Šta je novo?

Preporuka za 2.1 zvucnike oko 250e

acivi_nik

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruke
4,262
Poena
300
Odavno ne pratim nista vezano za temu, zanima me koji je trenutni best buy za 2.1 zvucnike, ili 2.0 i neki vufer da kupim. Volim punchy zvuk, bass-a sto vise, ali i da se lepo cuju srednji i visoki... Dugo sam imao 5.1, ali kontam da mi uopste ne treba surround, najvise bi mi cak odgovaralo i nesto izmedju (fazon 3.1 haha), sa centralnim zvucnikom, ali da ne komplikujem...
Mami me Z906 (iako je 5.1), ali osim bassa nema sta drugo da ponudi...ispravite me
 
fc330 je jedini 2.1 sistem za komp koji ima ikakve poente.ako te ne zadovoljava,morao bi da ideš u ili hi fi ili studijske monitore + sub teritorije.za hi fi nemam pojma koja kombinacija valja,što se tiče monitora nisam pratio situaciju kod low enda (sem behringer ms40,ali tu nemaš sab,mislim sve može da se skarabudži ali su oni dobri za nearfield bez saba i samo tako imaju poentu cenovno).
 
kojem budžetu kad ga dečko nije naveo?na kp su 100e preko svoje realne cene,do koje nije preteško doći (temišvar),plus od tog basa koji on želi i na koji je navikao (imao je 5.1 sistem sa punim sabom) nema ništa na tom edifajeru.ne kažem da nije izvodljivo dodati sab i njima,ali iskreno čak i za 150tak e uz svu akciju plus taj neki sab i akanje da se dobudži za taj scenarij (podvlačim,taj scenarij,dakle bass na podu,ne pričam kao bukšelf/nearfield i da glumi hi fi) neće biti toliko bolji od fc330.

ja da sam na njegovom mestu bih naganjao fc330 pa i polovan,ili naručio ih onlajn,pa da onda skapira šta i jel' dovoljno i u čemu,a da se eventualno gleda dalje...
 
Ogromna zelja su mi bili Mackie mr8 mk3... kada sam ih cuo prvi put, izneverovao sam... Preskupi su mi svakako, naleteli jednom na oglasima polovni za 250e, instant su se prodali, svaki dan zalim sto nisam odmah zvao...
Ti Edifier mi izgledaju zanimljivo...Cekam jos predloga :)
 
kojem budžetu kad ga dečko nije naveo?na kp su 100e preko svoje realne cene,do koje nije preteško doći (temišvar),plus od tog basa koji on želi i na koji je navikao (imao je 5.1 sistem sa punim sabom) nema ništa na tom edifajeru.ne kažem da nije izvodljivo dodati sab i njima,ali iskreno čak i za 150tak e uz svu akciju plus taj neki sab i akanje da se dobudži za taj scenarij (podvlačim,taj scenarij,dakle bass na podu,ne pričam kao bukšelf/nearfield i da glumi hi fi) neće biti toliko bolji od fc330.

ja da sam na njegovom mestu bih naganjao fc330 pa i polovan,ili naručio ih onlajn,pa da onda skapira šta i jel' dovoljno i u čemu,a da se eventualno gleda dalje...

naveo sam budzet, 250e. Ti si mi predlozio zvucnike od 7000din :D
 
*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*,ne čitam naslov...moja greška.

elem,ako ti se dopala osmica,sve ostalo je daleko inferiornije.toliko vazduha mogu da pomere neki podni trosistemci,ali če biti igračka naspram.ganjaj osmice lokalno po oglasima.
 
kojem budžetu kad ga dečko nije naveo?na kp su 100e preko svoje realne cene,do koje nije preteško doći (temišvar),plus od tog basa koji on želi i na koji je navikao (imao je 5.1 sistem sa punim sabom) nema ništa na tom edifajeru.ne kažem da nije izvodljivo dodati sab i njima,ali iskreno čak i za 150tak e uz svu akciju plus taj neki sab i akanje da se dobudži za taj scenarij (podvlačim,taj scenarij,dakle bass na podu,ne pričam kao bukšelf/nearfield i da glumi hi fi) neće biti toliko bolji od fc330.

ja da sam na njegovom mestu bih naganjao fc330 pa i polovan,ili naručio ih onlajn,pa da onda skapira šta i jel' dovoljno i u čemu,a da se eventualno gleda dalje...
Druže, 5 godina korišćenja Edifier-a (r2600, jeftiniji, stariji model) , nikad mi basa falilo nije. A cenu stavio čovek u naslov. Meni su nudili s1000db za 230jura. Da me žena pustila, komšija bi imao još koji razlog da me mrzi.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
druže,slušao i tvoj i zapravo edifier koji si predložio,to su igračke naročito po pitanju basa za sistem koji dečko prodaje a osmice monitori su potpuno druga liga.da ne misliš da imam nešto protiv edifier-a,kao bukšelf pa čak i nearfield u klasi do 150e su sasvim okej,za guranje vazduha niti su dizajnirani niti bi im bilo kakav sab (koji opet mora da se dobudži) nešto pomogao a da ima cenovno poente uparivati.i to nije moje subjektivno ili bilo čije mišljenje već prosta fizika.
 
ganjam mr8, ali ih bukvalno niko ne prodaje... to sto sam jednom video slucajno, neko je radio rasprodaju svega iz studija, verovatno batalio da se "bavi" muzikom... a da dam 450e za par, ne pada mi na pamet :D
 
veruj da ih trazim vec 2-3 meseca... nijedne, osim gorepomenutih, nisam video :D

palo mi je na pamet, ali ne znam kako da izvedem... da moj sadasnji vufer (sa pokvarenim pojacalom), pretvorim u pasivni i da iskoristim neke zvucnike koje vec imam. Samo ne znam koje pojacalo za sve to...
 
Nazad
Vrh Dno