzz biće dovoljno za neki naredni period da radi samo na punjacu
 
Taj deo bi trebao da radi bez problema. Svakako nema brige da bi taj HP adapter nesto mogao ostetiti ako je ispravan - jaci je, napon je isti, konektor i polaritet su isti.
 
Kao što sam spomenuo to mi i jeste naajbitnije za početak jer baretije su malo "poskuupe" tako da će ta investicija pričekati :)
 
Pazi na jednu stvar Dell ima 3 Pina a HP 4 Pina na izlazu sa pločice u ispravljaču.
Konektor je isti ali neće uvek HP da radi sa Dell punjačem.
Probaj prvo obavezno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kod Dell laptopova kada im se priključi punjač koji nije original Dell pored toga što neće da pune bateriju, umeju i da zakucaju frekvenciju procesora na 700 ili 800MHz, što dovodi do značajnog usporenja u radu laptopa.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Kod mene su se tako ponašali nebitno da li je amperaža bila manja ili veća, zakuca se CPU na 700-800MHz i ne mrda.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Prikačen je hp punjač koji sam dobio i laptop radi normalno, s tim što pri paljenju prijavi da ne može da prepozna koji punjač je u pitanju i da možda postoji mogućnost da neće puniti bateriju ali brzina je normalna i radi sve kako treba
 
Pa da, kao sto je i bilo spomenuto da je za ocekivati.
 
Jeste
tako si u sustini i rekao
Ovo mi i jeste dovoljno za sada
 
Nazad
Vrh Dno